Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kölyök kutyusun...

Megbolondult a kölyök kutyusunk? HELP!

Figyelt kérdés

A kiskutyánk 3 hónapos és rossz mint az ördög. Ezzel eddig nem is lenne semmi gond, mivel kölyök. De napról napra egyre rosszabb lesz. Eddig hallgatott a "nem szabad" szóra és abba is hagyta a harapdálást, de pár napja képtelenség szabályozni. Teljes erejéből harap, nekünk ugrik, ugat, néha morog is. Tép mindent amit ér. A kezünket különösen imádja és a bokánkat. Ugrál össze vissza cikázik és harap ahol ér. Hasunkat, lábunkat, kezünket, fejünket.

Semmilyen fegyelmezés nem használ. Mindennel csak egyre rosszabb lesz.


Az ágyra is felugrál, teljesen mindegy hányszor zavarjuk le onnan. De a legzavaróbb a vadsága. Teljesen megvadult 1 hete. Képtelenség szabályozni. Mit tegyünk? Ill. ti mit tennétek a kiskutyátokkal ilyenkor?


Van hogy kirakjuk a szobából hátha megnyugszik, de utána ugyan úgy folytatja tovább. Képtelenség vele játszani is mert nagyon vad.



2013. febr. 3. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha harap, akkor határozottan szólj rá, esetleg csapj egy kicsit(!) az orrára, ha abbahagyta, jutalom. Ezt csináld meg mindig ha vmi rosszat csinál. De fontos h csak akkor üsd ha nagyon muszáj és tányleg csak kicsit! Esetleg ütés helyett fogd meg a nyakán a bőrt és kicsit rázd meg, ebből tudja h rosszat csinált. Ha vmi jót akkor pedig jutalom, így megtanulja a helyes viselkedést
2013. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit viszed sétálni, mennyire fárasztod le agyilag? Miért nem tiltod le, miért nem hozod a tudtára, hogy amit csinál, az számára tilos? Miért kezeled gyerekként? Azt hiszed, ha kirakod a szobából, tudni fogja, hogy büntetésben van?


Ez az egész nem így működik. Vidd el sétálni minden nap, minimum háromnegyed órára - ez attól is függ, mennyit bír - hogy kifáradjon. Ne játssz vele, mert ezek szerint hagyod, hogy eldurvuljon. Inkább idomítsd, foglald le, adj neki feladatokat. A kutyák - igen még a kölykök is - igénylik feladatokat és szeretik teljesíteni őket.

Ha játszol, mindig törekedj arra, hogy maradjon nyugodt és megadó. Ha nem az, és elkapja az izgatottság, a pörgés, zökkentsd ki, tiltsd le és fejezd be a játékot. Zökkentsd ki azzal, hogy határozottan megbököd a nyakát, vagy a lágyékát. Tiltsd szóval, és fektesd le, a fekvés alapból higgasztja a kutyát.

Légy vele mindig nyugodt és határozott. Soha ne erősítsd benne a hülyeséget, és ha nagyon eldurvul, domináld le. Ne tűrd hogy rád vagy akárkire morogjon.

3 hónapos, mindjárt jön a fogváltás, készülj fel rá, hogy mindent meg akar majd rágni, úgyhogy szerezz be neki addig egy szárított bikacsököt, vagy bármiféle rágószert, ami csak az övé, és rághatja. DE ne titeket rágjon.

Az egy nagyon rossz hozzáállás, hogy MIVEL 3 hónapos rossz lehet. Ez nem így működik. Neki is ugyanúgy szüksége van fegyelmezésre és útmutatásra, mint idősebb társainak. Persze kajlább, több türelmet igényel, de a kölyökkor nem jogosítja fel arra, hogy áthágja a szabályokat. Arra ott van a serdülő, vagy tinédzserkor, amikor majd minden egyes dolgot újra és újra át kell venned vele, mert azt fogja hinni, hogy ő a jani.

2013. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el amit a többiek írtak, így lehet, hogy ismétlek.

A mi kutyánk is ilyen volt. Mint kiderült, sok volt az energiája. Le kell mozgatni.

Szerintem kell neki egy atyai pofont. Nem azt mondom, hogy üsd, vágd ahol éred. Pöccintsd az orrára egyet ha rossz. Én is ezt csináltam. Az én kutyám 3 éves, nem is kell rászólnom, csak ránézek, és tudja is, hogy valami rosszat csinált.

2013. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a figyelmedet akarja felhívni magára vagy nincs elég lehetősége, hogy levezesse az energiáját...

Az biztos, hogy falkavezérként nem fogadott el.

Légy vele nagyon határozott és maximálisan következetes.

Minden kutyánál más "büntetés" válik be. Nálam a leghatásosabb módszernek az bizonyult, hogy amikor rosszalkodott, akkor fogtam és betettem a WC-be... mivel nagyon kíváncsi és állandóan mellettünk akar lenni, így bevált... amikor elkezdett rosszalkodni, 2-szer rászóltam, ha nem hagyta abba, irány a WC, 5 perc után kiengedtem, de ha megint rossz volt, akkor újra... mivel következetesen csináltam, így hamar rájött, h mit nem szabad...

2013. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem bánunk vele ember gyerekként! Kapott már orr pöccintést, csaptunk a seggére is, húztuk meg a bőrt a nyakán hátul, kitettük a szobából, rászóltunk. Egyik se működött. Sőt, ha rácsaptunk a seggére vagy a szájára, vagy ha rászóltunk hogy "nem szabad" akkor mintha zöld lámpát látott volna, és elkezdett ugatni, vadulni, még inkább bedurvult.


Látok abban igazságot, hogy az energiáját nem mozgatjuk le eléggé. Ezen a vonalon fogok elindulni, és igyekszem jutalmazni ha sikereket érek el. Feltűnt nekem is hogy agresszió agressziót szül, így igyekszek akkor is nyugodt lenni ha épp átharapja a bokámat :D sajnos nem túl kellemes, főleg ha van valami a kezemben és nem tudok védekezni hogy a kiskutya nekem esik és harap ahol ér.


Sétálni még nem mehet, mert még az utolsó oltást mindig nem kapta meg, egyenlőre állatorvos kezeli már jóideje és annyi gyógyszert kap hogy nem akarja a doki egy időben beadni az oltást ezekkel a gyógyszerekkel.

2013. febr. 3. 15:25
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket is, épp most nézem. :)

Ment mindenkinek a zöld kéz!

2013. febr. 3. 15:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola ovis foglalkozás máris és azonnal !
2013. febr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utána kérdezek, hátha van a környékünkön ilyesmi. Mert eddig semmi nem vált be. A linken található videóban voltak hasznos tippek, de hiába csináljuk, semmi nem változik...
2013. febr. 4. 06:19
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egy három hónapos kutyát otthon is le lehet fárasztani sok játékkal és napi többször pár perces tanítással :)
2013. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!