Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges e így egészséges,...

Ratata kérdése:

Lehetséges e így egészséges, boldog kutyákat nevelni? (2) A kutyák mudi fajtájúak.

Figyelt kérdés
Az említett 2 kutya soha életében nem kapott kutyatápot.Állatorvost csak oltáskor látott.A gazdája hallani sem akar az ivartalanításáról sőt tenyészállatnak használja néha mindenféle törzskönyv vagy szűrés nélkül.Ha megemlíted előtte a kutyaiskolát kinevet.Soha nem sétáltatja.A lakásba be nem teheti a lábát de még ólja sincsen.Játékai sincsenek.Igaz lefárasztva levan de az alaposan.Kullancs vagy bolha ellen semmilyen gyógykészítményt nem vesz neki.A chipet belerakatja de csak azért mert fél a törvény büntető erejétől.Ha túl sok a kölyök a felesleges példányokat egy mozdulattal elintézi.

2013. jan. 5. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ezt a kérdést komolyan gondoltad?

Mármint megértem, hogy kíváncsi vagy a véleményekre de te is tudod, hogy ez így nem jó. Vannak ilyen "emberek" akiknek a kutya majdnem olyan mint egy haszonállat. Gondolom akkor moslékot kap szegény...

De ha nem sétáltatja akkor, hogy fárasztja le??

Szegény kutya szocializálva sincsen...gondolom a kerten kívül máshol nem volt még. Ez így nagyon rossz neki, mert kell neki séta, JÓ minőségű kutyatáp és törődés, gondolom ezt sem kapja meg.

De amúgy megdöbbentő de ez még a jobbik eset mert a kap oltást, meg enni..van aki még ennyit is sajnál a kutyától és heti egyszer kidob neki egy szelet kenyeret, sőt van hogy neve sincs egy kutyusnak.

Próbáld meg rávenni őket egy ház építésére és ha van kedved elviheted te sétálni. Ennyivel is segíthetsz a helyzetén.

2013. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
holnap írok erre egy igaz történetet ami talán nem is egyedi, de addig is kíváncsi vagyok a válaszokra.
2013. jan. 5. 16:58
 3/22 A kérdező kommentje:
annyit azért elárulok hogy a kutyák szemmel láthatóan kicsattanak az egészségtől és boldogok.
2013. jan. 5. 17:22
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák az elmúlt néhány évezredben mióta az ember társai boldogok tudtak lenni chip, oltások, féregtelenítő tabletták és bolhairtó nyakörvek nélkül is. Véleményem szerint ha van elegendő mozgástere, megfelelő háza, élelme és vize, valamint a gazdája nem bántalmazza, a kutya boldog.

Más kérdés, hogy ha már feltalálták a fent említett dolgokat akkor miért is ne tennék az ő és a mi életünket is könnyebbé általuk, főleg hogy a tartási körülmények, a kutya családban elfoglalt helye is megváltozott. Azonban a kutyának ugyan az kell a boldogsághoz, mint mondjuk 500 éve.

2013. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem csak úgy lehet boldog kutyát nevelni ahogy a többség gondolja. De azért szerintem beláthatod, hogy van egy-két dolog ami kizáró ok! Melyik kutyának jó ha folyton szül? Az elfogadható, ha a kiskutyákat megöli?? Melyik kutyának jó ha nincs egy ólja (vagy más hely ahol elbújhat amit nem említettél)? Nekem mudim van és nagyon kemény kutya de hát azért határok vannak... Az egészség meg... Minden kutya egészséges amíg meg nem hal, hogy így mondjam. Szóval bármikor bármi baja lehet. Ha akkor sem viszi orvoshoz az szerinted elfogadható?
2013. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy fizikailag, szellemileg lefárasztott, dolgozó mudi boldogabb, mint egy olyan, akinek mindene megvan, de nincs lefárasztva. Sőt, a nem lefárasztott kutya frusztrált, ami idegi problémákhoz vezethet. A kutya több 10 ezer éve az ember társa, s alapvetően nem az oltások és a parazita ellenes készítmények miatt alakult így, hanem mert az ember társ segített kielégíteni a kutya szükségleteit a kutya munkájáért cserébe. A kutya boldogságához kell egy hely, ami száraz és befűthető, kell élelem, víz, egy hely, ahol dolgát végezheti, társak, mozgás és elfoglaltság, s egy megfelelő vezető, aki mellett biztonságban érzi magát, s aki időnként szól hozzá egy jó szót. Ne hogy azt hidd, 100 éve a pásztor mellett dolgozó mudinak több volt. Amit a mai modern ember mindehhez hozzáad, nem is a kutyának kell igazán, hanem az embernek.
2013. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
látom vannak akik kapisgálják a lényeget...
2013. jan. 5. 19:01
 8/22 anonim ***** válasza:

18:50 vagyok, én kulcsfontosságúnak tartom, hogy elfogadjuk a másik véleményét. De mondjuk azt kétlem, hogy az ilyen ember ne nézné le azt aki többet ad a kutyájának mint ő és ne gondolná a kutyát emiatt gyengébbnek (elkényeztetettnek) mint a sajátja, tehát visszafelé ez nem működik.

Viszont kérdező... x millióévvel ezelőtt mi is a fán éltünk és bunkósbottal vertük agyon a másikat. Biztos nem voltunk annyira boldogtalanok, hisz túlélt a fajunk. De te visszamennél oda? Akkor miért kéne a kutyának?

2013. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
elárulom egy 64 éves tanyasi pásztorember a gazdájuk.a kutyák tejet,savót,sajtot és húsnyesdéket kapnak.aktívan terelnek és őriznek sokkal jobban lefárasztja őket mint séta vagy sport.szabadidejükben nem játszani akarnak hanem pihenni.ól helyett a juhokkal vannak az akolban szénában,szalmában kényelmesen és melegen.mindenféle kutyaiskola nélkül engedelmesen és lelkesen szolgálják az öreget aki nem veri őket a hangsúlyából értik már ha rosszat csinálnak.más kutyákkal való szocializáció:hát arrafelé idegen kutya általában bajt jelent prédáért megy. élősködők ellen diólevelet használ.ha kiöregszenek vagy valakinek kell az igen jó munkakutyáiból tenyészti őket.de csak olyan kutyával amelyikről tudja hogy szintén kiválóan terelő jó kutya.nem a küllemre megy hanem a munkabeli képességekre.az alomból a legerősebb,legéletrevalóbb kutyikat hagyják meg.amelyikre nincs szükség azt fájdalommentesen elintézi.nem tudom hallotatok e róla de egy 1 napos kutyát nagyon könnyű fájdalommentesen eutanáziában részesíteni.nem örömmel teszi de az ő mudijai nem fognak egy menhelyen rácsok mögött, vagy valahol láncon megrohadni.ja és egy szuka csak egyszer van elletve életéban.ugye mennyire másképp hangzik.akiknek pedig ez nem tetszik képzeljék el hogy ezek a kutyák boldogok mert azt csinálhatják amire századokon keresztül tenyésztették őket a vérükben van.és ez tulajdonképpen a juhászkutyák évezredes tenyésztésének a mintapéldája.köszönet azoknak akik megértik miről szól az írás .
2013. jan. 5. 19:26
 10/22 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem említetted, hogy van hol elbújniuk. Gondolom direkt hogy még sokkolóbb és félreérthetőbb legyen.

Szerintem lehet így is boldog egy kutya, de világ igenis változik és vannak dolgok amik erkölcs része kéne hogy legyen mára (pl hogy nem ölünk kutyát). A másik meg az mondom, hogy valószínűleg az sem képes elfogadni, hogy mi hogy tartjuk a kutyáinkat...

2013. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!