Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan vírus, ami egy...

Van olyan vírus, ami egy egészséges kutyát kinyír 24óra alatt hányással, májkárosodással?

Figyelt kérdés

Most itt a XV kerben van valami vírus, amit a kan kutyák kapnak el, több ismerősünktől hallottuk, hogy beteg volt a kutyája kb 3 hete. 3 napig hánytak 20 percenként éjjel nappal, 25 kg-ot lefogyott a szomszéd staff. Állítólag a szukák terjesztik.


Most meg kaptam egy hírt, hogy az egyik kutyám, akivel régen foglalkoztam (örökbe kellett adni, mert nem jött ki a kan kutyával) valahol Pest megyében elpusztult. 24 óra alatt májkárosodás lépett fel nála. Nem segített rajta a hányáscsillapító, sem az infúzió. Ez nem lehetett mérgezés? Van ilyen vírus, ami egy nap alatt végez az állattal? Megszakad a szívem, nagyon értékes, egyéni kutyus volt, az új gazdáinak is nagyon hiányzik szegényke.



2013. febr. 3. 14:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

bocs elírhattam, már nem tudom mit mondott a srác, de sokat fogyott, csont sovány lett. eleve egy kigyúrt kutyáról van amúgy szó.


nem a mérget terjesztik a szukák, hanem azt a vírust, amit itt elkaptak a kutyák.


ez volt a szöveg pénteken az Állatvédőrség fb oldalán:

XV. KERÜLET FIGYELEM!

Valaki mérget szórt ki a kutyáknak a Zsókavár u. 59. sz. körül, a parkban, a játszótéren, a sárga Óvoda körül, ahol gyerekek is vannak! Vigyázzatok a gyerekekre és a kutyáitokra!"

2013. febr. 3. 22:32
 12/21 anonim ***** válasza:

Ez mérgéezés volt.


Én semmilyen vírussal nem találkoztam Újpalotán Az Erdőkerülőben lakunk 15 éve kutyázom itt sok kutyás ismerősöm avn , de nem hallottam mostanában iylesmiről. Olyan betegség nincs amit csak kanok kapnak el.

Mérgezéssel sem találkoztam a környéken.

2013. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

köszi!


a kutya akiről szó van, az nem újpalotán volt. valahol gyöngyös környékén. de lehet hogy a házon belül evett meg valamit. valami nagyon homályos, nekem csak ez így jutott már el hozzám, hogy 24 óra alatt meghalt. csak mivel újpalotán hallottam a vírusról, ezért gondoltam, hogy ott is amiatt halhatott bele.


de szerintem is mérgezés volt. a k.életbe.

2013. febr. 4. 01:06
 14/21 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem tehetnek róla ők sem, mert a kutya bármit felszedhet egy pillanat alatt, de most mégis magam érzem felelősnek az állat haláláért, mert nem kellett volna odaadni másoknak. Csak a b*zi szomszéd kutyája állandóan ingerelte a mieinket, és a két staff mindig összekapott. El kellett az egyiket távolítani, és mivel ő volt a szuka neki hamarabb találtunk gazdát.
2013. febr. 4. 01:10
 15/21 A kérdező kommentje:
sajnos a második verekedés után már nem felejtettek, egy évig laktunk úgy velük a lakásban, hogy ajtó nyit, kutya ki, ajtó becsuk, másik kutya be. oda kellett adni, pedig nagyon szerettük. most meg vége. :( nem hiszem el. :(
2013. febr. 4. 01:16
 16/21 A kérdező kommentje:

R.I.P. Larika.

[link]

2013. febr. 4. 01:19
 17/21 anonim válasza:

Nagyon sajnálom a kutyusod!!!

Egyébként nálunk a 3. kerületben is van valami vírus amit rengeteg kutya el kap, először levertség, nem evés, utána hányás, hasmenés.Van ameilyik kutyánál gyengébb lefolyás, van amelyiknél erősebb. Az egyik kutyusunkat 5. napra vitte el :( Most a szuka kutyink életéjért küzdünk!! Mivel Ő Parvo gyanús volt, Ginának már csináltunk Parvo tesztet Negatív lett, és még is olyan tünetek!! Én valószínűnek tartom amúgy, hogy a tiéd sem 24 óra alatt ment el :(

2013. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kombinált oltást kell kapnia minden kutyának, parvó ellenivel együtt. Én is 3. kerületi vagyok, a kutyám menhelyi volt, megkapta az összes oltást és a chipet. Teljesen egészséges.
2013. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
jó de egy 6 éves kutyát is eltesz láb alól egy nap alatt??? csak kellett volna hogy legyen előzménye. valamint be volt oltva kombináltal is.
2013. febr. 16. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!