Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fenéért lett ilyen...

Mi a fenéért lett ilyen felkapott fajta a Yorksire Terrier?

Figyelt kérdés

Boldog, boldogtalan ilyet vesz már, ráadásul legtöbben olcsó, szaporított kutyát. Attól meg külön frászt kapok, mikor dicsekednek vele, hogy nekik "Mini Yorki"-juk van. A hajam kitudnám tépni olyankor, meg a kedves gazdiét is. Mi annyira különleges abban a kutyában?

Félreértés ne essék, nagyon szeretem az állatokat, a kutyákat különösen, de ezzel a "Yorki lázzal" az őrületbe kergetnek..


2013. febr. 3. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Lakás-kis fogyasztás-kis helyigény- gazda szerint könnyű kezelhetőség.
2013. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
most lehet lepontozni, de a yorki egy divatcikk lett. olyan mint egy élő plüssállat. és senki nem veszi észre hogy a többsége ezeknek a kutyáknak egy idegbajos eb.de hát olyan cukiii... akinek yorkija van az menő. szerintem főleg "olyan" gazdik is veszik akik nem vállalnak felelősséget a kutyáért. csak valami élőt babusgatni akarnak.
2013. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az előzővel.

Kicsi termetű kutya így lakásban is jól elvan,sőt,kint nem is érdemes tartani.

Azt hiszik könnyű kezelni. Mert sokszor ilyen kutyát tini lányoknak vesznek (tisztelet a kivételnek) és ők azt hiszik hogy simizésből és sétából áll az élet. Pedig nem így van. Sokszor elkényeztetik a kutyát és nem nevelik meg rendesen. És ebből lesznek a problémák.

Be kell vallani, divatkutyát nevelnek belőlük.

Egyébként egy nagy kutya kis testbe zárva :)

2013. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ma 21:24 - Egy hatalmas nagy zöld kéz ment!! Pontosan így látom én is! Úgy ahogy mondod: Divatcikk! És valóban idegbajos a többség! Itt az utcánkban van egy család, akinek van egy Yorkija, volt már, hogy a ház előtt sétáltunk el a Német juhászommal, és nekünk ugrott..A tulaj meg vigyorgott, hogy ez milyen vicces, hogy a kiskutya megtámadta az én nagyomat..
2013. febr. 3. 21:28
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Pedig ez egyáltalán nem vicces... Én is észrevettem hogy a Yorki-kat nem nevelik meg. Azt hiszik pihepuha plüssállatok és ők nagyon jó kiskutyák, el sem lehet őket rontani.

Gondoljon bele, az milyen vicces lenne ha az a kis yorki felidegesít egy nagyobb kutyát és neki akar menni.Az már nem olyan vicces.

De a kérdésre visszatérve: Egyértelműen divatcikket csináltak belőle...Főleg a kis tinip*csák. (már elnézést)...De aki nem tud felelősen kutyát tartani,az ne tartson.

2013. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

felénk is rengeteg yorki van már agyf@szt kapok néha,amilyen harciasak!

A másik véglet akit ölbe cipelnek,mert ha lerakják annyira megijed bármitől hogy maga alá pisil szinte sokkosan.

Rémes komolyan,már ijesztő mivé fajul egy kutya.

Felmész bármilyen hírdetési oldalra tele van.

Legrosszabb hogy megveszik szaporítótól és komolyan a többség mégtovább szaporítja mert látja mekkora a kereslet rá!

Mikor lesz már ennek vége??

2013. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ment a zöld! Egyébként pár évvel ezelőtt a Csivava volt ilyen.. A tinilányok beöltöztették rózsaszínbe, és "fullcuki" volt.. Attól is rosszul voltam..
2013. febr. 3. 21:41
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Konkrétan ma már inkább kiegészítőnek nézik mint kutyának. Divatkutya..mint a csivava. "Beteszem a táskámba, és milyen cuki vagyok" alapon megy az ilyen. Kicsi..szaporítótól olcsó, keveset eszik, 'könnyű fenntartani'. Rászoktatják pelenkára..le sem kell vinni sétáltatni, tudok olyat ahol konkrétan csivava van, de az még napfényt nem látott. Pelenkára van szoktatva, világ életében lakásban volt, kertes házban. -.-" Kretének az emberek, persze tisztelet a kivételnek.
2013. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Igazából nem azért idegbajosak, mert ilyen fajta, hanem azért mert nem nevelik és nem is mozgatják kellőképpen őket. Azt hiszik, hogy pici, cuki, ezért nincs vele gond.

De attól mindenki megfeledkezik, hogy a "Yorkie" név mögött egy terrier rejtőzik. A terrierek pedig mint tudjuk kifejezetten aktív, rengeteg foglalkozást igénylő kutyák. Csak külsőre öleb, de belül nem az. Teljesen rosszul értelmezik ezt a fajtát, azért lesznek végül ilyen kis idegesítő görcsök, pedig olyan jó kutyák lehetnének. Természetesen tisztelet a kivételnek, mert nyilván vannak jó yorkie gazdák is. :)

2013. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Én meg úgy vagyok vele hogy még mindig inkább a yorki legyen a divat, mint mondjuk a moszkvaiőrkutya.. Ilyen mindig volt mióta fogyasztói társadalom van. A vizsla is nagyon nagy divat még mindig sajnos.


Akkor nem lesz ilyen ha majd beszélhetünk ténylegesen felelős állattartásról. De jelenleg középkeleteurópában felelős gyerekvállalásról sem beszélhetünk.. úgyhogy még messze a cél :)

2013. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!