Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 eves vizsla keverek kutyusun...

Dudok kérdése:

4 eves vizsla keverek kutyusunk ramorog a 2,5 eves kislanyunkra. Hogyan kezeljuk?

Figyelt kérdés
Kutyank jol nevelt,kiegyensulyozott.Kislanyunk eteti minden nap,nem hagyjuk,h nyuzza a kutyat,es eddig minden rendben volt.Par hete kezdodott.ha a gyerek kozeledik fele megmerevedik,farkat nem csovalja es neha morog.Ha eszuk nem akarja az asztalhoz engedni,illetve hozzank se mindig.Meg nem kapott oda,de szeretnenk helyere tenni a dolgokat.A gyermek mar le tudja ultetni,tehat engedelmeskedik neki egy szintig.Hogyan ertessuk meg vele,h a gyerek folotte all a hiererchiaban?

#kutya #kutya nevelése #kutyamorgás
2013. febr. 4. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Na,akkor most elmondok egy titkot:soha nem fog a gyermek a kutya felett állni a hiarerchiában...-jajj,de nagy butaságot írtál,olvass utána,mert ez tényleg nagy baj,ha így is gondolod...-egy kutyakiképző-a kutyák másként működnek,mint mi...
2013. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérjétek szakértő segítségét, mert ez nem tréfa, ne néhány fórumos döntse el, hogy lesz-e harapás vagy sem.
2013. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A regi kutyaoktatonk javaslat,h a kutya parositson pozitiv elmenyt a gyerekhez.Ezert eteti a kislanyunk,illetve,ha megmerevedik a gyerek jelenleteben,egy kedves szoval,egy simivel megprobaljuk kizokkenteni ebbol az allapotbol.csak hat azt nem szeretnenk,h pont ezzel megerositsuk a viselkedeset....
2013. febr. 4. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Pedig ezzel azt éritek el. Amíg nem normalizálódik a kutya, ne hagyjátok őket felügyelet nélkül kettesben. Sőt, még ha ott vagytok is megtörténhet a baj, szal ha elfogadtok egy jó tanácsot, minél hamarabb hívjatok hozzá kiképzőt.

Ilyenért, hogy nem engedi oda a gyereket hozzátok..stb én nagyon megbüntetném ott és akkor amikor morog vagy akciózik.

2013. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Én nem vagyok kiképző, de domináns viselkedésre simogatással reagálni szerintem a legnagyobb baklövés amit csak tenni lehet, egyrészt mert megerősíti, másrészt mert könnyen támadást válthat ki, főleg ha a gyerek nyúl felé.


Ha bármi olyasmit tapasztanék a kutyám részéről, amiket leírtál, nagyon gyorsan elküldeném a kutyát a büdös francba a gyerek mellől - bár nálunk nincs gyerek, de vannak a falkában kutyák, akik állandóan fixírozzák egymást. Tudatosítani kell benne, hogy a gyerek a tiéd és nem az övé, nem rendelkezik felette, semmilyen dominanciát nem szabad megtűrni, még ha csak feszülten nézi, azt sem. Én a magam részéről nem engedném a közelébe egy darabig és a gyereket sem a kutyához, de nem elzárással, hanem szóval és testbeszéddel, hogy megtanulja tisztelni a személyes terét. Étkezéskor a kutya az étkező nyitott ajtaja előtt kell, hogy várjon. A gyerek feladatra adhat neki kaját, esetleg élelemmegtagadást jó lenne gyakorolni hogy elfogadja a kutya, hogy a gyereknek van felette kontrollja. Mindemellett én továbbra is szakértő bevonását javaslom, de olyanét, aki nem azt javasolja, hogy simogassátok a morgó kutyát...

2013. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nagyon elrontottátok. Valószínű, hogy már korábban is voltak kisebb jelzései a kutyának, amikre ti simogatással, dicsérettel reagáltok, ahogy írtad is. Ebből a kutya azt szűrte le, hogy ti azt várjátok el tőle, hogy a gyereket távol tartsa. Ez így már nem is egy viselkedési probléma, hanem egy tanított cselekedet. És ha ez így megy tovább, akkor bizony komoly balesetek lehetnek még. Könnyen elfajulhatnak a dolgok. Ezt ne várjátok meg!

Keressetek egy másik oktatót, kutyaiskolát, ahol kifejezetten problémás esetekkel is foglalkoznak. Az ilyen dominanciát nem lehet csak pozitív megerősítéssel megoldani.


Amit pedig az első válaszoló írt, nagy hülyeség! A család minden tagjának, akár még egy újszülöttnek is a kutya fölött kell állnia. Kérdező, ti, mint szülők és a kutya gazdái, ezt viszonylag könnyen meg tudjátok oldani. Ha nincs meg a kellő tapasztalatotok, tudásotok (és úgy tűnik, nincs), akkor ehhez persze segítség kell, aki megmondja, mit-hogyan csináljatok ez ügyben.

2013. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonjuk a hozzaszolasokat!Termeszetesen minden morgas alkalmaval azonnali szidast kapott es persze nem hagyjuk egyedul oket.Nyilvan a gyermekem az elso,igy nem turok a kutyatol semmi oda nem illo viselkedest.Mindig mi eszunk eloszor,csak azutan kap o is.Tegnap vegigolvastam egy masik,hasonlo problemara irt kerdezo valaszait.Hasznosnak bizonyulnak,bar meg csak ez az elso nap...Amugy tudna valaki jo kutyaoktatot javasolni?
2013. febr. 5. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2013. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Veszprem es Balatonfured kozeleben.
2013. febr. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!