Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hét múlva hozok el egy...

3 hét múlva hozok el egy bicon bolonese most 8 hetes kiskutyát. De előtte lenne néhány? Kérdésem. (többi lenn)

Figyelt kérdés

1. Mi az amit feltétlenül a megérkezése előtt kell beszereznem, mert ahogy így néztem a fressnapf honlapját egészen elbizonytalanodtam. Érdemes mindent előre beszerezni, vagy elég, ha az elején még csak a legfontosabb dolgokat veszem meg?

2.Amint már írtam egy kis termetű kutyusom lesz. A bolonesenek a hám a jobb, vagy a sima nyakörves megoldás is megteszi a sétáltatásnál? Mekkora a mozgás igénye ennek a fajtának? Szereti a kirándulásokat, vagy inkább otthon ülő típus?

3. Nagyon várom az első napot, de sokan azt mondják nagyon nehéz olyankor a kutyussal bírni. Mennyire igaz ez, és mire lehet az első nap/éjszaka számítani. Mit tudok akkor csinálni a kiskutyával, ha nyüszít, sírdogál?

4. Nagyon megköszönném, ha valaki le írná az első egy évre az oltásokat.

5. Ezt már csak úgy kíváncsiságból. :) Ti mit gondoltok a névválasztásról? Fajtától vagy a kutya személyiségétől függ? Írnátok néhány ötletes nevet egy gyönyörű fiú bichon bolonese kutyusnak!

Tudom, hogy ezeket tudnom kéne már, de még nem volt senki akitől megkérdezhettem volna. A válaszokat előre is köszönöm. :)



2013. febr. 5. 17:22
1 2
 11/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Először is, sok boldogságot kívánok a kutyussal. :-)

1. Ami feltétlenül szükséges: két tál (egy a víznek, egy az ételnek). Egy nyugodt, kényelemes hely a lakásban egy olyan helyen, ahol nem zavarja senki, nem tud kárt tenni és könnyen takarítható. Az első időben, amig sétáltatható lesz, illetve amíg megtanulja a szobatisztaságot, lesznek balesetek.

Jó minőségű kutyaeledelre lesz szüksége. Az első pár napban érdemes azzal és abban az időben etetni, ahogy a tenyésztőnél evett. Ha mással akarod etetni, akkor is csak fokozatosan szabad átállni az új ételre. Kelleni fog neki néhány jó minőségű kutyának való rágni való. Nálunk a préselt marhabőr csont jött be. Sokáig el volt vele, és abból sem volt baja, ha megette.


2. Én nyakörv párti vagyok. Szerintem könnyebb vele tanítani. Póráznak pedig sima szövet pórázt ajánlanék. De ha jobban szereted vehetsz flexit is.

Szerintem kis termete ellenére mozgékony állat. Szeret a gazdi közelében lenni és szereti a hosszú sétákat. Én már láttam agilityzni is ilyen kutyát.


3. Az első éjszaka minden kölyök életében más. Van amelyik könnyebben vészeli át az első éjszakákat, van olyan, aki sírósabb. Az jó ötlet, hogy ha viszel valami dolgot, ami alomszagú lehet. De segíthet egy plüss állat, egy meleg vizes palack, amihez oda lehet bújni.

Nekünk nem volt alomszagú rongyunk. Én azt találtam ki, hogy egy régi pizsamámat adtam neki oda, amin érezte a szagomat és az sem volt baj, ha szétrágja.


Amíg kölyök és sokat rág én nem vennék méregdrágán kutyaágyat. Szerintem az első időkre megteszi egy régi pléd, ami könnyű tisztítani.


4.A tenyésztő meg fogja mondani mikor aktuális a következő oltása, a többit pedig az állatorvossal meg tudod beszélni. Ha nem tenyésztőtől hozod, akkor érdemes már első nap meglátogatni az állatorvost, hogy megbeszélhessétek a részleteket.


5. A névválasztásnál segíthet esetleg a kutya törzskönyvi neve, valami kedves tulajdonsága. Esetleg rákereshetsz a kutya névnapokra is.

2013. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a tenyésztőt,hátha ő még tud ötleteket.Kaját eleve olyat vegyél,amit ott is kapott,Később fokozatosan térhetsz át arra,amit te akarsz majd etetni.

Ha megérkezik,pár órán keresztül hagyjátok békén,hogy felfedezhesse a környezetét.Ne halmozzátok el mindenféle finomsággal,mert hasmenés lesz a vége.

2013. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, és nagyon igyekszem majd a legtöbbet meg is fogadni. :D
2013. febr. 6. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!