Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese nem szeret ölben? Ez...

Havanese nem szeret ölben? Ez normális?

Figyelt kérdés
9 hónapos a havanese szuka kutyusom, 4 hónapos korában került hozzánk. Nagyon aranyos, normális viselkedésű, szobatiszta, imádja a cicánkat is, mindig ott van ahol én, ha elmegyek lefekszik az ajtó elé és ott vár amíg haza nem érek. Jön utánam mindig, most is a székem alatt fekszik, behívásra azonnal reagál, okos kutya. Egyetlen gondom vele hogy utál ölben feküdni. Csak azért vettem ölebet ugye, hogy ölben legyen. Megtanítottam rá így tulajdonképpen ha hívom felugrik és marad is, de szemmel láthatóan utál ölben feküdni. A fejét is úgy rakja, távol tőlem, nem lazul el, soha nem alszik el, a szemeit forgatja, nagyon látszik hogy menne. Mit csináljak?

2013. febr. 6. 09:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik cicám nem szeret az ölemben feküdni, csak akkor hajlandó rám telepedni, ha az ágyban fekszem, a másik cicám és a törpe uszkárom pedig imád. Állata válogatja.

Esetleg próbáld meg azt, hogy amikor az öledbe hívod, finom jutalomfalatokkal eteted. Vagy egy darabig úgy menjen az etetés, hogy az öledben van, ne is adj neki máshol enni. Ettől esetleg jobban fogja szeretni, viszont a személyiségét nem tudod megváltoztatni. Azt nem tudom elképzelni hogy valaha is az öledben aludjon.

De lehet hogy ahogy idősebb lesz, magától változni fog.

2013. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A macska az, aki szeret ölben aludni.
2013. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Épp most derült ki, hogy még minden macskára se igaz! :) Mondjuk az én macskám szinte lesi mikor teszem le a hátsóm és jön is, vele nincs ilyen gond. És akkor most tanultam újat a kutyákról is. :)


(Az 54%-osnak, én senkit nem pontoztam le, egyedül a koromat firtató, OMG-t írkáló emberke nem kapott zöld kezet, mindenki más igen. )

2013. febr. 6. 10:36
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi kutyánk meg folyton ölbe van,lefekszünk rögtön keresi a helyet hol tud ránkfeküdni,így érzi magát biztonságba,valahogy mindig hozzám vagy a páromhoz kell érnie:)

Más személyiségek ennyi az egész,elégedj meg hogy a cicád hozzád bújik:)

Kisgyerekeknél is van amelyik bújós,van aki nem,van aki imádja ha felveszik,van aki nem.

Ha nagyon akarod rá tudnád szoktatni jutalomfalattal de szerintem felesleges rákényszeríteni ha nem érzi jól magát úgy:)

2013. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Te mázlista. :)
2013. febr. 6. 11:13
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fajta inkább egyed függő. :) Az én mudiaim nem ölebek mégis imádnak ölben lenni. Mondjuk ez igaz a 35 kg-os menhelyi kutyámra is. :) Gondolhatod amikor egy akkora kutya képes ÓRÁKIG az öledben feküdni. :) Na nem mintha baj lenne legalább nem kell fűteni ő úgy is melegít. :D
2013. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!