Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen párositás? (lent bövebben)

Milyen párositás? (lent bövebben)

Figyelt kérdés
A páromtól fogok kapni egy kutyát(régi vágyam)anyit árult el hogy mudi-boder collie keverék.Anyja border,apja mudi.Olvastam hogy mind a 2 fajta pásztor kutya igy sok az energiájuk.De igy együtt mennyi lesz?És mit gondoltak nehéz lesz vele bánni?Fogok vele birni mert viszem majd kutyasuliba meg kirándulni mert eléggé mozgos pár vagyunk:DMire számitsak?Nagy energia bomba lesz?:D
2009. szept. 4. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
háát biztos lesz benne szufla.nekem egy tacskó-bulldog keverékem van.nagyon szeretem bár egyszer végig húzott az aszfalton és egy oszlop állított meg máskülönben nem tudom meddig vitt volna mert nem mertem elengedni a pórázt.az arcom feléről lement a bőr de nem akarlak elijeszteni mert nagyon szeretnivaló és imádom.:)
2009. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
A mudi része jó lesz, a border része nek. :D Bocsi de én mudimániás vagyok... Róla csak jót tudok mondani. Viszont ismerek a mudim miatt sok bordert is, és azokkal nincs jó tapasztalatom. Veszélyesen munkamániásak (szóval simán megüti a guta mert nem hajlandó abbahagyni a munkát), a mudi csak akkor dolgozik ha kell. Szerintem járj vele terelni is, biztos nyerő lesz! :)Bár kinézetre elég érdekes lehet szerintem egy ilyen keverék... xD
2009. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy a kutya elég energiabomba lesz-e, hanem, hogy Ti tudtok-e lépést tartani Vele... :D
2009. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem fogunk tudni:D
2009. szept. 4. 19:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Már csak 3 nap:D
2009. szept. 4. 19:19
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem felkötheted a gatyádat ( a nem létezőt is), remélem lesz sok szabadídőd foglalkozni vele. Én biztos nem merném elvállalni!
2009. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön van egy most már lassan másfél éves border Ő lakás bejáratának a környékét olyan szinten tönkretette, hogy a betonig leszedte a linóleuot és a tapétát a bejárati ajtóba lyukat kapart...

Szóval foglalkozz vele sokat!!!

2009. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan ismerek mudi-border keveréket. A kutyasuliban ahova járok, az egyik kiképzőnek van ilyen kutyája. Már nagyon fiatalon elkezdte tanítgatni, értelmes kutya, de egy igazi kis méregzsák, az 5x akkora kutyámnak simán nekiugrott. De ez pár hónapja volt, azóta nem tudom, mivé fejlődött.
2009. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Szia tény hogy a borderek a legokosabb kutya fajta és a hatalmas az energiája ahogy a mudinak is de ez nem azt jelenti hogy tripla energiájuk lesz! Végül is minden kuytát meg lehet nevelni de ehhez tudni kell ogy hogyan kell hozzákezdeni! Van néhány ezzel foglalkozó könyv amit figyelmedbe ajánlok!
2009. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Egyátalán nem tény hogy a border a legokosabb fajta. Egyrészt az okosság nem a megtanult szavak számtól függ. Másrészt egy csomó kutyát nem vettek be a vizsgálatba! Például a mudit sem amely van olyan okos mint a border! Sőt ha azt vesszük okosabb, mert tud gondolkozni, abba tudja hagyni a munkát amikor kell, nem úgy mint egy munkamániás border! Szóval korántsem tény!
2009. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!