Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, van...

SunnyNóri kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, van egy Amerikai Pitbull terrierem,4hónapos. Az a baj h én 11órában dolgozom. és nem tudom, hogy itthon hagyhatom e egyedül, megszokja? Szét fogja szedni a lakást? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 11:16
1 2 3 4 5
 21/41 sippara ***** válasza:
57%

Várni kell még két-három hónapot, aztán felhozhatod magadhoz. Mást nem nagyon tudsz csinálni, 11 óra egy pitnek rengeteg egyedül, napi két séta pedig nevetségesen kevés neki (próbáld csak ki egy hétvégén, hogy napi kétszer mész ki a házból, nincs tv, nincs internet, nincs könyv, nincs telefon, és csak a két séta előtt és után mész wc-re. neked sem lesz kellemes, pedig felnőtt ember vagy. Ő egy kölyökkutya).

Te is tudod, hogy várnod kell, az egyetlen kérdés az, hogy kinek legyen jó: neked, vagy a kutyának?


kirakenzora pedig ne nagyon hallgass, nem véletlenül annyi a százaléka, amennyi.

2013. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
29%

Nem igazán értek ezzel egyet, hogy kevés két séta egy pitnek. Minden kutyának kevés napi két séta, pláne amíg kicsi.. de csak akkor, ha azok a séták mondjuk 10 percesek.

Ha kétszer fél órára le tudod vinni, mindjárt más a helyzet. Plusz ha tudsz vele kicsit játszani, mielőtt elmész otthonról, akkor le is fárasztod valamennyire.

Azért ha módodban áll, kereshetnél neki kutyaovit. Vagy ismerőst, aki ha nem is minden nap, de heti párszor 1-2 órára is akár de ráérnek, míg te nem vagy otthon. :)

2013. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném azt a kedves személyt, de nagyon szépen, akinek ez a fantasztikus ötlete támadt, hogy kutyát ajándékozzon, hogy menjen át hozzád és vigye le napközben háromszor. Majd akkor rájön, hogy milyen jó muri kiskutyát ajándékozni...
2013. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Vikicca. Én a törpe uszkáromat is minden nap minimum három órán át sétáltatom. Ebből kb 1 óra futtatózás a többi kutyával, egy óra játszás-szaladgálás és egy óra tanulás. És séta után mág otthon is játszunk úgy 30 percet. Ennyi kell neki ahhoz hogy jól érezze magát a bőrében. Pedig ő egy kifejezetten kis mozgásigényű szobakutya!
2013. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Esetleg a környéketeken nincs napközi kutyáknak?

Pesten pl.van ilyen.Aki ennyi ideig dolgozik,munka előtt leadja a kutyát,egész nap foglalkoznak vele,tanítják is.Munkaidő végén meg érte lehet menni.

2013. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Természetesen Egerben, a házban lakik a kutya,csak azt mondom,h ott van kert ahol szaladgálhat kedvére...tágasabb,minden és soha sincs egyedül....
2013. febr. 6. 21:31
 27/41 sippara ***** válasza:
Akkor egyelőre jó neki ott. Ha éppen szabad vagy és van időd/energiád, na meg persze ha a picúr szeret autózni/vonatozni, felhozhatod néha, csak hogy szokja a környezetet, ne legyen neki teljesen idegen a hely, ha felköltözik. Közben Egerben is el kell kezdeni fokozatosan hozzászoktatni őt az egyedülléthez, nehogy üvöltés-rombolás legyen a vége, ha oda kerültök. Érdemes akár egy szobakennelt is beszerezni neki, és abba beszoktatni.
2013. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérdés, hogy hol a jobb neki és ezt te is jól tudod. A kutyus is már ott szokott meg, gondolom szeretik is akiknél van. Majd ha olyanok lesznek a körülményeid akkor vegyél magadnak egy kutyát, de addig kínzás lenne így kutyát tartani.
2013. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
70%

nah akkor a sok hozzászólás után én is megszólalnék mint pit tulajdonos. először is a napi két séta nevetséges, az meg aki írta hogy bőven elég ha az a kettő fél óra odadnám neki a pittemet és megnézném hogyan bírnák egymást napi 2x30 perces sétával. hát akkor vegyük példának az 5 hónaposat amelyik kan. hacsak nem a világ legbambább, leglustább pitjét nem kaptad még véletenül se kísértsd a sorsot hogy magadhoz veszed. a pit egy nagyon sok törődést igénylő fajta. rengeteg a mozgás igénye. ha ez nincsen biztosítva akkor alsó hangon szét fogja szedni az egész házat (egy pitnek nem esik nehezére nekem elhiheted), a szobatisztaságot már meg sem említem. Nem ártana azt is figyelembe venned hogy ha csak ennyi időt tudsz rá fordítani akkor nemhogy a fölös energiájával fog meggyűlni a bajod, de annak a kutyának a szemében te minden leszel csak éppen a vezetője nem! aztán hamar el fog jönni az idő amikor a saját kutyádtól félni fogsz! tudod amikor én magamhoz vettem most legútóbb az 5 hónaposat 1 HÓNAPOT FOLYAMATOSAN vele voltam. szerencsére azóta a munkám miatt többet vagyok vele mint nélküle, értsd ezt szó szerint úgy hogy szinte egész nap vele tudok lenni! és tudod még így sincsen könnyű dolgom sokszor, de szerencsére elmondhatom miután minden nap rengeteget foglalkozom vele hogy egy nevelt pitem van, de tudod a párom aki már kevésbé foglalkozik azzal hogy nevelje legalább nem is igazán bír el vele, és most még csak 5 hónapos! húzza őt mindig sétakor, az ágyra lazán felmegy mikor a párom ott van az meg képtelen leküldeni és még sorolhatnám. volt már rá precedens hogy a páromra morgott vagy odakapott neki ezt én azonnal meg is toroltam ennek ellenére amikor nem vagyok velük még legjobb esetben is a kutya győz és végül felkerül pl. az ágyra. minden nap 3x visszük kb. fél órás sétákra (ami azért lehetne több is) és délután pedig egész sötétedésig ami jelen esetben 3tól kb 6ig (ilyenkor totál szbadon, póráz nélkül!). nyáron már alaposabban le lesz mozgatva, egyellőre sajnos nincsen annyi lehetőségünk. jah és ne feledjük a napi 2x1 órás intenzív ronygozást délben és este lefkvés előtt (ebben párom jeleskedik) a kb fél óra apportírozást (bár ezt sokszor a délutáni sétába is benne van )és a napi egy óra "elméleti" tanulgatást (ül, fekszik, marad, menj ide menj oda, dolgok megtanítása) tudod bevallom őszintén ha ezt nem tudnám neki biztosítani, egész biztos hogy 0-24ig az őrizetem alatt kellene hogy álljon, különben tuti hogy a fölös energiáit levezetné egy rakás dolgon a lakásba! egy pit iszonyúan intelligens fajta aki tisztában van azzal hogy olyan testi adottságokkal rendelkezik amilyennel sok más kutya nem! ha ez a kutya azt látja hogy nem tudsz helyt állni mint vezető akkor bizony lesheted magadat! nem beszélve arról hogy szerintem a környezetednek sem biztos hiányzik egy energia bomba pit amit képtelen vagy kezelni. épp ma volt hogy a párom a kutyával előre ment és 5 hónapos létére a férfi páromnak szabályosan terpeszbe kellett állnia hogy a kutya ne tudja elhúzni de még így is megkért hogy szólítsam a kutyát. és tudod röhej amikor én átveszem a pórázt olyan gyönyörűen megy mellettem hogy csak na. vékony nő vagyok de pontosan azért mert nem akarok egy idegbajos antiszoc pitet sem magamnak sem pedig a környezetemnek , plusz nem tervezek a hírekben sem megjelenni a kutyámmal rengeteg időt és munkát feccöltem ebbe a kutyába! és tudod ha egy kicsit is gatyi merészelek lenni mint vezető a kutya máris megpróbál babárokra törni! kökemény következetes szigor kell neki de ugyanakkor becsülöm micsoda esze van neki és ha nem állom meg a helyem akkor nem is vagyok méltó arra hogy pitem lehessen.

szóval röviden az 5 hónapos pitbullom-ba kőkemény melót feccöltem és rengeteg időt hogy ne égessen már le mert esetleg egy antiszoc ba.om lett belőle már bocsánat. nem is igen szeretném ha kicsúszna a kezeim közül ez a kutya.


te mindezt hogy fogod tudni neki biztosítani? hogyan várod majd el azt hogy ez az erős fajta vezetőjeként tekintsen rád ha nem leszel képes vele foglalkozni? a mikor egy 11 órás melóból hazaérkezel majd akkor is ugyanolyan következetes leszel vele szemben? hát ne haragudj de erőssen kétlem! én egy rakás időt tudok rá szánni és még így is marha fárasztó ÁLLANDÓAN ÉS FOLYAMATOSAN KÖVETKEZETESNEK ÉS HATÁROZOTTNAK LENNI.


azok akik azt írták hogy bőven elég a nagy semmi és napi két séta egy pitnek, szégyellhetnék magukat, a kérdező ezzel egyenesen afelé tart hogy egy idegbajos kezelhetetlen marha erős és veszélyes kutyája legyen önmagára és a környezetére nézve. ez nem egy mini yorki aki tök cuki ha neki esik másoknak mert nevelni senkinek nem volt ideje rá. ezt vagy felfogja a kedves kérdező vagy nem, mindenesetre kötelességemnek éreztem hogy mint KUTYA és mint Fajta , mellett kiálljak és leírjam hogy annak a kutyának csak szenvedés lenne így az élete.

2013. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

Aki írt nekem:


Törpe sancim van és kb annyi a mozgásigénye mint egy németjuhásznak. Szobakutya. Nem ő az első kutyám és ezért tudom, hogy a kutyáknak is változó a hangulatuk. Van, amikor hiába sétáltunk konkrétan egész d.e. nem lehetett utána lelőni. Tegnap pl. nem sétált sokat, inkább aludt... azért ez változó. Nem kell kötelezően az év 365napján 3-4 órákat sétálni a kutyákkal... változó ez az egész.

2013. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!