Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, van...

SunnyNóri kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, van egy Amerikai Pitbull terrierem,4hónapos. Az a baj h én 11órában dolgozom. és nem tudom, hogy itthon hagyhatom e egyedül, megszokja? Szét fogja szedni a lakást? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 11:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
86%

azért ne vicceljünk már hogy egy törpe snacit teszünk egy pit mellé. sőt semmilyen kis testű nem jó példa. egyépként jó példája ez hogy a kistestűekkel pont a méretük miatt nem foglalkoznak annyira és valljuk be azért egy kistestű kutyától nemigen tojunk be ha esetleg még be is kattan. de egy pit egy nagy testű nagy erejű fajta. nézz már utánna hogy hány hírbe lehet azt hallani hogy egy pit micsoda mészárlásokat képes lerendezni. és hogy ezekkel a szerencsétlen kutyákkal mégis mennyit foglalkoztak? ha egy pit bekattan az nem ugyanolyan lesz mint egy kistestű. és utánna nézhetsz annak is akinek ilyen fajtája vagy ehhez hasonló bármilyen nagytestű kutyája van és jól nevelt, azok mennyit feccölnek bele. séták, sportok, tanulás rengeteg minden. a mi öt hónapos pitünknek már most olyan ereje van hogy csak ámulok. ha az elrántja a kérdezőt sokat nem fog tudni csinálni. egy törpe snaci azért ilyesmire nem képes még ha idegbajosan is ugrál a póráz végén. (csak mint példa írom nem feltételezem hogy a kutyád ilyen lenne) sőt egy kistestű nem is tudja úgy szétrombolni a lakást mint egy nagyobb. hány olyat lehet látni hogy a kutya szabályosan leszedte az ajtófélfát, széttépte a garnitúrát, tönkretette a bútorokat stb stb amíg a gazdi vígan dolgozott. le lehet engem pontozni a föld alá is, de ez tény. és tudod nem akarlak megbántani de ha azt írod hogy egész délelőtti séta után a snacidat nem lehet lelőni akkor ott valami nagyon nem klappol. a szomszédunkban is van egy keverék nagytestü napi három alkalommal viszi el a gazdája kb. 15-20 perces sétára . szerinted elég neki? rombol az udvaron mint állat, van hogy éjjelente be nem áll a szája, azt gondolod ez annak a jele hogy a kutyának épp olyan kedve van pedig a séta elég neki? hát képzeld nem. az enyém ha csak egyet vakkantott a szomszéd kutya miatt rászóltam és csöndbe is volt. sőt ma már hiába zendít rá a környék összes kutyája a szomszéd kutyája miatt az enyém síri csöndben van! azt se felejtsük már el hogy egy pórázas séta még marhára nem fogja a kutyát lefárasztani. legalább is az enyémet nem ha szép lassú tempómban mellettem sétafikál (mert nyilván nem szaladni fogok vagy húzatni magam a kutya után) főleg nem napi kétszeri kemény 30 perctől. amikor kicsi volt és még nem voltak meg az oltásai és mi nem mertük levinni csak gyors pisi kakira már akkor is volt hogy "bekattant" és körbe rohangált a lakásba mint egy agyament. olyan volt mint az elefánt a porcelán boltba, minden ledöntött maga körül a nagy vehemenciájával. tény hogy le lehetett állítani (a korai nevelésnek hála), de ilyenkor szegénykém mindig nyüszített, biztos vagyok benne hogy szenvedett és a megkattanás határán volt. volt hogy a saját farkát kergette. ugy számoltam az utolsó oltás utáni napokat mint gyerekkoromban a karácsony napját, hogy végre majd sokkal több lehetősége lesz az energiáit levezetni. (sajnálom de nem mertem megkockáztatni hogy megbetegedjen).


ha akarja a kérdező megfogadja a tanácsomat, ha nem, nem. innen a gép elől sok mindent ugysem tehetek mint leírom a véleményemet. szerencsére nem vagyok a kérdező közelében hogy esetleg megkeserítse a mindennapjaimat egy olyan kutya akinek esetleg unalmában egész nap be nem áll a szája. vagy mert nem a kérdező a vezető és a kutya minden alkalommal mikor elmegy a kérdező visítva ugasson mert félti őt hogy baja lesz a nagyvilágban mert nem állja meg a helyét mint alfa. az sem az én bajom lesz ha szétszedi a lakást mint ahogy az sem ha esetleg a már nagy és kifejlett pittel nem fog elbírni mert az teli lesz fölös energiával.

2013. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs de láttad egyáltalán a kutyámat?


Annyira azért nem kicsi testű mert a marmagassága 35 centi. És döntött már fel játék közben németjuhászt, meg stafit is.

Kicsi igen, de energikus. Amúgy meg példának hoztam fel, mert a fajta az csak egy dolog. Nyilván egy törpe snaci nem mozog annyit, mint egy juhászkutya de a többi snacihoz képest-akikkel találkoztunk- hát jóval több az energiája. Minden snacisttól azt hallom, hogy az övéké ilyen kis magának való meg elücsörög inkább.

És azért hoztam fel példának, mert ilyen kis energia bomba, és én ennek örülök. :)

2013. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy persze, ez totálisan egyértelmű, hogy egy kisebb testű kutya, nem tud akkorát harapni, nem tud akkora erővel elrántani, mint egy nagyobb. Az előző hozzászólásommal nem is ezt cáfoltam, félre ne értsetek.

Teljesen logikus dolog, szerintem ezt nem is kell magyarázni.

És igen, ezért nem mindegy, hogy ki milyen fajta kutyát választ magának. És még azon belül sem mindegy, hogy pontosan melyik '"darab" kutyust. Egy almon belül is van nyugodt vagy lusta, meg van akaratos, hiperaktív kutya is.

De ha kellően le tudja az ember fárasztani szellemileg és fizikailag is a kutyát, akkor sem garantált, hogy kicsi korban nem fog rongálni, de biztosan kisebb kárt fog okozni.

2013. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Na meg csak kihagytam még valamit. XD

Direkt írtam, hogy a kutya hangulatától is függ a dolog. Azt írtam, hogy volt rá példa, hogy nem fáradt el egy egész délelőtt alatt. Nem azt írtam, hogy ez mindennapos... attól mentsen meg a jóisten! A kutyáknak is változó a hangulatuk, rájuk is hatással van mondjuk az időjárás.

Ma pl. sütött a nap, a kutya tök boldog volt, hogy mentünk sétálni. Most nem rohangált, inkább leült napozni, és hátra simított fülecskével élvezte ezt a kis meleget. Múlt héten, amikor sütött a nap, meg örömében pattogott kint, mint egy őzike. :)

2013. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
68%
Vikica szerintem mindenki jobban járna ha te csak olvasnád a kérdéseket :D
2013. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod magad leállítani, és mással foglalkozni? Úgy látom, neked ez a mániád, hogy beszólsz az embereknek mindenütt. Elég szegényes életed lehet, ha ez okoz örömöt.


Ez egy olyan oldal, ahol mindenki leírhatja, amit szeretne. Ez alól én sem vagyok kivétel, úgyhogy nem a te kedvedért fogom majd be a számat. Ha ezt ennyire nem vagy képes elfogadni, keress magadnak elfoglaltságot.

2013. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem értesz ehhez a fajtához(márpedig szemlátomást nem értsz hozzá), akkor mégis miért kell beledumálni? Egy pitbull mozgásigényét, erejét nem lehet összehasonlítani egy törpe schnauzerével. Attól, hogy a te schnazid jól érzi magát napi kétszer fél órás sétával, attól még egy pitbull nem fogja, ég és föld a két fajta.
2013. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Ajánlom a szövegértést, mert írtam, hogy nem minden napos...

Van, amikor 4-5 óra mozgás kell neki naponta, de van olyan is, hogy elég 2 óra is.

Ezen mi nem érthető??

Azért hoztam fel példának, mert elméletileg kisebb igényű kutya az enyém, és mégis kell neki ennyi. Ez logikus, hogy akkor az ő kutyájának még több mozgás kell, mint az enyémnek!

Amúgy meg nem igaz, hogy nem ismerem a fajtát... nem tudhatod, hogy milyen kutyám volt, vagy van-e még másik a snacim mellett. Úgyhogy ezt a részét inkább hagyjuk.

2013. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Egyet értek a nagyon hosszú válaszolóval, és köszönet, hogy végre valaki képes volt ezt ilyen bőven le írni. Teljesen egyet értek minden szavával. Én is, mint nő, ámbár nyugodt, higgadt és határozott személy, tudom mivel jár egy ilyen kutya nevelése es szocializálása. Pit bull terrierem van, kitartásomnak, türelmemnek, es pozitív hozza-állasomnak köszönhetően egy aranyos, szelíd, leírhatatlanul szófogadó kutyám van. Párom, férfi létére nem bírt vele soha, úgy tartotta erővel (veréssel) tanítható. Keményen küzdtem ellene, és bebizonyítottam, hogy nem kell fizikai bántalom egyáltalán. Csupán játék, tanítás, hogy levezethesse az energiáját, és fegyelem, aztán szeretet. Szerencse számomra, hogy otthon dolgozok, így 24-ből 24 órát tudtam vele foglalkozni. Páromnak is segítettem, hogy nevelje, mire figyeljen, hogy neki is szót fogadjon, az egész családomat belevontam ebbe, gyerekeket is! Ma tudom azt, hogy teljesen megváltoztatta az életem, és minden erőfeszítésem megtérült.

Nagyon nem ajánlom, gyenge idegzettel rendelkező embereknek, akiknek nincs türelmük, sem idejük, és legfőképp hozzáértésük azok tartsanak macskát ..vagy inkább semmit! Mindkét fél részéről jobb.

2013. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"De ha kellően le tudja az ember fárasztani szellemileg és fizikailag is a kutyát, akkor sem garantált, hogy kicsi korban nem fog rongálni, de biztosan kisebb kárt fog okozni."


mint már írtam az én egyetlen panaszom a kölyökre (amikor egyáltalán nem volt séta) az volt hogy néha bepörgött és futkározott pár kört a lakásba, ugyanakkor mindig azonnal le lehetett állítani. 2 hónapos korában kivégzett egy mobil töltőt, ezen kívűl semmit nem rongált mert folyamatosan neveltük, letiltottuk mindenről. egy rakás dolgot tudott volna még szétszedni, a cipőktől kezdve a vezetékeken át mindent. MÉGSEM TETTE. azóta pedig hogy rendszeresen le van mozgatva tehát KELLŐEN ahogy te írtad, egy darab panaszom nincsen rá. nem hangoskodik, nem pörög be, nem vesz részt a többi kutya lármájában és legfőképp nem rongál bár ezt én inkább úgy mondanám hogy semmihez nem nyúl ami nem az övé. ez pedig állandó jelleggel rágócsont semmi több. egy darab. nincsen öt tonna játéka se bármily hihetetlen. ezenkívűl van még egy rongy amit a benti játékkor használunk természetesen ez szintén nem az ő tulajdona tehát nincsen állandó jelleggel ott hagyva neki. egyetln szem rágócsont semmi több és nem rongál, sőt nem is keresett másik "játékot" magának mert esetleg a csont uncsi lenne. hihetetlen? pedig ha jobban belegondolsz nem is az. a sok séta, játék, tanulás mellett jó ha a csontra marad ideje és energiája. ezért is írtam azt hogy ha a te snacidat kellő mozgatás után nem tudod "lelőni" akkor ott valami nem oké. hiszen a kellő mozgatás az azt jelenti hogy elég volt a kutyának, ami azt jelenti (saját tapasztalat) hogy nem kell "lelőni" a kutyát, mert totál nyugiba elvan.

2013. febr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!