Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy Angol cocker spániel?

Beagle vagy Angol cocker spániel?

Figyelt kérdés
Melyik kutyafajta jobb? 2 éves kislányom mellé szeretném venni.Mindkét fajta kicsi növésű.
2009. szept. 4. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Beagle nagyon gyerek barát nekünk is olyan van családba és a gyerekek imádják,nagyon barátságos kutya, nem vad nagyon békés! szóval tudom ajánlani!:))
2009. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
persze h beagle sokkal szebb, kisebb igényű, és okosabb... +gyerekbarát
2009. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A beagle jobban szereti a gyerekeket,de szerintem gyerek mellett nem tudnád kellőképen lefáraztani(hosszú séta,sok játék)A spániel is szereti a gyerekeket de nem anyira(elfogadja öket de nem szabad hagyni hogy nyuzzák) mint a beagle,viszont őt könnyebb lefárasztani(bár ez egyedtől függ)A spániel kutyakozmetikushoz kell vinni a hosszú szőre miatt és naponta jól átfésülni és ez se biztos menne kisgyerek mellett.Ha van időd sokat sétálni akár a kislányoddal és közbe viszitek a kutyát akkor jó a beagle viszont ha tudod fésülni,kozmetikába vinni a spánielt akkor az is lehet.Azt még jó tudni hogy mindkét fajta vadászkutya,beagle-ben jobban benne van a vadász ösztön mint a spánielben.Még valami akár melyik kutyát választod a kutyát szocializálni kell(kutyákkal kell ismerkednie,új dolgokat megismerni)Ja és ha kertben akarod tartani akkor beagle-t ne mert ő nem birja a hideget télen a spániel jobban türi de neki meg kell az emberközelség igy mindkettöt lakásban célszerű tartani,bár én nem tudom hol lenne a helye mert nem irtad de egyiket sem célszerű a szabad ég alatt tartani.Bocsi hogy ilyen hosszú lett.
2009. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem 12 évig volt spánielem : nagyon aranyos kutyus, imádta az egész család, de...

- nagyon hisztis, ha olyanja volt, akkor "odakapott", engem is megharapott...

- a hosszú szőrét naponta át kell kefélni, és még így is állandóan becsomósodott, gyapjas szőrcsomók képződtek a talpán, lábszárán, fülénél, kész tortúra volt ezeket levágni...

- évente 2x nyíratni kell a hosszú szőrét, ehhez kutyakozmetikába kellett vinni, ahol szörnyű hisztériát csapott, az utolsó éveiben csak akkor lehetett kezelni, ha elaltattuk nyírás előtt!

- a lelógó fülével is állandó problémák voltak, sétáknál belement a fű toklásza, vagy begyulladt, és minden étkezéskor belelógott az ennivalójába, vizestáljába...

- szinte egész évben hullott a szőre, tavasszal és ősszel 2x jobban...


Ehhez képest a beagle rövidszőrű, 10 éves korában is kölyökkutya formája van, rendkívül türelmes a gyerekekkel, nem hisztis kutyus! :D


Amúgy én 2 éves gyerek mellé nem vennék semmilyen kutyát!!! Túl kicsi még, hogy felfogja, ez egy érző élőlény. Egy ekkora gyerek még a szájába kapja a kezét, akkor is, ha a kutyust simogatta 1 perce... (El fog kapni minden bélférget)


Szerintem olyan 6-8 éves korukban lehet gyerekeknek kutyát venni.

2009. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mikor kicsi voltam, én egy spánielt kaptam. Nagyon szerettem, és ő is szeretett. Soha nem kapott sem utánam, sem más után, ez nevelés kérdése. Látom most a szomszéd gyerekeknek van egy beagle, húzzák-nyúzzák, szökött előlük, kiszaladt, és elütötte egy motoros.

Na, de ez mindegy is, én a spánielt ajánlom. Nem kell naponta fésülni, gyakran, de nem naponta. Gyerekként pont az tetszett, hogy milyen szép szőre van, hosszú fülei...

2009. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Spániel,nekünkis az van 10 éves. A miénk nem kap oda soha,szóval nehogyazt hidd h minden spániel olyan:) nevelés kérdése.. nagyon boldog,szórakoztató kutyák,bár mi nem félévente visszük nyiratni hanem 2 hónaponta,az 5000 Ft/alkalom,ha nem akarsz ezzel foglalkozni akkor tényleg inkább a beagle. Valamirét én sosem vennék beaglet,de biztos aranyosak..
2009. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem bírsz dönteni a szomszédba mostlett egy beagletől (az én kutyámtól) meg egy angol cocker spániletől kiskutya :)

De szerintem beaglet válassz,ha van időd vele fogllakozni(sétára értem),a spánielel is kell foglalkozni és a beaglemet 4évesen kaptam most 13 vagyok és hűséges társam lett.Nagyon hozzám nőtt imádom.És nagyon boldog vagyok,hogy beaglet kaptam jó pár évvel ezelőtt.Eggyütt nőttünk fel.És hihetetlen visszanézzni a régi képeket amin eggyütt vagyunk.Én a beaglet ajánlom.Saját tapasztalat.Mesélték anyuék,hogy picinek is már mindig megvédett 6 évesen mehettem sétáltani ,mert akérmi volt ülni tudott volna értem(persze nem ültünk volna emg snekit :).Cska annyi,hogy megkell nevelni,de ez minden kutyánál így van.Szóval én azt mondom BEAGLE.

2009. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen spániel! A másik válaszoló kutyája azért kapott oda mert nem volt valami rendben a rangsorral! Ha kutyát akarsz, mindegy milyen, de nevelni kell! Nem eléknyeztetni. Olvass róla sokat, hogy is megy ez! Nekem a beagle-lel csak rossz tapasztalatom van. Ahányat ismerek mind szökik, rombol, le se bagózza a gazdáját, mert épp lát valamit, nem lehet elengedni. Lehet hogy én pont kifogtam az összes szaporított, neveletlen beagle-t de szerintem azért ennyi kutya csak elárul valamit a fajta jelleméről. Ha nem akarod, hogy a kutyádnak fontosabb legyen egy darab kaja, egy zsepi az utcán vagy egy fél éves nyúlnyom, akkor spániel! Ő is vadászkutya, de más volt a feladata így nem olyan önálló, makacs. És a küllemre is sokkal szebb. Rengeteg gyönyörű színben létezik! Nekem egyik sem a kedvencem de a kettő közül inkább a spániel, beagle-m sose lenne. A legfontosabb a nevelés, és az hogy jó helyről vegyed, ne akarj ezen spórolni, vagy pedig menhelyről.

Lepontozni nem kell a beagle miatt, arról nem tehetek hogy ez láttam azokon akiket ismerek. Ja és a spániellel rengeteg érdekes dolgot lehet csinálni, ellenben a beagle-nek nem a kedvencem az iskolai ül-fekszik-ugrik stb. Spániel alkalmas engedelmesre, agility-re és sok egyébre.

2009. szept. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

beagle


vmelyik válaszban az volt h nem birja a telet. Ez nem igaz. A legtöbb beagle akit ismerek, és az enyém is, mind kint vannak télen, és nincs semmi bajuk.

Egyébként is, annak idején Angliában nem a fűtött kandalló elött voltak, hanem kint.


A spánielt nem igazán ajánlanám a szőre miatt, mert hosszú,dús és a kislány lehet, hogy asztmás lenne miatta,befulladna.

Nálunk is az öcsém asztmás volt, és mióta beagleünk van,meg homeopatiás gyógyszert kapott, azóta teljesen elmúlt az asztmája.


Szerintem a beagle könnyebben is kezelhető, de csak olyan tenyésztőtől vegyél kutyát (akár beagle, akár spániel), ahol ismered a szülőket, és nyugodt vérmérsékletűek, igy biztos lehetsz benne,hogy a leendő kutyád nem lesz ideggyenge, magas lesz a toleranciaszintje, igy birni fogja a gyűrődést a gyerek mellett :)

és legyen a kutyára időd!

2009. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Spániel ! ! ! Nekem is Spánielem van, nagyon jól tud vadászni és azok az ártatlan szemek neki, akár egy falatka hamit is ki tud csalni vele. Nagyon édik mind kiskorukban és nagykorukban. Szívből ajánlom az Angol Cocker Spánielt ! ! !


Végül milyen kutyusod lett? Majd írd le lécci !

2010. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!