Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem fekete az orra?

Mért nem fekete az orra?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves szuka westiem akit nagyon nagyon szeretek és nem azért kérdezem mert zavarna csak kíváncsiságból. Azt olvastam mindenhol hogy a wesitek orra kizárólag fekete. Kutyámnak kiskorában kb 1-2 éves koráig koromfekete orra volt. És most rózsaszínes színű lett. Mért lett ilyen? Nagyon megszerette a napot, sokat "napozik" nyáron. Lehetséges hogy a nap kiszívta neki?
2013. febr. 7. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Pigmenthiány, a westienél valóban nagyon súlyos hibának számít.
2013. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De eddig fekete volt neki. Az a kérdésem hogy mért változott meg?!
2013. febr. 7. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennek én is nemrégiben néztem utána, mert a 3 éves westiemnél is most jelentkezett ez a tünet, eddig mindig koromfekete volt az orra, most pár hónapja kicsit kifakult. Ezt találtam:

"Több gazdi is gyakran aggodalommal keresi fel az állatorvost, mondván: kutyájának időről időre változik az orrszíne, telente például kivilágosodik. Ez az úgynevezett váltóorr-jelenség, amely nem számít betegségnek. A világos bőrű, világos szőrű ebek jellemzője, hogy tavasszal a napsugarak elleni védekezés egyik jele, amikor, a napsütés hatására az orrtükör bőrében több pigment termelődik."

2013. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis? De az én kutyámnak minden évszakban ilyen az orra.
2013. febr. 7. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Theia már leírta. A standardnak nem felel meg a kutya, a fekete orrot fogadják csak el.
2013. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg olyan ételt eszik, amiben nincs meg a megfelelő vitamin a pigmentképződéshez.

Talán algás vitaminnal segíthetsz rajta.

2013. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó! örülök.. lesz*rom hogy nem felel meg nem ez volt a kérdés.. -.- ilyenek kíméljenek.kösz! ;)
2013. febr. 8. 18:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt volna fel, már rég megválaszolták a kérdésed...
2013. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!