Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg? Nagyon...

Hogyan neveljem meg? Nagyon rossz kutya.

Figyelt kérdés
Mire hazaérek a munkából mindent szétrág, széttép. Tegnap például az ágyneműmet. Felmászik az asztalra, a szalvétát szétmarcangolja. Yorki a kutyus ha ez számít. Hogy neveljem meg?
2009. szept. 5. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
www.freeonline.hu/jan-fennell-kutyapszichologia ez nálunk beválik
2009. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szintén csak ugyanazt tudom mondani mint az előttem szóló,

én már 3.szor olvasom a könyvet mert megkaptam karácsonyra,és nagyon bevált. Minden le van benne írva,ha valami kell,csak fellapozom a címjegyzékből,elolvasom és megyek gyakorolni a kutyámmal.

Másik még az,hogy vidd el kutyasuliba,vagy kutyák közé. Egyébként nem "rossz" a kutyád,hanem azthiszi,hogy Ő a falkavezér,és a Te hiányod miatt rág szét mindent.


[link]

2009. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is yorkim van...imádom...a világ legédibb kutyusa számomra...én nagyon lehangoló módon beszélekk hozzá mondom h nem szabad és gyengéden megütöm...persze inkább simi de neki rossz...de nekem nem voltak ijen problémáim...ja és ne engedj meg mindent neki...ha lehet mikor dolgotol akkor add oda valainek arra az idöre...
2009. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyákkal foglalkozni kell, főleg lakásban tartott kutya figyelmét folyton le kell kötbi, mert ők is unatkoznak , ezért ajánlják az ilyen típusú kutyákat főleg olyanok mellé, akik a nap 24 órájában "ráérnek". Talán megoldás lehet, sokféle játék és nem akarok hülyeséget mondani, de talán egy "barátnő" vagy "barát" is lehet nagyon jó hatással rá, akivel tud játszani és nem teszi tönkre a lakást unalmában, biztosítani kell a kutyanának olyan környezezet, amely nem ingerszegény... Meg a napi 3 (reggel, délben, este) séta alkalmával nagyon le kell fárasztani, és minél több időt vele tölteni, a szerethiányos kutyák hajlamosak arra, hogy akár rosszalkodással is magukra vonják a gazdi figyelmét, nem számít, hogy veszekszel vele, az is egy fajta formája a kontaktusnak...
2009. szept. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindezekhez még hozzátenném, hogy FOKOZATOSAN kell szoktatni az egyedülléthez. Ha eddig nem tetted föl szánj rá egy napot, és tedd a következőt: Szokásosan felöltözöl, magadhoz veszed a táskád mötyörőd mindent, amit általában viszel magaddal, mikor mész valahová. Senki ne legyen otthon. Kimész a kapun 5-10 perc múlva vissza. Aztán egy fél óra múlva. Aztán egy óra múlva. Eleinte még lehet annyit, hogy kimész visszajössz, kimész, visszajössz és emeled az adagokat.

Nem bízik benned, nem bízik benne, hogy visszajössz Jann Fennel elmagyarázza neked miért.

2009. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a nevelésen kívül, javaslom fárazd is le !

az öleb kutyák között sok a hiperaktív, így a mozgáshiányt és a szeparációs streszt is vandalizmussal vezeti le :)

munka előtt keljél korábban,vidd el sétálni, labdázz vel,stb. jan fennelen kívül nézz utánna cesser millan módszernek is .( a kettő nem üti egymást ).

a fáradt kutya - boldog kutya :), mert a gazdival fáradt el = törődést kap !

2009. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!