Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg mamát, hogy...

Hogy győzzem meg mamát, hogy ne adjon a kutyának édességeket?

Figyelt kérdés
Amit nem ettünk meg, régi mini kakaós csigát, gabonapelyhet megfőzi neki. Hiába mondom, hogy ne tegye, nem hallgat rám. Szerencsére eddig nem volt tőle semmi baja a kutyának.
2013. febr. 7. 22:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
mond el neki,hogy miért káros .. de olyan nagy baj nem lesz belőle ne aggódj :)
2013. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele, hogy a kutya meghalhat. Ez nem játék. A cukrot a kutya szervezete nem tudja úgy feldolgozni, mint az emberé. Ha az én nagymamám etetné a kutyáját cukorral biztosan ezt mondanám neki.
2013. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hiába mondom neki, nem hiszi el. Azt mondja, nem lesz tőle semmi baja.
2013. febr. 7. 22:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mutass neki cikkeket az interneten. Bár lehet, hogy arra is azt mondaná, hogy butaság.

Több ilyen kérdést is láttam itt, mindig az a vége, hogy nem lehet meggyőzni a nagymamát. Ez valami unokapótló dolog, az unokákat is folyton tömnék kajával, sütivel.

2013. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Engem is etet folyton, de én ehetek ilyeneket. :) Még az állatorvosnak sem hisz. Úgy van vele, hogy a szomszéd is odaadja neki az ilyen maradékokat, akkor ő is. Még az a szerencse, hogy nem köti alig 2 méteres láncra, mint a szomszéd.
2013. febr. 7. 22:41
 6/16 Hovarju ***** válasza:
0%
Ne aggódj, nem lesz baja. Az én nagymamám is minden reggel kakaót adott a szánhúzónknak. A kutya imádta, nem volt baja tőle. 13,5 évig élt.
2013. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

13.5 évnél élhetett volna többet is nem?

Én meg visszakérdeznék hogy Mama hol van a táplálkozás szakértő vagy állatorvos vagy csak egyáltalán a biológiai érettségid? Avagy van érettségid?

Kérdezd meg tőle hogy bele egyezne-e hogy te meg egy félkiló cukrot etessél meg vele.

A kutya szervezete máshogy működik, az ilyen finomított édes dolgok hiányoznak nekik a legkevésbé, a csoki meg egyenesen halálos.

2013. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meggyőznöd. Majd a havi 50-60e ft-os állatorvosi számla meg fogja győzni, mikor tönkre megy a kutya veséje vagy cukor beteg lesz és állandó kezelésekre kell járni. Bizony, a sok cukortól nagyon is könnyen kialakulhat cukorbetegség.
2013. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itt lakik velünk és az én kutyám.
2013. febr. 8. 12:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd neki, mert ez nem játék, komoly baja lehet tőle a kutyusodnak. Ha nem használ a szép szó, próbálj meg erélyesebben fellépni, tudom nem könnyű, de mégis milyen jogon mérgezi a TE kutyádat? A sajátjának adjon amit akar, de a tiédet ne tegye tönkre, gondolom te sem nyúlkálsz az ő holmijához és nem teszed tönkre azokat. Ha végképp nem hat semmi, akkor zárd el a kutyát valahova, ahova a mama nem fér hozzá, amikor nem vagy otthon.


Bocsi a kemény szavakért, csak már voltam hasonló helyzetben, a barátnőm kutyájával megetetett egy tábla csokit az ismerősük kislánya :( Sajnos el is pusztult a kutyus.

2013. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!