Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyöknél mindenki...

Nagytestű kölyöknél mindenki azt mondja, hogy a táp fehérje tartalma legyen 25 % alatt, ennek ellenére pl. HILL'S 28 %, ACANA 32%, stb. Hogy is van ez akkor?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Alatta kellene lennie, mert a túlzott fehérje bevitel, káros a kutyára nézve. Mivel nagytestű ezért, fokozottan figyelni kell az izületeire, de a túl sok fehérje miatt megnyúlik, és jöhet a csonthártya gyulladás, és izületi problémák. A 28% még annyira nem sok, de 30 fölött már ne legyen. Keress olyan tápot aminek a giant puppy tápjában kevesebb a fehérje.
2013. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az acana a prospektusaiban - de talán a honlapján is - leírja, hogy miért ilyen magas a kölyök tápjai beltartalma, olvasd végig, hasznos lehet.
2013. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

no, javítanék. nem beltartalma, hanem fehérjetartalma.

és itt a magyarázat: [link]

2013. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

bocs, hogy külön válaszokban írom, de ahogy olvasgatok úgy találok újabb linkeket :)

[link]

2013. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az előbbinél a pont olvasd el én pont tegnap merültem el benne, nagyon hasznos!
2013. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Első!


Szerintem meg az káros, ha kölyökkutyáknak indokolatlanul adagolnak kalciumot, vagy bármilyen csonterősítő készítményt a tápja mellé. Kérlek nézz utána!

2013. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is sokan etetnek ilyen táppal nagytestű kölyköt! Én nem merném, bármit is ír a gyártó Propaganda Osztálya.
2013. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A valódi húsokban a fehérje 23-24 %. Olyan tápot kell adni, amiben nem sokkal magasabb . Még a szuper tápok etetésekor is előfordul, hogy csonthártya gyulladásos lesz a kutya a túl gyors növekedéstől.
2013. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legelső vagyok, sehol nem írtam a calcium bevitelről, és a porcerősítőkről. Nem mondtam, hogy adni, kell, én sem adnék a kutyámnak calciumot külön. A porcerősítő teljesen más tészta, mert zöld kagyló kivonatot kevés táp tartalmaz, és ha orvos írja elő akkor igenis kell. Nekünk ez hozta helyre a kutyánk lábát.
2013. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!