Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás, ha egy egyébként...

Ki a hibás, ha egy egyébként jól tartott, batátságos jellemű kutya, a folyamatosan őt hergelő gyerekre támad?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs olyan kutya, még a labrador, vagy a golden sem, amelyiket hetek alatt egy gyerek ne tudna olyan szinten feldühíteni, hogy támadjon. Kődobálással, kerítés rugdosással, stb.

Ilyenkor szerintem a gazdi nem felelős, annak ellenére, hogy felelősségre vonják.



2013. febr. 8. 18:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: na ilyenkor kell jól elbújni a kutya elől, vagy akár ismerőssel is lehet gyakorolni. Ismerőst megkéred, hogy csalogassa oda a kutyát, majd mikor a kutya nem figyel, te elbújsz. Előbb-utóbb elkezd keresni, hagyd hogy kétségbe essen, ne szólj neki, csak ha már nagyon rossz irányba megy. Ezzel erősíted benne a kötődést, de akár egy kötődési tréninget is csinálhattok.
2013. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg a gazdának semmilyen felelőssége, mert pl. ha a gyerek benyúl a kerítésen akkor az nem a gazda hibája hanem a szülő, mert az ő hibája, hogy a gyereke cseszteti a kutyát. Az meg hogy a kutya gazdájának kell megoldani az hülyeség, mert nehogy már egy gyerek miatt kelljen elbarikádozni meg szájkosarat tenni a kutyámra, mert a kretén kölkök benyúlkálnak a kutyához még szerencse, hogy nem kertesbe lakok hanem panelba. Az is utálom mikor a megrohamozzák a kutyámat, mert milyen cuki vizsla.
2013. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szerintem mindannyian felelősek vagytok a dologban, de véleményem szerint te a legkevésbé. Mi a francért kell hergelni a kutyát?.. Hány éves egyébként a gyerek, nem tudod?

Az én kutyámat is szokták kerítésen kívülről simogatni, cuppogni neki. Sőt, van egy hölgy, akkor délutánonként itt megy el haza a munkából, és ő néha még enni is hoz neki.. Kértem már hogy ne csinálja ezt, de hát mintha a falnak beszélnék. Nálunk ugyan kinn van a "Vigyázz! A kutya harap!" tábla, de 4évig kint volt úgy, hogy kutya sem volt :D Így vettük a házat, és valahogy ott maradt a tábla :D Az enyémet ugyan nem szokták hergelni, egy kicsit sem agresszív a kutyám, de ha valaki megdobálná, vagy rugdosná a kerítést, azért lehet kicsit "dühbe jönne" .. :)

másfél éves amstaff amúgy :)

2013. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Az MTI-t kéne megkérdezni, aki eladta a hírt az RTL klubnak a Szabadszállási kutyatámadásról.

A kutya a kamerák előtt is kifejezetten barátságos testbeszédet mutatott, barátkozni szeretett volna az operatőrrel, felágaskodott, csóválta a farkát, stb.

A "fajtajegyei" is kifejezetten családbarát kutyára hajaztak, bár ezt inkább amolyan megérzés.

Igaz a kutya kitört az udvarról, de oknélkül nem tette volna, ebben szinte biztos vagyok.

2013. febr. 8. 22:39
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

egyébként a szájkosárért is beszólnak. Írtam már egy pórázhúzós kérdéshez, hogy nálunk időnként amikor egyedül kell sétálnom a 3 kutyával, 2-n van, mert nagyon tudnak rángatni, meg az egyik amúgy se rajong a gyerekekért, és amikor tudom, hogy rengetegen vannak lent jobb a békesség, hogy nem ugat rájuk (valamiért ha a halti van, eszébe se jut ugatni) és pont ma történt, hogy amíg lementem velük egy körre, addig a szülők ott sajnálkoztak a gyereknek, hogy jaj szegény kutya, meg miért kell ezt csinálni , vele. Na nem bírtam ki, hogy ne válaszoljak és mondtam neki, hogy természetesen sokkal jobbb lett volna, ha ugat a gyerekre, vagy neadjisten ráugrik.

Egyébként befogadott kutyáról van szó, az előző gazdájának a gyereke egész nap nyúzta, úgyhogy valahol megértem, hogy elege van a gyerekekből. De gondolom a halti miatt kapok lepontozást mindjárt..:)


Egyébként a mai esetről sajnos a gazdája tehet, mert ki tudott szökni a kerítés alatt. Ha nem tudott volna és a gyerek benyúlkál, egyértelműen nem a kutya a hibás. Így a gazdáját fogják hibásnak beállítani, hiába hergelte a gyerek a kutyát.

2013. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

tegnap 20:21 vagyok.

Köszönöm a válaszod kispalkee! Kipróbálom. A kötődési tréning meg már folyamatban. :)

2013. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 sippara ***** válasza:
81%
Csak a kéretlen simogatókra reagálva: Van egy nagyon "bunkó" ismerősöm, ő ilyenkor odalép a delikvenshez és elgondolkodva elkezdni simogatni az arcát. Általában le szokott esni a szitu :)
2013. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
Ááá, ez nagyon jó, ezt kipróbálom. :D
2013. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!