Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ímmel-ámmal BARF-ozni?

Lehet ímmel-ámmal BARF-ozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem állati szimpatikus dolog a BARF étrend, de az én életmódom alkalmatlan rá. Nincs se hűtőm, amiben tudnék nagy mennyiségben húst tárolni, se időm, se bevásárolni nem szoktam itthonra még magamnak sem...

De a múltkor próbaképpen odaadtam a kutyámnak egy kacsafarhátat, és lenyűgözött az eredmény :) Az egy dolog, hogy odavolt a gyönyörűségtől, de szép egészséges volt a kaki is, és sokkal kevesebb volt a fing is, mint szokott, pedig ő egy érzékeny gyomrú kutya, aki rengeteget ereget, és minden meghajtja, ami nem a jól bevált bárányos-rizses tápja.

Csinálok azzal bármi bajt, ha alap etetésnek továbbra is marad a táp, de ha úgy adódik adok egy kis nyers húst? Ma pl. szétosztottam kettőjük között fél kiló lábat, meg fél kiló nyakat. Holnap megnézem az eredményt, de így alkalmanként szívesen adnék nekik ilyesmit.



2013. febr. 8. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor van nyers husi, akor én is szoktam adni a kutyáknak. Nekem is az a bajom, hogy macerás a húst olcsón és nagytételben beszerezni és a mélyhűtő ládát se tudnám hova rakni.
2013. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan etetnek úgy már régebb óta is, hogy pl egyik nap csak húst kap a kutya enni.
2013. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem beszélve ugye az összetrutyizott lakás utáni takarításról :D Nem városiaknak való dolog ez, de ha legalább néha kapja a nyers husit, azzal csak jót teszek, ugye?
2013. febr. 8. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, én fordítva vagyok: a kutyáim nagyrészt már husit esznek, de ha lusta nap van, akkor tápot. Már biztos nem térnék vissza kizárólag a tápra, sokkal jobb a nyers hús minden szempontból.
2013. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne trutyis a lakás? Ha az etető tálja mellé teszel egy szőnyegdarabot, nem fogja elhurcibálni máshova. Mert általában azért viszik el a táltól a nagyobb darabot, mert ott általában csúszós a felület.
2013. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy használatok kívüli lepedő van leterítve, azon eszi a rágósabb darabokat :)

És hidd el, egy igazán fanatikus (mint pl. én), idővel megold mindent.

Nálunk pl. a kisszobában figyel egy 260 literes fagyasztóláda :D Azt hiszem nem sokan büszkélkedhetnek ilyen szép bútordarabbal a panelban :D

És egyáltalán nem időigényes :)

Nagy tételben vesszük a húst, húsos csontot, egy nap alatt lerendezek kb. 2-3 hónapnyi adagot, a dolgom utána annyi, h kiveszem és kiolvasztom. A zöldséges turmix vesz el kb. 5 percet a napomból ill. a mosogatás további 10 percet.

Látva az eredményt, nem etetnék már táppal.

Egyébként a hűtő a mi kajánkat nézve szinte üres, a kutyáét nézve viszont fullon van :)

2013. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maxitabi ***** válasza:

Lehet,

csak vigyázz, hogy egy nap csak ilyet, másik nap csak tápot kapja-mivel érzékeny a gyomra. Szóval együtt nem jó adni, mivel más az emésztési idő,feladat..

2013. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet váltogatni, csak némelyik kutyánál a táp után adott hús nyálkás végterméket eredményez, 1-2-3 napig:) Nálam legalábbis a négyből kettő ilyen gyenge emésztésű. Ha ráállnak a másféle kaja emésztésére, akkor már semmi gond.

Egyébként ha tehetném visszaállnék a nyers etetésre, mert minden szempontból jobb volt a kutyáknak: étvágy, emésztés, energia, szőr, stb. A gazdinak az, hogy látja az élvezetet, ahogy fogyasztják a kutyusok a kaját és a szemmel láthatóan fele-harmada annyi kaki, mint táppal:) Az egyetlen negatívum, hogy oda kell figyelni a hús kiolvasztására. Bár olvastam olyat, hogy valaki a félig kiolvadt húst is odaadja (ha úgy alakulnak a dolgok), addig is dolgozik a kutyus és a fogait is "tisztíccsa"


Te nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen jól vette a kutyusod az akadályt:) Így ha ez nem változik, bátran adj neki husit, ha hozzájutsz.

2013. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!