Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnénk kutyát venni, de igazából még nincs eldöntve, hogy milyen fajta legyen. Amit tudni kell, hogy kertes házban lakunk, csak kint lenne a kutyus, van két kislányom, 4 és másfél évesek most, úgyhogy valamilyen kisebb termetű kutyát szeretnénk. Mindenképp gyerekszerető, és nem túl kényes fajta lenne jó. Ja, és más állat nincs a házban. Milyet ajánlanátok?
2013. febr. 9. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
menhely.
2013. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

menhely vagy sintértelep,leginkább sintértelep mert ott altatnak.

ments meg egy életet!

2013. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinti tartásra, gyerek mellé labradort szokás ajánlani. A kérdés inkább az, hogy mennyit szántok a kutyára. Ha adtok érte 80-100.000 Ft-o, akkor gondolkozz fajtában, ha nem, akkor viszont én is mentett kutyát ajánlanék, gondos menhelyről kiválasztva, több alkalmas előzetes ismerkedéssel, a gyerkőcökkel együtt. Bombabiztos kutyákat is lehet találni.
2013. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs konkrét elképzelésed,tényleg jobb egy sintértelepről hoznod egy kis kutyát! :)
2013. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, én csak kint nem tartanék kutyát, legfeljebb akkor, ha időm 80%-át a kertben tölteném a családommal.

Szerintem is menhelyen kellene körültekintően körbenézni. Azok a kutyák, akik ideiglenes befogadónál vannak, jobban ismertek, szerintem elsősorban közöttük tájékozódj.

2013. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbb kistermetű, öleb fajta nem tartható kint, mert megfagynának télen és egyébként is csak a gazdi mellett érzik jól magukat. Ők nem is igazán bírják a kisebb gyerekek nyüstölését, gyakrabban odakapnak, illetve elmenekülnek tőlük. Ezért én mindenképpen kicsit nagyobbacska kutyát ajánlanék, ők jobban bírják a kinti tartást és a gyerekekkel is jóval türelmesebbek. Ilyen fajták például a retrieverek, vizslák(bár nekik nagyon nagy a mozgásigényük), illetve például a skót juhász.

Én kicsi gyerekek mellé nem feltétlenül hoznék menhelyről kutyát, mert egy kölyökből ki tudja milyen természetű felnőtt lesz, egy idősebb, felnőtt kutyával meg hiába teljes nyugodt, nem lehet tudni mi történt vele eddig élete során és mi vált ki belőle esetleg agresszív reakciót. Egy fajtatiszta kölyökkutya nagyjából 80 ezer forinttól kezdődik, de ennyit megéri rááldozni, mert tenyésztőtől valószínűleg egy jó idegrendszerű, egészséges és garantáltan fajtatiszta kutyát kapsz, egy olcsóbb szaporított kiskutya meg egyáltalán nem biztos, hogy olyan természetű lesz, mint amilyet a fajta megkövetelne, illetve számtalan örökletes betegség előfordul náluk. Nem lenne túl jó dolog a gyerekeknek, ha kínok között el kellene altatni a kutyát, mert idegbeteg vagy éppen lábra sem bír állni a diszpláziától.

2013. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem is menhely.
2013. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én neked csak plüsskutyát ajánlanék...
2013. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat hasznosak voltak. Ja igen, és a 8. válaszolónak üzenem, plüsskutyánk már van, vele jól bánunk, szerintem elégedett is és ezért is gondoltuk, hogy most már az élővel is megpróbálkozunk. :-))
2013. febr. 9. 22:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Fajták közül tetszik valamelyik, vagy ajánljuk még mást?
2013. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!