Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes menhelyről kutyát hozni?

Érdemes menhelyről kutyát hozni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok,és elszeretnék hozni 1 kiskutyát a Miskolci menhelyről.Még nemvoltam menhelyen sose.Érdemes elhozni onnan egy kiskutyát?Írjátok le tapasztalatokaitak és mindent amit tudni kell!
2009. szept. 5. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Én sem jártam még menhelyen, de biztos hogy nincs ott jó helyük a kutyáknak, és jól teszed ha onnan segítesz egynek. Érdemes elhoznod. Sok sikert hozzá.

18/L

2009. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
igen megéri, hisz akkor már egy kutyát a világ legszerencsésebb kutyájává tettetek... a menhelyen sok kutya bántja egymást, és ott amugy sem kapnak simit meg szeretetet... és ha nem viszi el valaki akkor elaltatják őket... amugy nagyon jól teszed ha menhelyről hozod... áll onnan elég okos kutyák is kerülnek ki... szerintem azt válaszd amelyiknek a legrosszabb sorsa van...
2009. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ne általánosítsunk, légyszi! Aki nem volt még menhelyen, az ne mondjon véleményt!

A menhelyen élő kutyák élete elsősorban a menhely anyagi helyzetétől függ.

Vannak szuper menhelyek is, ahol bizony a kutyáknak sokkal jobb dolga van, mint sok gazdásnak.

Miért ne kapnának simogatást, szeretetet? Személyes tapasztalat???

A kérdésre válaszolva: Igen, érdemes. Viszont 13 évesen nem hozhatsz el kutyát, a szüleiddel kell elmenned örökbe fogadni. Vigyetek pórázt, nyakörvet. Örökbe fogadás előtt nézzétek meg a menhely honlapját vagy érdeklődjetek telefonon, sok helyen adományt kérnek a kutyáért. Ennek összege változó. Ha nincs kötelező adomány, akkor is érdemes vinni pénzt, vagy akár tápot, rizst, tésztát, építőanyagot, akármit, mindig jól jön, hiszen valamiből el kell látni a többi kutyát.

2009. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Biztos jót teszel vele, de nagy zsákbamacska. Hiszen nem tudhatod mi érte őt korábban. Persze a menhelyen tudják hogy viselkedik, de otthon teljesen más. Sokszor olvastam menhelyi kutyákról, hogy hazavitték, sétáltatták, minden jól mert aztán pár hét múlva egyik sétán tragédia történt, harapott vagy elkezdett rettegni stb...

Szerintem kiskutyát vigyél ki, azokat még nem érte annyi baj. De egy felnőtt kutynál sosem tuhatod sajnos. Nem bántásból mondom, de tényleg így van.

2009. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
83%
Szerintem érdemes, ezeket a szegényeket nem ajnározzák úgy mint a fajtatiszta kutyusokat, de talán pont ezért hálásabbak is. Van mindenféle kutya, nagyon aranyos, de olyan is, aki bizalmatlan mert pl. bántotta az előző gazdája, szóval változó. Nem tudom, kinek adnak kutyát, de nekem anyámék hoztak, szóval felnőttnek biztos. Ott nagyon szerették az ott dolgozó lányok a kutyákat,simizték, néha velük aludtak ha éjszakások voltak. De ez függ attól, mennyi idő, pénz, hely jut a kutyáknak, van, ameliyket elaltatják pl., akár viszel onnan kutyát, akár nem, támogatsd őket pl. táppal ha tudod. Onnan féregirtott, chipes kutyát adtak ki, de majd oltatni kell, megnézetni orvossal, elegendő helyet (kennel, udvar, futó, ól, bekerített kert,(ha kertes ház) puha fekhely, víz, táp, hús, elég mozgás, labda,ha lehet, akkor jó ivartalanítani mindenki érdekében. Azon a menhelyen kértek párezer Ft-ot, talán nem mindenhol kérnek, de azért vigyél,vigyetek.
2009. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Mi is menhelyröl hoztunk ki kutyát,és nem bántuk meg egyáltalán:)nagyon szeretjük.

Egészséges,és mielőtt kihozod beoltják és kiivartalanítják(persze a kölyköket nem ivartalanítják).

Ahonnan mi hoztuk,ott a fajtiszta kutyákért fizetni kell 4000 forintot.De ez egyáltalán nem pénz,mert egyébként 40000 lett volna.

Sok szerencsét.

2009. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Én lelkileg nem bírom elviselni az ilyen helyeket. Nálunk sajna brutálisan lerobbant hely az állatmenhely, naponta elaltatnak 5-6 kutyát. Nekem a szívem szakad meg értük, így azt mondom szép döntés, hogy onnan szeretnél kihozni. Itt az ivartalanítás és azt hiszem egy oltás árát szokták elkérni, amikor kivisznek egy kutyát. Esetleg elmehetnétek többször is a menhelyre körülnézni, ismerkedni a kutyákkal, aztán második, harmadik alkalommal, ha beleszerettek valamelyikbe és úgy látjátok megfelel az elvárásaitoknak, akkor vigyétek haza :)
2009. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi is menhelyről hozztuk, és nem bántuk meg. :-)
2009. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és egyépként kölyköt vagy felnőttet hozzak el(ha hozok)?És az neki nem tesz roszzat h ugye én suliba járok és sokat lenne egeydül othon?(panelba lakok)
2009. szept. 6. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!