Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet fajtiszta kutyát találni...

Lehet fajtiszta kutyát találni menhelyen, és egyálltalán érdemes menhelyről örökbefogadni kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni majd egy kutyát és érdekelne hogy menhelyről érdemes e kutyát vinni.Nem túl agresszívak vagy olyan mint a többi?
2009. okt. 18. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, rengeteg kutyát kidobnak mostanában és van amelyik fajtiszta. Sokkal hálásabb egy örökbefogadott kutya majd meglátod. Nekünk is van.
2009. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tudom, menhelyen beoltják a kutyákat.

S az előttem szólónak teljesen igaza van. Egy kivert kutya nagyon hálás!

Én is örökbe fogok fogadni majd, ha lesz saját lakásom. Ebben biztos vagyok!!!

2009. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%
Persze h lehet találni fajtiszta kutyákat is! Egyik ismerősöm egy gyönyörű szép fajtiszta magyar agárra talált az egyik menhely falai között :)! A kutyus rendkívül ragaszkodó és szófogadó, semmi agressziót nem lehet észrevenni a viselkedésén.
2009. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van köztük agresszív, pl. amelyiket bántották. De úgyis látod, ha odamész, hogy melyikek a barátságosak, kedvesek, nyitottak. Nekünk 2 felnőtt kutyánk van menhelyről. Az egyikük kifejezetten jólnevelt, mindenhova lehet vele menni, erdőbe is, a közelünkben marad.

Az biztos, hogy jól meg kell nézni, melyiküket választod, de segítenek a gondozók is, hogy megtaláld az igazit. A legtöbb menhelynek van weblapja is, tudsz nézelődni, mielőtt elmész személyesen.

De miért kell éppen fajtatiszta kutya? A keverékek is tudnak annyit, ugyanúgy lehetnek a társaid.

2009. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is menhelyről volt eddig már 2 fajtatiszta kutyánk (nem mi kerestük, hanem ők választottak ki minket, de ezt már korábban, más kérdésnél leírtam) és volt ugyancsak menhelyről keverék kutyink is, mindegyik csodálatos teremtés (kettő sajnos már csak volt), ragaszkodó, okos, hálás bocika. Ha a mostani kutyink meghal (remélem, még jó pár évünk lesz addig együtt), megint menhelyről lesz kutyusunk.
2009. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek és még az is érdekelne hogy ha menhelyről viszek kutyát akkor azért is kell fizetni vagy nem?és ha kell akkor átlagosan mennyit kérhetnek?
2009. okt. 18. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell fizetni. És ha menhelyről fogadsz be kutyát, azzal két kutyát mentesz meg, azt amelyiket kihozod és azt amelyik a helyére kerülhet!

Vagy nézz szét a neten, vannak már fajtamentő klubok is, akiktől tudsz befogadni fajtatiszta kutyát vagy annak keverékét.

Korrekt menhelyeken segítenek. Kimehetsz többször ismerkedni a kutyával, sétáltathatod, elmondják az egyed tulajdonságait stb. És oltva is vannak. De jobb helyekről ivartalanítási kötelezettséggel fogadhatsz örökbe, erre azért készülj fel!

Nem tudom, milyen fajtát szeretnél, de ízelítőképp néhány link:

[link]

[link]

[link]


Beírod a google-ba, hogy fajtamentés, vagy az adott fajtát, amire kíváncsi vagy és utána írod a fajtamentés szót, akkor kiadja.

2009. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Rex-től (Bp, Káposztásmegyer) hoztunk el kutyát és kellett (nem adomány, hanem kötelező fizetnivaló, de a pontos összegre már nem emlékszem) az oltásokért és a chipért, de nem a teljes összeget, csak hozzájárulást.


Abba sokan bele sem gondolnak, hogy mibe került annak a kutyának a tartása, orvosi kezelései, stb. Szerintem ennyit igazán áldozhat mindenki egy kutyára! És abból a pénzből egy másik kutyának az oltását, kezelését támogatod meg!

2009. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen működik már fajtatiszta kutyákat mentő egyesület. Pl van ilyen boxerben, mudiban, németjuhászban, belgajuhászban és még sorolhatnám a vizslákon át a retrieverekig és még tovább. Az ilyen helyeken sok gondot fordítanak a kutya "lelki állapotára", nevelésére, gondozására. Pontos leírást tudnak adni a kutya jelleméről, szükségleteiről, dilijeiről, az alaptermészetéről. Általában pár ezer forintot elkérnek (ált. a veszettség elleni oltás árát), de fajtamentő szervezeteknél már olyat is hallottam,h annyit adsz a kutyáért, amennyit megengedhetsz magadnak, afféle adomány lesz az összeg.
2009. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaert nem kell fizetni,csak az oltásokat.Azt meg amúgy is ki kellene fizetned,csak ha te vinnéd orvoshoz duplán.Múltkor a menhelyen megkérdeztem egy Staffiról hogy milyen fajtájú.Szinte rá volt írva,de nem akartam elhinni,mert annyira bújt,puszilt.Ezt azért írtam le,hogy lásd milyen egy mentett kutya.Amelyik agresszív,veszélyes azt nem adják örökbe!
2009. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!