Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg merjem fürdetni a befogado...

Mara Acoma kérdése:

Meg merjem fürdetni a befogadott kóbor kutyát?

Figyelt kérdés

Ma délben találtuk, öregecske foxi-tacsi keverék. Kicsit félős, póráz még az életben nem volt rajta szerintem. Kicsit (nagyon) büdöske, megfürdetném, de nem nagyon merem még bolygatni, mert nem tudom milyen a természete. Egyébként szót fogad, már voltunk sétálni is és követ mindenhova.

Mit javasoltok?



2013. febr. 9. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Először szokjon meg és vidd el állatorvoshoz utánna fürdesd csak :)
2013. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan megfürdetheted, a biztonság kedvéért egy darab gézzel bekötheted jó erősen a pofáját, hogy még véletlenül se tudjon odakapni.
2013. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megfürdetheted.:)Mi is találtunk egy terrier keveréket az utcán és ha jól emlékszem 2. vagy 3.nap megfürdettük. Nem lesz semmi baj, csak ne engedd utána ki mert megfázhat ilyen időben.
2013. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az állatorvost már felhívtam, egy pár nap múlva tudom vinni hozzá csak. Az biztos hogy pár napig nem tudok várni a fürdetéssel, mert nagyon koszos a szőre, és össze van ragadva a kakátol. Megpróbálom lavórba lemosdatni egy picit, a kádba nem rakom be, csak még hagyom egy kicsit hagy ismerkedjen a lakással, és pihenjen a jó melegbe.Kaját biztosan adtak neki mert nem éhes.
2013. febr. 9. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Lavor az jó ötlet. Ha lehet, ketten fürdessétek meg. Az egyikőtök simizze, beszéljen lágyan hozzá és ha nyugodtan viseli, akkor adjon neki egy kis jutalom falatot. :)

Ebből érteni fogja, hogy nem bántjátok.

Ha nagyon kapálózik, a száj összekötése sajna szükséges lesz. :S

Ha nem tűnik hamisnak, nem hiszem, hogy baj lesz... hideg van kint, szerintem még élvezni is fogja a kellemes meleg vizet. :)

2013. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most az a döntés született, hogy várunk még egy napot vele. Majd holnap este pancsizunk, addig szokja a családot :) Most voltunk lent az erdőnél sétálni, dolga végezte után már szaladt is vissza a lépcsőházunkhoz. Szerintem szeret itt lenni, olyan nyugisan fekszik a konyhában, mint egy kisbaba:)
2013. febr. 9. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, várj pár napot hogy szokjon titeket és egy kicsit megbízzon bennetek, hogy nehogy "kínzásnak" élje meg a fürdést. Majd amikor már látod hogy oldódik és kezdi biztonságban érzi magát, akkor.
2013. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan jó a lelkemnek, amikor valaki befogad egy kidobott/kóbor állatot! Nagyszerű ember vagy!
2013. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) már evett száraztápot is

és most alszik:)

2013. febr. 9. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!