Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ha kiheréltetnénk...

Zsokica15 kérdése:

Mit tegyek? Ha kiheréltetnénk tényleg javulna ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 9 hónapos KAN Shar pei kutyám.

6 hetesen került hozzám és kb. olyan 6 és fél hónapos koráig minden kutyával jól elvolt. De most, hogy nőni kezdet a kanokkal egyáltalán nem jön ki 1-2 kivételével.:S

Amikor el megyünk sétálni és találkozunk egy kutyával akkor odamegy megszagolja és rátámad... persze egyből mondjuk neki, hogy "fúj nem szabad rossz kutya..szégyeld magad" és elhúzzuk... de mintha ott se lennénk .. ilyenkor szoktunk a hátsójára csapni.(nem verjük a kutyánkat!!!) De van amikor ez se hat, nem tudunk mit tenni eljövünk.

A mai incidens nagyon összezavart...

A szokásos esti sétán voltunk és találkoztunk egy tacskó kan kutyával (régebben együtt játszottak)és szépen kijöttek nem morgott a kutyám, aztán hazafele menet odafutott a kutyámhoz egy N.spicc megszagolták egymást és a kutyám rátámadt, nagyon agresszív lett..:(


Hallottam, hogy ha ki lenne heréltetve javulna ez a helyzet. Igaz ez??

Mit tehetek annak érdekében, hogy ugyan olyan szépen kijöjjön a többi kutyával, mint mikor még kicsi volt?


Köszönöm az értelmes válaszokat előre is! :)


2012. okt. 31. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem, az ivartalanítás nem segít. Azt a szaporodás megakadályozására és a lehetséges ivarszervi megbetegedések kiküszöbölésére találták ki. Az antiszociális viselkedésre a szocializálás és nevelés a megoldás.
2012. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az ivartalanítás megkönnyíti a dolgodat ahhoz, hogy megneveld a kutyádat normálisan, de önmagában nem megoldás.
2012. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
simán csak nem tekint falkavezérnek. itt egy egyszerű ivartalanítással semmit nem fogsz elérni.
2012. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

Jól fogalmaztad meg, az ivartalanítás javít a helyzeten! DE nevelés, falkavezérség-iskola!!!!(Nálunk ugyan ez a probléma volt, sokat javult a helyzet,mivel mi is teszünk érte. A kuty 3.5 évesen lett ivartalanítva, most újra jár iskolába.És sokat olvass utána! Minél előbb ivartalaníttasd, most még fiatal, bár a rossz viselkedés rögzült már, de nincs lehetetlen, mindig meg lehet nevelni.

Hajrá!!

2012. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
NEM az ivartalanítás a megoldás! Nekem is domináns, ivaros óriástestű kan kutyáim vannak, mégsem agresszívak másokkal!
2012. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tiltsátok le, nyomjátok le a földre, rázzátok meg a grabancát, fektessétek hanyatt, bármilyen büntetést alkalmazzatok, a jó megnyilvánulásait dicsérjétek. De ezek csak akkor használnak, ha a kutya elismer Titeket főnöknek! Amíg nincs tekintélyetek, addig nem sokat tehettek. Jó kutyasuli megoldhatja a problémát!


Nekem egy 4,5 éves ivaros roti-nj mix kanom van.Nem agresszív, de tiszteletet kér a többi kantól. Ma egy futtatóban egy kan amstaff akart vele játszani, beálltak pózolva...Argost tovább küldtem, de a stafford követte, provokálta. Argos morgott-megfeszült, de a másik nem hátrált. Gazdi nem szólt rá, így inkább átmentünk a másik részbe.

Tudom, hogy morognia sem szabadna a kutyámnak a sok modern elvet valló kiképző szerint...de sztem joga van jelezni, hogy nem kíván játszani, joga van közölni a másikkal, hogy hagyjál békén, teret kérek...nem kényszeríthetem rá, hogy igenis viseljen el mindenféle bunkóságot és játszani akarást...és egyre több ilyen kutyával találkozunk, akik nem értenek a merev nézésből, elfordulásból, morgásból, tovább csesztetik a kutyámat. Ezek a fajták legtöbbször bull típusú terrierek, boxerek és bulldogok...

2012. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2012. nov. 20. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!