Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdi és kutya együtt alvása...

Gazdi és kutya együtt alvása az ágyban? Ez minden esetben rossz ötlet, nem?

Figyelt kérdés

Mérettől és fajtától függetlenül nagyon sokan együtt alszanak a kutyájukkal. Holott ezt nem volna szabad, mivel így pont azt érzékeltetik a kutyákkal, hogy nem a gazdik a falkavezérek. No de több felvetésem is van. Ha olyan a lakás, hogy van fotel/kanapé, akkor oda lehet engedni és a hálószobába az ágyra nem? Azzal nem zavarják össze a kutyát?

Plusz: azt tudom, hogy ha rálép a lábadra a kutya, akkor is azt jelzi, hogy ő dominál (amit nem szabad hagyni). De ha az ágyra úgy jön fel, hogy a két gazdi KÖZÉ fekszik, akkor is alomtársnak tekinti őket?

Én sosem engedtem fel a kutyát az ágyra. Ezt be is tartotta mindig, de párom végül csak megengedte neki (le is toltam érte). Végül sikerül megértetni vele, hogy ez miért rossz dolog és most már nem engedi fel ő sem a kutyust. Amíg felengedte, azt vettem észre, hogy nem a lábunkhoz fekszik, hanem közénk. Vagy ha úgy fekszünk, akkor a gödrünkbe. Szóval mindig úgy, hogy velünk vegye körbe magát. Lehet rosszul értelmezem, de ez mégis csak olyan, mintha akkor aludna nyugodtan, ha érzi, hogy körbevesszük. De az is eszembe jutott, hogy ez csak a kicsi korára emlékezteti, mintha az alomtársai lennénk.

Akkor hogy is van ez?



#ágyra engedés #együtt alvás kutyával #faklavezérség
2013. febr. 10. 17:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
jah és hogy a kérdésre is válaszoljak, igen aludhat veletek de csakis úgy ha ti hívjátok fel. ez a gyakorlatban pontosan úgy néz ki hogy amikor fekszetek le a kutya nem pofátlankodik vagy próbálkozik hanem automatikusan a saját helyén van (tehát tökéletesen tisztában van azzal hol a helye) és ti felhívjátok.
2013. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Na pont erről beszéltem, hogy ti sem értetek egyet. :D Annyira megoszlanak a vélemények.

Amúgy tudom azért ezeket az alap dolgokat, volt már kutyám, nem ő az első.

Mindig úgy jön fel az ágyra este, hogy mi hívjuk oda. Max annyi szokott lenni, hogy a helyéről odajön az ágyhoz, ráteszi a fejét a szélére és néz. De amíg nem szólunk neki, addig nem csinál mást.

Amit írt valaki, hogy az egy dolog, hogy vissza kell tudni hívni a kutyát akkor is, ha pl. macskát lát, no de a módszert általában senki nem osztja meg a másikkal.

Én speciel úgy vagyok vele, hogy akkor engedem el a kutyát, ha ismerős kutyival játszik, vagy ha én gyakorlok vele. Eddig mindig én szúrtam ki hamarabb a cicákat, a kutya figyelmét eltereltem (esélye ne legyen arra nézni) és behívtam, rátettem a pórázt, és még pórázon kértem tőle pacsit, vagy ejnyézést vagy valamit. Ha elment a cica, akkor újra elengedtem.

2013. febr. 12. 15:40
 23/23 anonim válasza:
55%

Undoritó kutyát ágyban tartani!

Jobb inkább a frissen mosott ágynemű illata mint a kutya büdös lihegését szagolni pfffffuj

2017. dec. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!