Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász szuka kutyát,...

Német juhász szuka kutyát, mennyi idős korban lehet pároztatni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

itt megtalálod a tenyésztési szabályzatot, ha ezeknek mind megfelel na akkor

[link]

2013. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Miután már a szűrések megvannak az örökletes betegségekre, miután már tenyészszemle rendben van, miután már elértél néhány komolyabb eredményt is kiállításban és miután már van némi eredményed munkában is.
2013. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

ma 19:27

Fele sem igaz :))))))))))))))

2013. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem, mért kell egy szukának mindenáron kiállítási kutyaként és versenyeken is szerepelnie... Németjuhász ivartalanított kanom van, az anyja egy "mezei" németjuhász volt, betegségekre szűrt (+ az apa is). Az összes kiskutya makk egészséges, már kiskorukban szűrték őket.

És lám-lám, tökéletesen beváltak arra, amire nekünk kell.


Természetesen fontos utána járni, hogy az illető ne egy szaporító legyen. Nálunk például a szukát az ivartalanítás előtt fedeztették, mert az jót tesz a szuka szervezetnének.


Mennyi idős korban fedeztetheted? Amint biológiailag érett lesz. Azonban fontos tisztában lenni azzal, hogy milyen kiskutyákat szeretnél. Drágán eladhatóakat, amiket le is papírozhatsz? Akkor jó várni az eredményeket. Családokat boldoggá tenni egy házi kedvenccel, kevésbé drága kiskutyákat vagy pont ivartalanítás előtt egyet fedeztetni? Akkor lehet már 2 évesen is akár.


Először azt vedd számba, hogy neked mi a fontos, milyen adottságokkal bír a szukád, mindezt úgy, hogy a szuka és a kölykök érdekét nehogy szem elől téveszd!


Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet. Ne tévesszen meg senki, rühellem a szaporítókat, teljes szívemből sajnálom azokat a szukákat, a kölyköket és a leendő gazdit is, akik beléjük futnak, de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy nekem egy igazán jó kutyám legyen, akit hobbi célra, a magam kedvéért tartok, ahhoz nem kellenek ilyen-olyan kiállítási vagy munkaeredménnyel bíró szülők, elegendő egy törődő gazdi.

2013. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, bocsánat, akkor csak én vagyok olyan naiv, hogy úgy gondolom, egyedül jó ösztönű, megfelelő idegrendszerű, egészséges, a standardnak megfelelő kutyával tenyésszenek az emberek. Mindenesetre számomra ezen kritériumoknak nem megfelelő kutyák már csak szaporításra alkalmasak.


De akkor elmondanád nekem, hogy ha nem számít a küllem, a munka bírás, az ösztönök, az egészség, a jó idegrendszer, akkor mégis mi a fontos a "tenyésztésben"?

2013. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Bocsánat, most már utolsó előtti.
2013. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Baromság,hogy ivartalanítás előtt egyszer fedeztetni kell.Ezt olyan állatorvosok szokták javasolni,akik még le akarnak húzni pénzt a szuka tulajdonosától,vagy nem túl jók a sebészetben.

Az Állatorvosi Kamara hivatalos közleményben is kiadta azt,hogy legjobb egy szukát még az első tüzelés ELŐTT,vagy legkésőbb utána ivartalaníttatni.Nem kell egyszer sem ellenie ahhoz,hogy egészséges legyen.És az Állatorvosi Kamarában nem hülyék ülnek.Ha kiadnak egy közleményt,annak komoly,tudományosan igazolt alapja van.

2013. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Húúúú de marha sok a szaporító és szaporítani akaró egyén! Előtt utóbb minden fajta eltűnik a semmibe :(
2013. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét csajszit ivartalaníttattam.Egyikük 6 hónaposan,első tüzelés előtt lett műtve,semmi baja.Másik futószalagon ellett szaporítónál,olyan 5 éves körül volt a műtétekor.Szintén semmi baja.
2013. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!