Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok fajtatiszta pit...

Hol tudok fajtatiszta pit bull kiskutyát venni törzskönyvvel, tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Lehetőleg szabolcs megyében.

2013. febr. 11. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Sehogy. Staffordshire terrier-t tudsz venni tk.-val.


Az Amerikai Pit Bull Terrier itthon, FCI által nem elismert fajta, csak az AKC törzskönyvezi le. Magyarul ha tk.-s pittet akarsz akkor amerikáig kell menned érte.

2013. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

(annyira nem értem, hogy akinek lövése sincs adott témáról, az miért ír le tényként teljesen alaptalan dolgokat?)


kevesen vannak akik rendesen lelapírozzák a pitjeiket, de a számuk egyre nő, mióta működésbe lépett a Mo-i ADBA iroda (gyengébbek kedvéért: az ADBA ugyan olyan tenyésztői szervezet, mint az FCI, csak amerikai illetőségű). ha ilyen kölyökre vágysz, akkor vedd fel a kapcsolatot az [link] oldalon található címmel, vagy a [link] elérhetőségein próbálkozz, ők sok tenyésztőt ismernek.

mivel a minőségi pit bull tenyésztés Mo-n nagyon gyér, ráadásul a gátlástalan szaporítás és a rossz hírnév is nehezíti a dolgukat nehéz konkrét tenyésztőt találni. nincs tenyésztői klubjuk, vagy honlapjuk, a kenneleknek sincsenek honlapjai (vagy legalábbis ritkán, főleg szaporítók hirdetnek) ezért a legcélravezetőbb talán, ha az ismeretségi körökbe bekerülsz, így felmérheted az állományt, kiválaszthatsz vonalat, párosítást, tenyésztőt. a súlyhúzós körökben sok ilyen ember mozog, ismerkedj, érdeklődj. (egyébként tudok most egy almot és két alomtervet is ADBA papírral)

2013. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Na jól kezdődik... ha még a megyén kívülre sem tudsz menni a kutyáért, akkor vajon miből fogod felnevelni...
2013. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen egyezek Nagazi válaszával!


Igen is lehet venni tk.-s pitet, csak nehéz. Én még tavaly felvettem a kapcsolatot az ADBA-val.

Van/volt Mo.-n is Pit kennel. pl.: Mad Clan Kennel, Raptors Kennel.

Utóbbihoz link: [link]

2013. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Nagazi, megírnád légyszíves, melyik kennelekről van szó? Mert én nagyon kerestem, de vagy a kutyák nem voltak regisztrálva, vagy nem voltak típusosak, vagy nem tetszett, ahogy tartják őket. Köszi!
2013. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Ebből a kennelből szerintem életveszély kutyát venni... Minden, csak nem jó tenyészet...

2013. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

itt már nincs eladó kölyök tudtommal [link]

ez az alom úgy tudom még nem született meg [link]

és ez sem

[link]


ez csak így hirtelen akiket utánanézés nélkül is tudok. mindegyik nagyon jó párosítás, bármelyikből szívesen hoznék magamnak kutyát (főleg a másodikból). ha valaki képben van, több embert/kutyát ismer, akkor biztos tud még néhányat.

ahogy fent is írtam, a neten kennel honlapokat keresgélve nem sok mindent talál az ember.

2013. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg velem van a baj, de hol látni, hogy ezek melyik kennelek? Holnap, elérhetőség, ilyesmi?
2013. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

no, leírom harmadszor is, hátha akkor átmegy az info:

a neten ne keresgélj kenneleket. találhatsz éppenséggel, de a java szaporítós.

elérhetőséget a megadott linkeken találsz, az első párosításhoz nincs megadva semmi, de ott fölösleges is érdeklődni, már nincs eladó kölyök, a másik kettőnél van email cím.

2013. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Nemigen volt minek átjönnie...

Azt hiszem, továbbra sem fogok e-mail címről kutyát venni, de azért köszi.

2013. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!