Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pit bull szocializáció -...

Pit bull szocializáció - szocializált pit bull?

Figyelt kérdés

Ide olyanok véleményét, jelentkezését várom, akik ismernek - személyesen ismernek, nem hallottak olyanról, akik láttak már ilyet - olyan amerikai pit bull terriert, amelyikre igazak a következők:


- Aa fajta felnőtt egyede

- szociálisan és barátságosan viselkedik bármilyen kutyatársaságban, akár domináns azonos nemű kutyákkal is nagyon jól elvan, konfliktus esetén elfogadja, illetve ő is leadja a megadás jeleit

- bizonyítottan harci vonalból származik, a kutya felmenői közül legalább 2-3 ismert név szerint, vagy ismert a vonala is, de a legjobban annak örülnék ha pedigréoldalról mutatnának linket.



2013. jan. 23. 21:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, ez engem is érdekelne.
2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én ismerek pitbullt, aki felnőtt és szocializált, kan, viszont az utolsó bekezdésedről szerintem inkább csak a kutya saját gazdija tud nyilatkozni, mert azt egy másik ember nem hiszem, hogy tudja. De ha gondolod, megkérdezem, melyik kennelből van, tenyésztőtől vette. Úgy néz ki a kutya, mint Junior, a Cesar Millan kutyája. Amúgy együtt szoktunk labdázni.
2013. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kezdeményezni nem kezd verekedést, hanem ha kekeckednek vele, akkor vissza hörög, de a gazdi le tudja tiltani. És tök jó fej, mert ha bántanak egy másik kutyát, akkor odarobban, és szétugranak. Csak figyelmeztet.
2013. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem két okból is szinte lehetetlen vállalkozás ilyet találni. Egyrészt aki direkt harci vonalból vesz pitbullt, az a legritkább esetben akarja rendesen szocializálni, tehát hiába van erre lehetőség, kevesen fognak élni vele. Másrészt a harci vonalú pitek valószínű elég kemény legények, és nem fogják megadogatni magukat minden jöttmentnek, de ez nem is baj, amíg nem akarja letépni a fejét, hanem civilizáltan rendezik le a rangsorkérdést. Nem lehet minden kutya szubmisszív, nincs is rá szükség szerintem.

Amúgy látogass el a Cerberos kutyaiskolába, ott harcoltatásból rehabilitált piteket is találsz, nem mondom, hogy 100%-osak, de összeengedhetők mindenféle kutyával anélkül, hogy bárki halálos veszélyben lenne. Illetve van terápiás pitjük is, menhelyi, fene tudja, milyen vonalból, de teljesen jó fej. Meg hát tudnak neked felvilágosítást adni arról, hogy ők találkoztak-e ilyennel.

2013. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem teljesen meg lehet elégedni egy olyan pittel, aki nem kezdeményez verekedést, viszont ha más piszkálja, és esetleg visszarobban, le lehet tiltani. Mint más domináns, de szocializált, fegyelmezhető kutyát.
2013. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Akumi, merem állítani hogy jobban ismerem a hazai pit állományt, illetőleg magát a fajtát mint te.


Van totál harci vonalból származó pit civilek kezén - itt civil alatt a nem gamere tartót értem - az illető tapasztalt kutyás, nem az első pitje, vitte kutyasuliba, amit elért vele az az hogy aki kutyát ismer azzal elvan felügyelettel, idegenre hörög.


Cerbis pitet is láttam, akit harcoltatásból foglaltak le még 8 hetes korában, ő a gazdája másik kutyájával Isaszegen egy súlyhúzó versenyen ugrott össze a belengetett harapópárnán. Hiába dobálták őket kannával, a végén csak kérni kellett két feszítőfát. Erre a kutyára még azt se lehet mondani hogy a korábbi tapasztalatok miatt ilyen, 8 hetes korától kultúrkörülmények között nevelkedett.


Illetve nem hallottam olyan cerbis pitről akit felügyelet nélkül egyedül lehet hagyni más kutyákkal, amúgy a cerbisek is vizet prédikálnak és bort isznak.


Maga a kérdés teszt volt arra vonatkozólag hogy mindenki mondja a hülyeséget hogy de, lehet "szocializálni" pitet meg neki is sikerült, de konkrét kérdés hogy az a kutya honnan van, mi a vonala, akkor az eredmény mély csend volt és hullaszag. Tehát ha még egyszer valaki elkezd prófétálni a pit szocializálhatóságáról, akkor ezt a kérdést könyörtelenül linkelni fogom.

2013. jan. 24. 17:41
 7/22 A kérdező kommentje:

5. versenyző:


Ha egy pit már benne van a verekedésben, akkor nem lehet letiltani.


Feszfa, lefojtás, ilyenek játszanak ott.

2013. jan. 24. 17:43
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Hát rettenetesen könyörtelen vagy, tényleg. Most már csak azt mondd meg, hogy ha ennyire otthonosan mozogsz a kutyaviadalok világában, akkor mi az istenért nem a rendőrségen diktálod már rég a neveket, címeket, időpontokat, miért itt kérdezgetsz marhaságokat?
2013. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

"Illetve nem hallottam olyan cerbis pitről"

Értem, szóval neked nem elég az, ha valaki hallott valamit, de ha te hallottad, az persze más, az megbízható infó. Menjél ki, nézd meg, beszélj velük, aztán kezdjük előről a beszélgetést. Nem istenítem őket, de ha igazad van, és tényleg minden pit reflexből gyilkológép, ők akkor is dolgoznak velük, hogy normális életet élhessenek, és nem a neten keménykednek arctalanul, hogy hőő, ez lehetetlen, mindenki gyökér aki mást állít, mert én ezt hallottam.

2013. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

1. Miért is marhaság a kérdés?


2. Miért a rendőrségre tartozó dolog ha valaki ilyen pitet tart?


3. Láttam cerbis kutyás bemutatót, nem dobtam el magam tőle, láttam már cerbist bevinni az engedetlen boxerét egy dobozos autóba és utána elkezdett rázkódni az autó úgy ritmikusan. Nos, az azt jelenti hogy vagy verte a kutyát, vagy közösült vele. Nem néztem meg...

2013. jan. 24. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!