Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanos a kutyám?

Kanos a kutyám?

Figyelt kérdés
Tudni kell róla, hogy egész nap ha haza jövök lépten-nyomon ott van velem. Nagyon hozzám van nőve. Ma egész nap mióta haza jöttem "beszél" nyög meg nyávog aranyos amúgy mert néz rám mintha mondani akarna valamit de sajnos nem értem. Rohangál egyik szobából a másikba, és az erkély ajtónál ácsorog. Arra gondoltam lehet a kislány kutyákat érzi. Mit gondoltok?
2013. febr. 11. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez a helyes, szerinted. A biológusok, etológusok, tenyésztők és minden hozáértő szerint nem élvezik! (De bizonyára ők tévednek.) Egyedül bizonyos cetek és főemlősök számára jelent élvezetet a párzás. Minden más élőlény számára csak hormonális. Egyetlen bizonyíték erre a sok közül, hogy csak peteéréskor párzanak. Nagyon ajánlanám bilogóiai könyvek olvasgatását. Akár a középiskolait is.
2013. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor te még nem láttál kan kutyát az pásztor óra után :) Sőt ha a kan visszafogottabb és tapasztalt szukával van dolga akkor azon is látszik hogy nem éppen van ellenére a dolog :)

Azt elfogadom hogy ciklus idején kap náluk nagy löketet ez a dolog, de attól független a kan kutyákon sokkal jobban látszik ha kaphatósak.

Ráadásul ők mindig készen állnak egy menetre, ellenben a szukákkal akik inkább csak ciklus idején jellemző a kaphatóság, és akkor sem mindre.

Ha eléggé ismered a kutyádat akkor észreveszed rajta az ilyen apró dolgokat.

Látom hogy a kan máshogy néz a párjára, ugyanolyan vagy hasonló lesz a tekintete mint tüzelés idején, ha olyan kedve van.

2013. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Remek, akad itt egy mocskos szaporító is a válaszolók között. Kissé gyomorforgató, hogy már itt is így elterjedtetek.

A kanoknál a fedezés minden esetben dominanciára utal! Tüzeléskor a szuka által kiadott feromonok indítják be azt a hormonális változást bennük, ami miatt fedezni akar mindenképp. Ön gól, hogy nem ismered sem a saját kutyáidat, sem általában az összes kutya igényét, biológiai működését. Megint csak ajánlom némi szakirodalmat igazán a kezedbe vehetnél!

2013. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szaporító.

Viszont az élet nem tankkönyv szagú, és nem csak egyszerű biológia. Ha az lenne akkor azt hiszem nem itt beszélgetnénk, hanem kőbunkóval űznénk a mamutot.

Pont azért jutottam arra a következtetésre amit mondok, mert ismerem a kutyáimat és nem csak felületes gazdi vagyok, hanem próbálom mélyebben megérteni őket.

A ciklus látványosan felerősíti a vágyat, de ha a hormonok lemennek, azok még ugyanúgy megmaradnak, csak elrejtve.

2013. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!