Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó napot! Azt szeretném meg...

Jó napot! Azt szeretném meg kérdezni hogy egy kezdő kutyásnak lehet e az első kutyája egy Moszkvai őrkutya? Oviba, iskolába hordanám és napi 4-5 órát tudnék vele foglalkozni. Kertben tartanám.

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 21:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor kezdőknek nem érdemes elsőnek egy kimondottan őrző védő kutyát választania.Érdemesebb könnyen kezelhető kutya típust választani aki nem annyira akar domináns lenni?
2013. febr. 12. 18:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, valahogy így. Először is azt kell meghatároznod magadnak, hogy pontosan mit szeretnél kezdeni vele. Szeretnél vele kiállításra menni, vagy valamilyen sportot kipróbálni, esetleg kifejezetten a házat szeretnéd őriztetni vagy "csak" egy barátnak, családtagnak. Milyen életet élsz? Esetleg sokat kirándulsz, vagy sportolsz vagy inkább otthon ülös típus vagy? Csak a nagytestű kutyák érdekelnek, vagy a közepes is belefér.. Stb stb

Amikor én eldöntöttem, hogy szeretnék kutyát, ezt mind végiggondoltam, hogy mi az amit én megtudok adni neki, és mik az én igényeim. Ezek után szépen tételesen végignéztem a fajtákat itt: [link] és igyekeztem kezelhető mennyiségre szűkíteni a kört. Amikor kb 10 maradt, azoknak jobban utánaolvastam. Így lett meg azaz egy. A neheze majd csak ez után jön, mert ki kell választani a kennelt. Minden esetre sok sikert, és boldogságot! :)

2013. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából olyan kutya típust keresek hogyha esetleg egy betörő be akar jönni akkor ne ijedjen meg tudom ha be akarnak jönni akkor hiába van kutya.Meg szeressen futkározni ,labdázni,hosszú sétákat.Elégé határozott vagyok a beosztásom miatt.Azt nem tudom hogy menyire lennék könnyen képezhető.Azt olvastam hogy a hosszú szőrű kutyákat se ajánlják kezdő kutyásoknak.
2013. febr. 13. 15:01
 14/14 Zoli1955 ***** válasza:
0%

Attól is függ, hogy fizikailag bírod-e. Egy felnőtt moszkvai őrkutya megnő 70-80 kg-ra, ha ennél kisebb a súlyod, akkor jó esélye van, hogy ő fog téged sétáltatni.


A moszkvai őrkutya nem túl játékos, nem szeret ugrándozni, apportírozni. Területvédelemre való, tehát egy nagy kertben jól ellesz, csak kérdés, hogy mi marad a kertből.

2013. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!