Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet és pórázt...

Milyen nyakörvet és pórázt ajánlanátok nekünk?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hós kutyám.

Mentett kutya, de még nagyon apró volt, mikor hozzánk került, tán 7 hetes. Az elejétől kezdve megpróbáltam tudatos lenni.


Vannak kisebb problémáin. Nagyon ugrál a kezdetektől, de már javulóban van a dolog.


A legnagyobb gondunk a séta.

Nagyon húz. Amikor kisebb volt, akkor teljesen jól működött az irányváltás. Amikor 10 kilós volt, akkor már nem. Ezért amikor húzott, akkor megálltam, amíg lábhoz nem jött.


Most már az sem jó, mert le van fagyva minden és csúszik. Megállok, a kutya meg inkább fulladozik, de akkor is húz. Én meg simán csúszok utána.


Már 20 kilós a drága, iszonyat erő van benne. Képet sajnos most nem tudok csatolni, de nagyon-nagyon hasonlít rá:

[link]

Annyi különbséggel, hogy a képen egy kan van, az enyém meg szuka.


Azt hiszem azt mondanák rá, hogy bull típusú keverék.


Lehet, hogy egy nyakörv és pórázcsere hatásos lenne. Most sima szövetnyakörvünk van és pórázunk. Hosszú nyaka van és a nyakánál nagyon dús a szőre.


2013. febr. 12. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a nyakörv és póráz tökéletes. Tedd hátra a kezeidet, a hátad mögött fogd a pórázt és ha leelőz, azonnal fordulj meg szó nélkül és jó erősen rántsd magad után. Ezt mindig, minden alkalommal csináld, pár nap alatt el kell múlnia a húzásnak.
2013. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fordulós módszer plusz egysoros fojtó. Szerintem a leghatásosabb egy veszettül húzó kutyánál. A fordulós módszert sem csak addig kell alkalmazni, amíg kedved van, hanem mindig. Ha ebből áll az egyórás séta, akkor addig. Majd másnap vagy harmadnap rájön, hogy jobb lenne neki is, ha nem húzna, mert így sehova nem haladtok.
2013. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a fojtó se old meg semmit, mert az én kutyám kb. 2 nap alatt megszokta és majdnem ugyanúgy húzott vele, mint sima nyakörvvel. Nekünk az vált be, hogy teljesen felülre, a füle tövéhez tettük a nyakörvet, fojtót és így már nem húz, illetve ha megpróbálna megelőzni, akkor elég, ha csak egy kicsit felfelé megrántom a pórázt...
2013. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Az még fontos, hogy hogyan foglalkozol a kutyával. Napi hány órát sétáltok? Ebből mennyit mozoghat teljesen szabadon? Mennyit találkozik más kutyákkal? Mennyit szoktál naponta a szellemi fárasztásával tölteni?

Ha a kutya energiái nincsenek kellően levezetve, frusztrált, ideges lesz, persze, hogy folyton húzni fog! Nem is szabad így mást elvárni a kutyától.

2013. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!