Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning elvégzése...

Kötődési tréning elvégzése után milyen változásokat tapasztaltatok kutyátokon?

Figyelt kérdés
Valóban bevált? Eredményes volt? Ha igen, akkor ez miben nyilvánult meg, miben fejlődtetek? Esetleg volt bármi hátránya?

2013. febr. 12. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően csinálja az ember, semmi hátránya nincs! Nálunk nagyon jól bevált. A fiatalabbik kutyámnál eleve nem voltak nagy problémák, nem is kellett kemény tréninget csinálni. A befogadottnál kettőször csináltam végig, az első főleg egy komolyabb volt. Őt teljesen elhanyagolták előtte, 7 évesen került hozzám. Semmi kötődése nem volt soha emberek felé, így különösen nehéz dolgom volt. Az első után gyökeresen megváltozott, elmúlt a szökése, agressziója, de büntetéskor még utána is olykor lecsatlakozott. A második tréninget követően, ami már nem volt közel sem olyan kemény, ez is megszűnt, tökéletesen helyrejött a kötődése.


Mostanában nagy divat lett ez a kötődési tréning, de azt javaslom, egyedül ne kezdj bele! Ha úgy érzed, hogy szükséges, legalább előtte egy Korom Gábor előadást hallgass végig, de még jobb lenne, ha ezen felül egy oktatónak is megmutatnád a kutyádat, hogy ő mondja meg, mennyire kell komoly tréning.

2013. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már bele vágtunk, annyira, hogy most lesz vége. :)

Kutyasulira sajnos nem volt pénzem, így egy ismerősöm segítségével csináltuk végig, aki már három kutyájával végig csinálta, mindegyikkel suliba járt.


Nagyon sok pozitív változást látok én is, csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.


Amúgy nem volt nagy gond a kutyussal, az esetek több mint 90%-ban hallgatott rám, úgy hogy még csak néhány hete volt velem amikor bele vágtunk. Ezen szerettem volna fejleszteni és sikerült is. :) Már csak a séták legelején van olyan, hogy rá kell erélyesebben szólnom valamiért. Ez úgy öt perc, addig kiszaglássza magát, megjelöl mindent amit csak lehet, utána meg már úgy viselkedik mint egy kisangyal órákon keresztül. :) Még csak két hónapja van velem, ahogy telik az idő és egyre jobban összeforrunk, biztosan javulni fog még ez is. De egyenlőre elégedett vagyok az eddig elért eredményekkel.

2013. febr. 12. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyesek vagytok. :) Az jó, ha volt tapasztalt segítséged. Teljesen egyedül nem érdemes belefogni, sajnos úgy lehetnek hátrányok.
2013. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, egyedül nem is mertem volna belevágni, féltem volna hogy többet ártok mint használok....

És bár az ismerősöm nem kutyakiképző, de mivel több kutyával végig csinálta, akiket ismerek és tudom mennyire jól neveltek és szófogadóak, ezért bíztam benne.

Mondjuk így utólag olyan egyszerűnek tűnik az egész, minden olyan egyértelmű és logikus, hogy nem is tudom hol lehetett volna benne a buktató. :)

2013. febr. 12. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!