Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv érkezése?

Törzskönyv érkezése?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől vásárolt kölyök törzskönyve még nem érkezett meg. Máskor is ilyen lassú ez a folyamat? Kb bő hónapja adták be az igénylést.
2013. febr. 12. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
tavaly év közepén adtam be az alombejelentőt és kicsivel több volt mint egy hónap mire megjöttek a törzskönyvek. Már hívtam a meoet, hogy mi a fene van de leküldik Sz.fehérvárra regisztrálni és utána vissza a meoeba és csak utána kapja meg az állatorvos ......
2013. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aha, akkor kb időben vagyunk mi is... köszi! Olyan rossz, mert így a tk-s nevét sem tudom még, bár attól maradna a hívóneve. Meg mikor kérdezik, hogy tk.s? akkor mondom, hogy igen, de még nem érkezett meg. Pfff
2013. febr. 12. 14:08
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen, sajnos a MEOE lesz*rja az ilyesmit, a lényeg, hogy minél több pénzt begyűjtsenek... ennyi manapság a szerepük, semmi több... Pl. amelyik tenyészetből nekünk van a kutyánk, ott még a chipet sem regisztrálta be a MEOE, hiába fizették ki... pénz megvan, a többi nem fontos...
2013. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hja, a másik kutyám németjuhász, nyugton ülök, hogy chippelve van. Olvasom, hogy van az az oldal, ahol le lehet ellenőrizni. Na nagyot néztem, mikor megtudtam, hogy ja, hát nem található a rendszerben!!! Rohanok az állatorvoshoz, chip érzékelő pittyen. Jaaaa, hát regisztrálva az nincsen!!!
2013. febr. 12. 14:16
 5/16 anonim ***** válasza:
első vagyok a chipet regisztráltassátok rögtön az orvossal aki beteszi évek óta én is így csinálom mert a nem fogok a meoeval harcot vívni, hogy nem regisztrálja csak kb. 2 év múlva. Inkább fizetek kicsivel többet amikor a doki hozza nekem a papírokat és chipezi a kicsiket de másnap már a rendszerbe vannak a kicsik regisztráltan!
2013. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:08

Tán a tenyésztő csak megmondta a kutyád nevét, ami a törzskönyvön szerepel....

2013. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogyan került chip a kutyádba, ha még nem jött meg a származási lap? Merthogy azzal együtt küldik a chipet is, benne van a törzskönyvezés árában. Persze, lehet bele chipet tetetni korábban is, de az a néhány hét már mit számít? 4 hónapos kortól kötelező a chip, addig pedig a MEOE-től is meg szokott érkezni. Nekem is 3,5 hónaposan jött meg a származási lap a chippel együtt, elballagtam az állatorvoshoz, betetettem a chipet, megkapta a veszettség elleni, csináltattam útlevelet neki és kész. Be is regisztrálta a doki.
2013. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ma 14:12

Mégis..kinek a nevén regisztrálná be a MEOE a chippet?

Csak annak a nevén tudja regisztrálni, akinél beleteszik.Ha gazdánál van a kölyök, akkor az ő nevén lesz. Ha még a tenyésztőhöz jönnek meg a törzskönyvek, akkor neki kell mindet a nevére regisztráltatni.

2013. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
14:23, amint írtam is, a másik kutyámról beszéltem, akinek nem volt regisztrálva. Ha figyelmesen elolvasod, láthatod.
2013. febr. 12. 17:04
 10/16 anonim ***** válasza:
a tenyésztő az alombejelentő alapján meg tudja mondani neked a kiskutyád nevét. Amig nincsenek bechippelve, még lehet választhatsz is neki egyet a meglévőkből. nekem pontosan 3 alatt jöttek meg a törzskönyveim.
2013. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!