Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vetem egy kutyát törzskönyvese...

Vetem egy kutyát törzskönyvesen és hogy hogyan tudom átíratni a nevemre ha nem a tenyésztőtől vetem?

Figyelt kérdés
Vetem egy foxit törzskönyvesen de nem a tenyésztőtől, adás vételi van róla az eladótól de így hogyan tudom át íratni a nevem re ?

2013. jan. 23. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a törzskönyv az eladó nevén volt, akkor simán átíratod.
2013. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem volt a nevén
2013. jan. 23. 21:32
 3/16 ratata ***** válasza:
kérd a tenyésztője segítségét
2013. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor a tenyésztőhöz kell fordulnod.
2013. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresed a lakóhelyetekhez legközelebbi MEOE irodát, bemész, orruk alá dugod az adásvételi szerződést, kipengetsz 6 ezer forintot és már a neveden is van a kutya. Ha később kiállítani akarod a kutyát vagy tenyészteni, akkor érdemes MEOE tagnak is lenni, ez évi 9 ezer forint és cserébe féláron van minden, többek között a törzskönyv átíratás is. Nálam anno(2 éve) még adásvételi szerződést sem kértek az átíratáshoz.
2013. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor kinek a nevén van a tkv?
2013. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
elég az, ha a tenyésztő aláirta az átadást a tk. hátulján. Én is a mult héten irattam át egy ebet a nevemre, és nem kérték a szerződést.
2013. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.


6. válaszóló : nem tudom hogy kinek a nevénvan ( szerintem még a tenyésztő nevén van) a hát oldalán nem irta alá és nincs senkinek a neve oda irva

2013. jan. 24. 22:03
 9/16 anonim ***** válasza:
hát a tenyésztő tud egyáltalán róla, hogy továbbadták a kiskutyát? mert általában elővásárlási jogot szoktak fenntartani. Akkor az lenne a legjobb, ha vele vennéd fel a kapcsolatot. neki kell igazolni a hátulján aláirásával, hogy átadta a kölyköt.
2013. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na várjál ha nem a tenyésztőtől vetted akkor kitől?
2013. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!