Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legmegfelelőbb a...

Mikor a legmegfelelőbb a kiskutya érkezése?

Figyelt kérdés
Már 10 éve szeretnék egy sheltiet, de eddig nem volt rá lehetőségem, mert a szüleim nem engedték. Remélhetőleg jövőre lediplomázok és a párom megígérte, hogy teljesülhet az álmom és ha a kiszemelt kennelből lesz alom, akkor veszünk egy picit :) Ha végzek a sulival feltett szándékunk összeköltözni, de nem tudom, hogy még azelőtt vegyük meg a kicsit, mielőtt munkát kapok (mert gondolom úgysem fogok azonnal munkahelyet találni) vagy pedig inkább akkor hogyha már én is dolgozok és nem a páromnak kell "teljesen ellátnia" minket? Csak ugye itt az a bökkenő, hogy nem tudok huzamosabb ideig együtt lenni a kicsivel, amikor hozzánk kerülne. Valakinek van ebben tapasztalata vagy volt hasonló helyzetben?

2013. jan. 13. 21:18
 1/5 A kérdező kommentje:

*Bocsi, "teljesen eltartani"-t akartam írni.

Közben persze én is spórolok meg gyűjtögetek és teszem félre a pénzt, hogy állni tudjam a felszereléseket és az orvost :)

2013. jan. 13. 21:21
 2/5 anonim ***** válasza:
új kutya esetén ajánlott ha az első 1-2 hetet együtt töltheti a gazdival, kevésbé terheli meg a környezet változás
2013. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én menhelyről hoztam egy felnőtt kutyát és egyedül élek. Pénteki napon hoztam el és a hétfői napot kivettem szabinak. Az első egyedül töltött nap alatt kicsit átrendezte a kérót és beszart az ágy alá, de a későbbiekben már nem voltak ilyen gondok.

Kiskutyával az a para, hogy azt 3-4 óránként le kell vinni, hogy szobatisztaságra neveld. Meg amúgy is ha egy kicsit olyan atrocitások, mint pl 8 órát egyedül lenni egy zárt térben, ráadásul pont az anyja elszakítása után, szerintem kemény lenne, biztos nem viselné túl jól. Szóval szerintem előtte vegyétek meg.

2013. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ezt te tudod! Ha megbírtok élni a párod pénzéből anélkül, hogy te dolgoznál, akkor érdemes megvenni a kiskutyát minél hamarabb. Legalább amíg nem találsz munkát, addig vele tudsz lenni, tanítgatni tudod. Az új kiskutya és az új munkahely külön-külön is macerás, tehát ha van rá mód, akkor szerintem ne egyidőben akard mindkettőt!
2013. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Mindenféle szempontból jobb (kötődés kialakítása, szobatisztaságra szoktatás), ha eleinte otthon vagy a kutyával, persze a kezdeti időszakban is fontos, hogy időről időre hagyjátok egyedül, így könnyebben elfogadja az egyedüllétet és nem történik óriási változás az életében mikor elkezdesz dolgozni.
2013. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!