Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy boxer jóválasz...

Szerintetek egy boxer jóválasztás?!

Figyelt kérdés
Mert bérházban lakom és 14 éves lány vagyok.Anyáék pedig nagyjából csak abba egyeznek bele,mivel annak kicsi a szőre és nem is olyan nagy..Csak egy a baj,hogy én ezeket a mini kutyákat nem nagyon szeretem.. ilyenkor mi legyen??

2013. febr. 12. 15:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem, a boxernak hatalmas a mozgásigénye. Ha ez nincs kielégítve, akkor szét fogja szedni a lakást. És annyira nem kicsi, a kanok kifejezetten nagyok.

És nagyon erős kezű gazdára van szükségük, mert kis hebehurgyák, a szó jó értelmében. :)

2013. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Fannybaba8 ***** válasza:
33%

Szia.

Boxert ne! Állatkínzás olyan lakásban tartani....Kissebb fajta esetleg Boston Terrier? Ők nagyon helyesek és pörgősek. De a Boxer az szét szedi nektek a lakást

2013. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod kielégíteni a mozgásigényét akkor semmiképp ne vegyetetek ilyen kutyát.Ez egy munkakutya(bár manapság inkább show kutya)és nagyon le kell fárasztani.Ha ezt nem teszed meg,mint ahogy az első is írta,szét szed mindent,bekattan.Amúgy nem is olyan kicsik,még a szuka sem,nekem szukám van.Én azt.mondanánam az enyémről,hogy egy óriás bohóc.Ha mindent tudsz neki biztosítani akkor nagyon jó választás.
2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban kínzás tartani? Ekkora nagy marhaságot is régen olvastam.


Ahogy már írták, a boxer komoly szellemi és fizikai fárasztást igényel. Neki nem elég, ha csak minden nap 2-3 órát elsétálgatsz vele pórázon. Ennél sokkal-sokkal több kell. 14 éves vagy, most fogod kezdeni a középiskolát. Lesz minden egyes nap akár 3-4 órád is arra, hogy kellően lefáraszd? Tudod vinni rendszeresen más kutyák közé?

Bár nem tartozik többnyire a kemény kutyák közé, de ott is ki lehet fogni dominánsat, illetve ha nem megfelelően neveled, nagyon elronthatod. Akkor pedig, ha csak nincs nagy tapasztalatod ezen a téren és nem tudod ezt kezelni, segítséget kell kérned, kell keresned egy kutyasulit. Ez nem kevés pénz és elveszi a hétvégéidet is. Ezt is bele kell kalkulálod.

Arról nem is beszélve, hogy boxert tilos szaporítótól venni! Rengeteg örökletes betegsége van, ha szaporítótól veszel kölyköt, azzal gyakorlatilag aláírod azt, hogy 1-2 éves korában el fog pusztulni. Tenyésztőtől talán lehet már 70-80e-ért kapni hobbi kutyát. Remélem legalább ennyit kifizetnétek érte.

2013. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Fannybaba8 ***** válasza:
0%
Utolsó: Boxer az a kutya amelyik állandóan pörög...Sajnos halottam olyat hogy egy Boxer annyira be volt pörögve azért mert nem sétáltak annyit hogy kiugrott az ablakon (panel lakás 5. emelete)
2013. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kan boxerem van és bérházban lakom. De két házat vettünk és éppítettünk egybe, így nagyon kényelmes nekik. Viszont ilyenkor télen kínszenvedés három órás sétákra menni velük, mert borzasztóan erősek és szinte alig fáradnak. Itthon viszonylag nyugi van, mert egyfolytában mozgatva vannak, de ezt így sulival megoldani nagyon nehéz.Amúgy imádom őket, bearanyozzák a napjaimat, igazi bohócok :)
2013. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű, aljszőre nincs és hihetetlenül gazda centrikus. Persze, rakják csak ki az emberek a boxerüket kerti dísznek! De elárulok valamit, ennek a fajtának sem elég az, ha a gazdi csak legfeljebb napi pár órát tölt vele. És biztos jót tesz az is egy ilyen kutyának ha a téli mínusz fokokat és a nyári kánikulát el kell viselnie, mikor a szőre gyakorlatilag semmit nem szigetel!

A boxer tipikusan lakás kutya. Az, hogy van aki nem képes kellően foglalkozni vele sajnálatos, de ettől még nem lenne jobb a kutyának kint az udvaron. Ott sem rohangálna magától, ott sem fárasztaná le saját magát.

2013. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és nem csak én hanem apukám ( aki nagyon ért a kutyákhoz és jól is neveli ) ő is besegítene a nevelésbe:) nagyon ragaszkodok a nagytestű kutyához,főleg a boxerhez,mert nem csak a megjelenésük,hanem az egész állat nagyon tetszik nekem.Már mindent elolvastam róluk amit csak tudtam..szinte már az egész internetet:D és igen van már tapasztalatom mert már volt egy pár kutyám és tudtam velük rendesen foglalkozni:) de esetleg ha valaki még tudna nekem segíteni így tapasztalatból azt megköszönném!:)))
2013. febr. 12. 16:15
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Ha tapasztaltak vagytok és ketten vagytok rá, hogy kielégítsétek a hatalmas mozgásigényét, akkor nem lesz gond.

Csak abból amit írtál, valamiért nem ez jött le. :)

Ha lakásban van a kutya, az egyáltalán nem baj, sőt! Csak tényleg nagyon nagyon fontos, hogy meg legyen a kellő mennyiségű mozgása.

2013. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És kan vagy szuka lenne a legjobb választás??:))
2013. febr. 12. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!