Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Boxer milyen...

Mit gondoltok a Boxer milyen személyvédő kutya?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
A boxer, sztem nem pont személyvédelemre való, a játékosságából, bolondosságából. De mostanában láttam már, hogy goldent is csibészelnek, uh bármi megeshet.
2013. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan csibészeltetésre kell :) Csak ha veszek egy Boxert mert nagyon szeretem a fajtát, bár minden kutyát szeretek, sajnos elég sok rossz indulatú ember lakik a környékemen akik ok nélkül belekötnek a másikba. Ha netén baj lenne a Boxer kiállna értem és magáért? Vagy nem erőssége a védelem? Köszönöm a választ
2013. jan. 13. 10:34
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
A menhelyi kutyák is elég hűségesek. Nekem eddig csak onnan voltak kutyáim és megvédtek. De a kutyaiskolában van olyan program, hogy örző-védő, és ez megtanítja a kutyának, hogy a gazdit védenie kell. Szerintem akármilyen kutyát is választasz, járj el vele ilyen foglalkozásokra.
2013. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

az ilyesmi egyáltalán nem fajta függő. nevelés kérdése az egész, de van egy olyan eset amikor még nevelni sem kell a kutyát mert akkora dominanciával rendelkezik, tehát megvédi a gazdát mert a tulajdona. igaz ez a helyzet azért nem jó mert a kutyát nem tudod leszedni ha harapna és annak súlyos következményei lehetnek.


a másik. egy kölyökkutya még nemigazán fog téged megvédeni semmitől ezzel nem árt számolni. bár tény hogy a minap az én 4 és fél hós pitbullomnak elég volt a puszta látványa ahhoz hogy egy kleorbőrű nagy ívben kikerüljön minket. épp tegnap meg egy másik kleorbőrűnek nekiállt dühösen fújtatni . fura mert amúgy iszonyú barátságos mindenkivel csak ezekkel a fajta emberekkel nem szimpatizál, lehet hogy érzi hogy én sem kedvelem őket és azért?

2013. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na az lehetséges... Mert azok a kutyák akik idegenek a kleorbőrüektől azok általában nem is szeretik őket :D Igen néztem a menhelyes kutyákat és majd idővel amikor tudok venni kutyát akkor az 100%, hogy menhelyről lesz :) Köszönöm Szépen.
2013. jan. 13. 11:02
 6/17 anonim ***** válasza:

A boxer alapjáraton ÖV fajta, mindamellett, hogy imádja az embereket és leginkább a család bohóca, de ettől függetlenül én biztos vagyok benne, hogy a védőösztöne "bekapcsolna", ha vki a gazdája biztonságát fenyegetné.

Ha szeretnél többet megtudni a boxerekről, van egy fb-os boxeres gazdik csoport, ott aztán mindenféle infót/választ megkaphatsz a fajtáról :)

[link]

2013. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Na azért hagyjuk már, hogy egyáltalán nem fajtafüggő! Ez nem igaz! Igenis számít a fajta és azon belül a hajlam is!
2013. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mivel örző-védő és munka kutya, ezért kíválló személy védelemre is. Nekem boxerem van, a családdal, barátokkal egy tünemény,igazi bohóc. Viszont nagyon védi a területét, sétánál ha gyanús embert lát (részeget, cigòt stb..)kihúzza magát szembe fordul vele, morog. Ha úgy adódna bármikor megvédene,de ehhez még közrejátszik a jó kutya-gazdi kapcsolat.
2013. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Megvédene az élete árán is. Csak arra vigyáz honnan veszed, mert sajnos nagyon terhelt a hazai állomány.
2013. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

# 7/9


szóval szerinted fajtafüggő az hogy a kutyád bizonyos helyzetben meg e véd vagy sem? barátnőmnek pincserje van, senki idegent nem enged a közelébe ha ő még kézbe veszi és valaki aki idegen hacsak feléjük is nyúl már kap is oda.

nyilván klasszikusan ö.v. a nagytestű kutyákat szokás. de egy agyoncoffozott yorki hidd el lehet előbb megvédi a gazdáját mint egy hatalmas félős német juhász pl.


semmi köze a fajtához! CSAKIS A NEVELÉSHEZ! jó példa! egy keverékről honnan tudod mi van benne? lehet csupa vadász kutya nem munkakutya vagy csak nagyon elenyésző százalékban , mégis védelmeznek. vagy akinek husky-ja van az csak szánhúzásra tudja használni őrzésre már nem is nemigaz, ha belekötnek akkor a husky tojik bele hiszen a nagy könyvben megírtak alapján a fajtája nem alkalmas rá? hiszen nem arra lett kitalálva a fajta!


a pitbullról rengeteg hivatalos helyen azt írják nem alkalmas a védelemre ennek ellenére az enyém nem szimpatizál a számomra kellemetlen kleorbőrüekkel ahol már ki is merítette nekem a személyvédelem fogalmát. ha rászólok hagyja, ha nem akkor csinálja.


őszintén szólva kétlem hogy egy egészséges mentalitású kutya legyen az bármilyen fajta csak úgy végignézné ahogyan a gazdájába kötnek.

2013. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!