Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet irreális félelem, de...

Lehet irreális félelem, de valaki nyugtasson meg légyszi aki ért a kutyákhoz! Ugye nem lesz baja,? Egy napja van itt.

Figyelt kérdés
Szóval ismerem a gyomorcsavarodás nevű betegséget. Evett a kutyám, utána az előszobában a régi kutyánkkal kb. két percre hagytam ott, és arra mentem be, hogy játszanak, vagyis így egymásnak voltak ágaskodva, két lábon álltak. Ugye nem lesz semmi baja? Annyira féltem!
2013. febr. 12. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagytestűim minden vacsora után vígan rohangáltak a kerítés mentén, ha arra járt valaki.Soha nem találkoztam gyomorcsavarral. Sajnos, a hajlam az, ami öröklött. Sokszor még az üres gyomor is megcsavarodhat.
2013. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kira kenzo ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták hogy evés után nem szabad játszania a kutyának, mert bélcsavarodása lessz. Namost a mieink evés után játszanak a legtöbbet és még nem volt semmi baj.
2013. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy milyen fajta a kutyád, mennyire nagytestű, mély mellkasú... Egyébként szerintem annyi játéktól nem lehet baja, de sose lehet tudni... A játék intenzitása sem mindegy...
2013. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden kaja utáni játékból gyomorcsavarodás lenne, akkor naponta 30 kutyát vinnének ezzel az ország összes orvosához...
2013. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Nem törvényszerű, hogy ha egy kutya kaja után játszik, ugrál vagy rohangál akkor gyomorcsavarodása lesz.


Bevallom, hogy én régen amikor a kutyám még elég fiatal volt (másfél év körüli, annyi idősen hoztuk menhelyről) nem tudtam, hogy kaja előtt kell sétálni. Vagyis az elején kaja előtt vittük, de akkor sosem kakilt, viszont este olyan 11 körül mindig szólt, ha ki akart menni.

Szóval önző, kényelmi és tudatlanságból eredő okok miatt áttértünk arra, hogy előbb vacsi aztán séta. Majdnem minden nap találkoztunk kutya-haverral akivel lehet fogócskázni, birkózni. Sosem lett -hála az égnek- semmi baja.


Aztán amikor hallottam én is erről a lehetséges betegségről előbbre hoztuk az etetés idejét, majd olyan két óra elteltével megyünk csavarogni. :)

2013. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én meg még nem is hallottam arról, hogy evés után nem ajánlatos játszani.

Az enyém is evés után a legjátékosabb, mert akkor a legboldogabb ha telipakolhatja a gyomrát finomságokkal :D

De akkor ezentúl óvatosabb leszek.

2013. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi, hát ez most kicsit megnyugtatott de nagyon félek... én ilyen félős tipus vagyok...
2013. febr. 12. 21:57
 8/16 A kérdező kommentje:
még csak az első három választ láttam annó, köszönöm mindenkinek! GYönyörű labradorról van szó egyébként, másfél éves. :)
2013. febr. 12. 22:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedem, hogy kaja után játsszanak, de sajnos gyomorcsavarodás akkor is előfordulhat, ha nem csinál semmit. Ha viszont ilyen baja lesz, azt észre fogod venni. Olyankor annyira szarul van a kutya, hogy nem lehet nem észrevenni! (Illetve ha kerti kutya akkor sajnos elkerülheti a gazdi figyelmét, de benti kutyánál kizárt.)
2013. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
azt abban a pillanatban észreveszed, ahogy átfordul a gyomor. mert a kutya azonnal rosszul lesz. Nekem evés után 2 órát be vannak zárva ketrecbe, én nem kisértem az ördögöt. Pusztult már el gyomorcsavarban kutyám, és van túlélőm is, 6 éve volt neki, üres gyomornál. Ugyhogy ez nem játék. Ha lehet , jó az ilyet megelőzni, de még igy sem 100%.
2013. febr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!