Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a furminátor mánia?

Mi ez a furminátor mánia?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés napi szinten felmerül, mi olyan nagy szám egy sűrű fogú kefében?

Ráadásul amennyibe kerül ehhez képest...



2013. febr. 12. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Én 4200 Ft-ért vettem vatetán, azért az nem horror. És nekem is megváltás rövid szőrű kutya mellett, de drótoson is használtam már és arra is jó volt.
2013. febr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Különböző méretekben kapható, nem lehet, hogy túl kicsit vettetek?

Macskára használom a legkisebb méretet, nekem bevált Azelőtt bolhafésűt használtam, de furminátorral több szőr kijön.

Igaz, hogy drága egy darab műanyag és fém, max 300Ft az anyagköltség, talán annyi se. Én akcióban vettem vaterán, valaki megvette, de kiderült, hogy allergiás a macskaszőrre, így eladta.

2013. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is vateráról vették és megváltás a 3 rövidszőrű kutya mellett. Főleg, hogy benti kutyák, és folyton hullik a szőrük, heti egyszer szoktam átfésülni, és fürdetés után, akkor extra durván jön a szőrük. Nem mindegy szerintem, hogy milyent típusú szőrhöz használják. Nekem nem serceg, és láthatóan a kutya is jobban szokta érezni magát fésülés után. Mielőtt valamit veszel, ki kell kérdezni az állatkereskedésben dolgozót, vagy dokit, hogy ehhez a szőrtípushoz milyen kefét ajánl. Ha a furminátort mondja, még akkor sem vagy kötelező ott és rögtön megvenni. Max. hazamész és megrendeled netről.
2013. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%
Közönséges haj borotva. Az én kutyámnak is tönkre ment a szőre, pedig megfelelő méretet használtam.
2013. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem borotva! Nem vágja el a szőrt! Ez közkeletű tévedés, sokaktől hallottam már, de az nem penge ami a fogak között van, ellenkező esetben a drótós kutyát már megkopasztottam volna, de nem ez történt.
2013. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 sippara ***** válasza:

Husky keverékem van, vedléskor még két kutyát kiszedek belőle a furminátorral, szinte csak a fedőszőrzet marad, nagy szélben még pulóvert is hord ilyenkor, viszont olyan gyönyörű bunda nő a helyére, hogy megéri :)

Fogalmam sincs, hogy lehet vele elszúrni egy kutya szőrét, ha valaki, én aztán sokáig és erősen csinálom, mégse kopasz még a kutya, pedig vedlési időszakban akár naponta is furminátorozom, alkalmanként negyed-fél órát. Valószínűleg tényleg szőr függő.

2013. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van pengéje a Furminatornak!

"Amennyiben az eszköz pengéjét ütés éri pl. leejtés következtében, sérülhet az éle, így veszíthet a hatékonyságából."

[link]


Az összes fogacska oldala meg van éleze.

2013. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy tette tonkre a kutyus szoret,valoszinu nem minden tipusu szorre ajanlott es pont a tieteknek nem jo.Jomagam mar regota akartam venni,nezegettem egy ideje,olvastam sok pozitiv-negativ velemenyeket rola,nem tu7dtam mit higgyjek mig nhem probaltam.Mostmar tapasztalatbol irhatok,hogy nagyon banom amiert ennyit vartam vele,nem hittem volna hogy ilyen hatekony.Husky kutyam van,es mivel kinti-benti kutya,telen is erosen hullik a szore a meleg lakastol.Szornyen nez ki olyankor szegeny,mert az aljszorzet megindul,de nem tud kijonni,csak ott van mint egy pamacs,vatta.Barmilyen fesuvel fesultem eddig,nem sokra mentem vele,mert bar kiszedett sok szort,megsem rendesen,csak megjobban meginditotta,igy a lakasban nem gyoztem takaritani.Miota a Furminatort hasznalom,megszunt a problema.Mar az elso hasznalat soran kiszedte a csunyan latszodo aljszorzet kihullasra varo reszet,gyonyoru lett a kutyam bunadaja,es ez az elso fesu,amivel nyugodtan vegignyugizza a fesulkodest.A lakasban alig van par szal szor,...mig nem tapasztaltam,nem is hittem volna hogy ilyen jo.Es olcson vettem,kb 6000-ert,vaterarol,szoval en csak pozitivan tudok rola nyilatkozni.:-)
2013. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!