Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Furminátor tényleg addig...

A Furminátor tényleg addig szedi a szőrt ameddig van szőr a kutyán?

Figyelt kérdés

olvastam több helyen is h nem jó, mert volt akinek már "megkopaszította" a kutyáját. ez tényleg így van?

tapasztalatokat várok!



2012. dec. 31. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a furminátorban penge van, az vág, ennélfogva igen, addig vág, amíg van mit, úgyhogy nem szabad túlzásba vinni. De ahhoz már nagyon kitartónak kell lenni, nem is értem, hogy sikerülhet bárkinek megkopasztania a kutyáját, nekem lerohadna a karom addigra :D
2012. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
hát nekem labradorom van és szerintem addig szedné a szőrt a furminátor amíg csinálom! hiába azt írja h csak az elhalt szőrt szedi ki szerintem hülyeség.. nyáron nagyon jól kiszoktam kefélni és érezhetően kevesebb a szőre és nincs annyira melege. :) télen csak párszor húzom át h csak az elhalt szőr jöjjön ki :)
2012. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én furminátort is használok és néha "megtépem" a kutyát, Több kutyán is hazsnálok furmit, de az életben nem sikerült még őket megkopasztani.
2012. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a furminátor kopaszítja a kutyát, hanem a gazdája... Amúgy eleinte tényleg óvatosan kell hasznűlni. Én is abban a tévhitben éltem, hogy az elhalt szőrt szedi ki, aztán mikor egyik este kipróbáltam a macskámon csak jött és jött és jött... aztán felkapcsoltam a villanyt és hát nem tudom mi számít kopaszításnak, de szerintem közel jártunk hozzá... :)
2012. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
énis furminátorozok, és amikor látom, hogy már nagyon kevés jön, abbahagyom. nem értem, hogy hogy vágna? én végighúztam egy nagyobb hajtincsemen és nem metszette el.
2012. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a cicákat furminátorozom. Csak az elhalt aljszőrt szedi ki, azt viszont mindet. :)

A kutyámnak nincs aljszőre, úgyhogy őt nem is szabad furminátorral kefélni.

2012. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, nekem hosszú szőrű havanese kutyám van és most gondolkodok rajta h veszek egyet, mert nagyon hullik a szőre és azért is néztem utána és érdeklődök iránta, mert elég drága ahhoz h megvegyem aztán ne használjam.

mondjuk még mindig nem tudom h vegyek-e, mert ha eltávolítom az aljszőrt akk lehet h kint fázni fog? meg hát, nem akarom azt se h úgy nézzem ki, mint vmi kopaszodó kutya

2012. dec. 31. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell halálra fésülni vele, pláne télen, ilyenkor én is abbahagyom tíz perc után (amúgy háromnegyed órát is elvagyok vele, és nem lesz kopasz az állat), viszont gyakrabban fésülöm, hogy ne is fázzon, meg ne is hulljon annyira a szőre.
2012. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tépi ki a kutya szőrét, csak az elhalt aljszőrt szedi ki. Az kéne még hogy tépje a szőrét, ki sem lehetne kefélni vele. Ez nem olyan mintha neki esnél egy epillátorral. :)
2012. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Heti többször megfésülöm furminatorral kutyám,és bizony eléggé szőrös még mindig.:)
2012. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!