Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen önvédelmi eszközt...

Milyen önvédelmi eszközt ajánlotok kutyák ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos van az utcában két kutya, ami már sokszor megtámadta szegény kutyusom. A gazdáikkal meg hiába beszélek. Feljelenteni nem akarom, ezért keresek valami engedély nélkül tartható-viselhető önvédelmi eszközt. Gáz, légpisztoly gumilövedékes pisztoly, esetleg paprikaspray, vagy valami más. Mit javasoltok? Csak olyan válaszokat várnék, ami ezzel kapcsolatos!!!

2013. febr. 13. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, én is ilyen kérdést akartam kiírni, de akkor nem kell.

Igazából én nem tudom, hogy mi lenne a hatásos. Itt is van néhány bajos kutya. A "varázspalack" nem vált be. Ha vmi spray-t kéne használnom, akkor nagyon közel kéne engednem a kutyákat szerintem.

Én már arra is gondoltam, hogy beszerzek egy olyan (nem tudom mi a neve) "hangos légdudát", amit a meccseken szoktak használni. De azzal is az a baj, hogy a saját kutyám is megrémülne.

2013. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gáz-spray tökéletes!
2013. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
A gáz spray azért nem jó,mert a saját kutyád is fog kapni belőle,mert olyan közelről tudod csak használni. Valami olyan kéne,amitől nem mennek a közeletekbe se. Talán ha fadarabot dobnál feléjük,amint közelednek,ha nem használ,akkor pl vizipisztolyba tegyél ecetes vizet,azt nagyon nem szeretik (mégse okozol kárt bennük),már messziről meglőheted őket,más ötletem nincs.
2013. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem felesleges a kutyákat gáz spary-vel kínozni. Nem ők tehetnek róla, hogy ilyen gazdájuk van. :( Ha más spray, akkor bőven megteszi egy flakon hajlakk is. Ezzel kért sem okozol, viszont el tudod zavarni őket, és hamar meg is jegyzik, hogy micsoda kellemetlenségben van részük ha a közeletekbe mennek.
2013. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gázpisztolyt közterületen csak engedéllyel tarthatsz magadnál, rejtve. Otthon lehet engedély nélkül is, de az utcán már nem.
2013. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Sok kutya van ami nem szereti a vizet. Próbáld meg hogy egy fél literes flakonban viszel magaddal, ha közel mennek leöntöd őket. De akár lehet benne ecet is, az sem túl kellemes nekik, már csak az erős szaga miatt is. De fentebb írták a vizipisztolyt, az sem rossz ötlet. Ezek nem illegálisak, nem kell engedély a használathoz, és a kutyában sem ártasz.
2013. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj hogy nem a kutyák a hibásak. És te ellenük akarsz védekezni. Nyugodtan jelentheted hogy az utcán vannak a kutyák.. Ne őket kínozd (akármivel) mert a gazdáik felelőtlenek.
2013. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vegyél nagyobb kutyát:)
2013. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!