Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik az orra?

Miért vérzik az orra?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves kan németjuhászom. Körülbelül 1 hete állandóan hapcizik, és a cilát is kiprüszköli. Tegnap észrevettük, hogy vérzik az orra. És ha hapcizik, akkor a vért is kihapcizza. Először arra gondoltam, hogy felszippantott valamit, de az nem több mint 1 hétig tart ... meg nem indul el az orra vére, azt hittem csak tegnap vérzik, de még ma is, igaz már nem annyira, de még igen. Holnap szeretném vinni állatorvoshoz, addig kiírtam ide a kérdést, hátha valakinek volt valami hasonló baja a kutyának. És még ezt szeretném kérdezni, hogyan csillapítsam? És a tipp szerintem allergia, ilyenkor mi lesz a kutyával, vagy mit kap? Előre is köszönöm, a válaszokat. :) 20/L
2013. febr. 14. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti? Ha allergia, akkor az orvos megmondja, mik azok a dolgok, amikkel nem érintkezhet. Komolyabb esetben ír fel gyógyszert is rá.
2013. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kinti kutyus. :) Csillapítani mivel tudom?
2013. febr. 14. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, majd az orvos mondja, mit kell tenned. Sok oka lehet ennek, se te, se én, se senki interneten keresztül nem tudja megállapítani a kiváltó okot.


Azért kérdeztem, hogy kinti-e vagy benti, mert idős korban legyengül az immunrendszere a kutyáknak, sokkal fogékonyabbak lesznek a betegségekre, kevésbé bírják a szélsőséges hőmérsékleteket is. Általában a kint tartott kutyák kevesebbet is élnek pont emiatt. (Ezt függetlenül attól mondom, hogy én nagyon nem vagyok híve annak, hogy kerti díszként tartsanak kutyát emberek.)

2013. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk volt hasonló probléma, bakteriális fertőzés miatt váladékozott a kutyám orra és ez a váladék kimarta az orrát belül amitől vérzett. Kb 1 hónapba telt mire rendbe jött a kutya, és kb 10e Ft-volt a gyógyszer.
2013. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Karcióma.
2013. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!