Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Ma érkezett...

Mit csináljak? Ma érkezett hozzám ideiglenesbe egy kutyus. Alapvetően kijönnek a sajátommal. De az enyém sokszor rámorog, féltékenykedik.

Figyelt kérdés

Mindkét kutyus kistestű, bent vannak. Az enyém szuka, az ideiglenes kan, de ivartalanítva vannak. Kaja, játékok nincsenek elől, nehogy gond legyen. Úgy veszem észre, hogy az enyém inkább féltékenységből morog rá, meg a fekhelyéhez nem engedi oda. A sajátom már 9 éves, és másik 2, az is gond, hogy ő játszana vele, de az enyém nem akar, és inkább rámorog.

Ma érkezett az új kutyus, holnap még itthon leszek velük, de jövő héttől felügyelet nélkül lesznek, ezért is szeretném őket teljesen összeszoktatni. Igaz, ha gond van, akkor külön szobába tudom őket csukni napközben.



2013. febr. 14. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak a sorrendet állítják fel egymás között.

A kutyáknál nincs féltékenység. Ez emberi tulajdonság, amit sokszor megpróbálnak a kutyákra is ráhúzni. Az, hogy a szukád bevédi a fekhelyét, dominancia. Felállítja a privát területét (mindig a dominánsabb jogosultsága ez), ezzel szerez tekintélyt a másik szemében. Ezt ne tiltsd, ez egy nagyon tiszta kommunikáció. Ezt szokás használni dominancia gyakorlatnak is.

Az szintén a dominánsabb kiváltsága, hogy a közös programokat elkezdje és irányítsa. Azzal, hogy a te kutyád nem megy bele egy olyan játékba, amit a másik kezd, megint csak tekintélyt szerez magának. Ez is egy gyönyörű kommunikációs forma.

Addig, amíg a tiéd csak rászól a másikra, nem provokál veszekedést, verekedést, ne korlátozd. Viszont ne hagyd őket egyedül még egy darabig, nehogy a kan is elkezdjen domináns jelzéseket küldeni, ezzel esetleg verekedést váltva ki. Pár hétig mindenképp csak a felügyeleted mellett legyenek együtt.

2013. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

Ma reggel volt egy veszekedés, felugrott az új kutyus, az enyém mellé, aki rámorgott, ő meg vissza, harapás nem volt... Rájuk szóltam, egyből nyugi lett, beültek mellém... Az ideiglenesről azt mondták, még soha nem verekedett, 20 kutya mellől jött hozzám. Ahogy rászóltam picit nyüszített is, nem gondolnám, hogy ő belemenne egy verekedésbe. Még az enyém se verekedett össze más kutyákkal, de gondolom ez a helyzet azért egészen más, mert most jött hozzánk először ideiglenes kutya.

Most egyébként egymáshoz egész közel fekszenek, de megvan a távolságtartás.

A kinti kutyussal még nem tudtam összeszoktatni, mert ő nagyon izgatott volt az új kutya láttán és a pici megijedt, morogtak egymásra...

2013. febr. 15. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért én meghatároznám, hogy meddig engedem a domináns egyednek, hogy privát területet állítson fel. Tehát azt még megengedem, hogy a saját fekhelyét bevédje, na de engem, meg az én kanapémat? :)

Majd azt én eldöntöm, hogy ki jöhet a kanapémra...

Tehát én is azt mondom, hogy egy pontig szabad neki hagyni, hogy kifejezze a dominanciáját, de ha az átmegy indokolatlan genyózásba, akkor annak véget vetek.

Ha kell segítség, írj nyugodtan, kb. a tizedik ideiglenesemnél járok, volt már egy-két nem egyszerű eset nálam :)

2013. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!