Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok ahhoz, ha a...

Ti mit szóltok ahhoz, ha a párotok féltékenykedik? Lehet így élni hosszú távon? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
A barátom elég féltékeny típus. Mindig mindenkire (srácokra) rákérdez, hogy honnan ismerem, volt e köztünk valami? Ha barátaimmal vagyunk, és összeér a kezünk pl. valakivel, vagy röhögünk együtt (azokkal akiket általános iskolás korom óta ismerek), akkor utána dúl-fúl, hogy szerinte női- férfi barátság nincs. Megmondta a jelszavát több helyre, holott én nem kértem, kérdezte az enyémet. Mivel tudom, hogy milyen olvasgatná azért kérdezi, nem adtam meg. Nincs semmi külön életem, de semmi köze hozzá, hogy mit beszélgetek a barátnőimmel, vagy nekem mit mond el valaki, milyen magánügyét bízza rám. Én sem lépek be az övébe. Még nem volt ilyen párom, mindig mindenki bízott bennem, nekem ez alap egy kapcsolatban, különben nem látom értelmét. De egyébként jó fej, és még talán nem az a beteges kategória (hallottam már cifrábbakat), de unom hogy állandóan duzzog, emiatt ideges leszek, veszekszünk. 24 évesek vagyunk mindketten. Nem tini kategória, ideje lenne felnőnie.

2012. dec. 7. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát én nem bírnám ha valaki örökösen számon kérné a dolgaimat. Vagy hogy féltékenykedne az ezeréves barátaimra. Ő egyszer a meleg barátjával aludt egy ágyban buli után, akkor nekem is jelenetet kellett volna csapnom? :)

A jelszavát egyszer elmondta, mert be kellett lépnem valamit megnézni. Nem kérdezte az enyémet, azóta én is nézegetem az övét. Csak most jutott eszembe, hogy írtad :)

2012. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok: Szóval azóta NEM nézegetem :))) Nem tudom hogyan akartam kifejezni magam, de nem úgy ahogy leírtam :D
2012. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
miota vagytok egyutt?lehet hogy ez idovel elmulik,de hosszutavon nem birnad,csak tonkremennel
2012. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Majdnem fél éve. Eleinte jobb fej volt, bár akkor is tudott csúnyán nézni, illetve egy barátom mondta már akkor, hogy rá tuti féltékeny. Próbálok nem okot adni neki, de egy egyszerű esetet is felfúj. Természetesen nem ülök senki ölébe, vagy hasonlók, de mondjuk most hogy voltunk fedett vízi csúszdás helyen, ahová nem tudott eljönni, lefényképeztek egy barátommal csúszás közben (aki szintén kapcsolatban van, 7 éves korom óta ismerek) Ő feltette, párom meglátta, most duzzog hogy ő nem jön egy szülinapi bulira szombaton. Mondtam hogy én elmegyek (barátnőm szülinapja), de továbbra is nyavalyog, hogy a srác is ott lesz.
2012. dec. 7. 12:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem bírnám ki hosszabb távon mellette, az biztos. Előbb-utóbb majd a gondolataidat is ellenőrizni akarja.


Ez állandó vita-forrás lesz közöttetek, mert Te hiába próbálsz meg nem törődni a féltékenységével, ő attól még nap mint nap kiakaszt mindenfélével, ráadásul egy idő után figyelni fogod önmagad, nehogy valakihez hozzáérsz, vagy kedvesebb legyél az átlagosnál. Így egyszerűen nem lehet élni.

Senkinek nem vagyunk a tulajdona és ő sem a miénk. Ha megadta a jelszavát, az az ő dolga, ettől Neked még nem kell ugyanezt tenned. Ez a privát szférád.



"Az embernek joga van ahhoz, hogy titkai legyenek. Joga van ahhoz, hogy megőrizze életének azokat az intimitásait, amelyek csak rá tartoznak. Ez nem becsapás, ez nem bizalmatlanság. S ha valaki mégis így értékeli, az a fél, ő nem bízik a másikban, amikor egy teljes életet ellenőrzés alatt akar tartani." (Popper Péter)

2012. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*hozzáérj
2012. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélgetéssel. Ha az sem segít, akkor vagy szakember, vagy magától megoldja a problémáit, ami ezt okozza. Vagy vége, és keres olyan embert maga mellé, aki az ő elképzelései szerint is boldogan él vele.

Én is féltékeny vagyok, de ha megbeszéljük a dolgokat, túllépek rajta. Például már az sem zavar, ha más nőt szemrevételez a jelenlétemben, mert értem hogy mi zajlik le benne, mi a mozgatórugó, és nem olyan, ami a kapcsolatunkat veszélyeztetné. A párod miért érezheti mindig mindenhol a veszélyt? Rossz tapasztalat, vagy ilyen a felfogása ("úgyis megcsalnak").

Én nem voltam mindig féltékeny típus, de láttam, hogy körülöttem mindenki megcsal mindenkit, még a legjobb barátnőm is sokszor volt szerető, vagy tartott szeretőt, holott a barátságban bárkinek példát mutathatna a hűsége, és mindennek a tetejébe egy olyan szerelmem van most, életem legkomolyabb szerelme, akinek rajtam kívül nem volt kapcsolata. Mivel tudom a féltékenységem okát, és a barátom gondolatait ismerem, meg tudok birkózni vele.

Ti ilyesmikről beszélgettetek már?

2012. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én már rég kiraktam volna a helyedben(én jobban szeretem ha van gy kis szabadságom, életem rajta kívül is. nem körülötte forog a világ), vagy valahogy rábírtam volna, hogy változtasson a hozzáállásán, mert ezzel saját magát minősíti. a féltékenykedéssel megmérgezi a kapcsolatotokat is(és igenis van barátság férfi és nő között)


beszélgess el vele, hogy ez így nem pálya.

2012. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Quorra ***** válasza:
66%
Hát én az ilyet kiröhögném és dobnám a pi_csába.
2012. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

mi 10 hónapja vagyunk együtt a barátommal ,ő is féltékeny, de engem nem zavar... tudja a jelszavam mindenhova, direkt megmondtam neki, mert a barátnős dolgokat úgyse olvassa el, más meg nincs ami érdekelhetné. tehát nem beszélek más fiúkkal úgy, stb... van olyan ismerősöm akire féltékeny, azzal nem tudok mit csinálni de nem is igazából a barátom az a srác, szóval annyira nem is zavar :D


lehet így élni hosszútávon ha ezt te el tudod viselni :) engem nem zavar, ő ilyen, én is tudok féltékeny lenni, szóval oké. de ha téged ennyire idegesít az már probléma szeirntem

2012. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!