Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lesz szobatiszta a...

Miért nem lesz szobatiszta a kutyám? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztam el egy shih-tzu kiskutyust, most 2hónapos, tudom, hogy nem megy egyik pillanatról a másikra... Pelenkára vagy alomra szeretném rászoktatni (egyenlőre még csak a pelust próbálom) azt tanácsolták saját tapasztalatból, hogy ha bepisil ittasam fel a pisit a pelussal és utánna oda megy majd mert érzi a szagot. Na ő nem... a lakásba már több helyre is pisilt, de mindig máshova, gondosan feltakarítottam utánna. Azt vettem észre, hogyha velünk van egy helységben akkor nem pisil és kakil, hanem kiszalad, hogy ne lássuk. Ha rajtakapom, hogy épp pisilne, de még nem pisilt felemelem és rárakom a pelusra de akkor már nem pisil... kis idő múlva újra kiszalad és megint próbálkozik. Volt, hogy pisilni akart gyorsan felemeltem és rátettem de nem pisilt, vártam egy kicsit, utánna az ágyon volt több órán keresztül ott se pisilt, csak mikor letettem... Miért csinálja ezt? Nekem olyan mintha tudná, hogy mikor nem szabad csak még azt nem hogy mikor szabad. Hogy tudnám ezt megoldani? Saját tapasztalat? Alom vagy pelus? Ja és reggel este ki is szoktam vinni, van mikor ott is elintézi, de mindig!

Előre is köszönöm!



2012. nov. 7. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha családi házatok van, tehát nincs veszély parvóra v ilyesmire, akkor ne szoktasd pelenkára. 2-3 óránként, evési-ivás-alvás-játék után vidd ki és hatalmas dicséret, ha kint elvégezte a dolgát. Ha panelban laktok (bár úgy értelmezem, hogy családi házban), akkor se használj pelust, inkább takaríts, amíg nincsenek meg az oltásai, hogy levidd.
2012. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kellene csinálnod, hogy minden evés után kb. fél órával kiviszed és játszotok egy kicsit, közben elvégzi a dolgát, aztán megint játszotok egy kicsit, persze ha végzi a dolgát, akkor dícséred. Ha meg tudnád azt oldani, hogy minden nap kb. azonos időben viszed ki, akkor hamar megszokná, hogy mikor tud pisilni, kakilni. Én úgy vagyok vele, hogy az alom vagy a pelenka csak arra az időre kell, amíg hosszabb ideig nincs otthon senki, egyébként én mindig kivinném a szabadba. Említetted, hogy több helyre is pisil bent és felitatod pelenkával. Ez tök jó, csak kevés. Azt jól fel is kell mosni, fertőtleníteni, hogy a szag ne legyen ott. Szóval fontos, hogy mikor kiviszed, akkor ne akard gyorsan letudni a dolgot, hanem kösse össze valami pozitív dologgal a dolga végzését, tehát játék előtte, utána, dícséret. A benti pelenkás/almos dolgot én úgy oldanám meg, hogy a vizeletéből tennék rá valahogy, hogy érezze a szagot, így amikor legközelebb is ott végzi a dolgát, akkor nagyon megdícsérném. Ha meg máshol, akkor alaposan felmosnám. Szerintem csak türelem kérdése az egész és az, hogy pozitív dolgot kössön a jó helyen végzett munkához! :)
2012. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes elolvasni Cesar Millan könyveit, nagyon hasznos tanácsok vannak benne, pl erről is.
2012. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Se alom, se pelenka!!!


Kiskutya olyan felelősség, mint egy kisbaba. Befogadtad, tehát vállaltad, hogy 2-3 óránként (néha gyakrabban) leviszed pisilni-kakálni.


Én anno éjjel is felkeltem többször a kutyánkhoz, nem i volt sok baleset szerencsére, bár mi 3 hónaposan hoztuk haza.

2 hónaposan még nagyon fiatal, adj neki időt és nagyon kérlek, felejtsd el a pelenkát/almot!

2012. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha mindenképp pelust akarsz akkor ahhoz hatalmas türelem kell, először is ha a kutya kiszalad és talált magának egy helyet akkor odateszed a pelust, ha látod h félre akar pisilni ráteszed a pelusra megmutatod neki, a pelust itasd át a korábbi vizeletével, türelem és kitartás kell hozzá, ha megint félrepisil megint ráteszed és megmutatod neki és így szépen, ha rápisil nagyon megdícséred, ha kiszalad visezd utána a pleust és mutatod neki, DE ha kertes házban laktok az udvarotokon nincs fertőzés veszélyenk kitéve kiviheted nyugodtan, nekem csivavám van a pelusra szoktatás 1 hónapot vett igénybe rengeteget hordom le de mivel gyors az anyagcseréje igy kényelmesebb ha van egy biztonsági pont ahova mehet, és előszeretettel használja is :)
2012. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ahova pedig pisilt alaposan felmosod valami jó erős illatú szerrel, és beparfümözöd
2012. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1: a pelust oda tedd, ahova nagyon szeret pisilni, minden kutyánál van 1-2 ilyen hely.


2: túl fiatal ahhoz, h sokat menjen a pelushoz, így több helyiségbe is helyezz el pelust.


3: soha, SOHA ne büntesd. Egyszer rá fog menni a pelusra és akkor kell dícsérni. Az alapján amit mondasz FÉL, TŐLED. Gondolom leszidtad, nem mer a jelenlétedben pisilni. Sehova. Plusz: nem lesz 2 nap alatt szobatiszta, se úgy h csak pelusra megy, se úgy h kint pisil. LEGALÁBB FÉL ÉV. Úh vértezd fel magad. És ne szidd a kutyát!

2012. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyenre nekem is van saját példám, csak kakával. Pelus már szépen ment pisilésnél. Kaki nem. Párom látta h kutya csomagot készül rakni, és jó öblös hangján rákiabált h nem szabad. A kutya úgy megijedt h rosszat csinál, h nem kakált 5 órán át. Már komolyan kezdtem aggódni. Jól le is csesztem a páromat. Azóta szegény rá se mer szólni a kutyára, mindig mondja nekem, h hé rossz a kutyád, szólj rá :D :D
2012. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!