Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyánkkal?

Mit csináljunk a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla jellegű kutyánk, amit kb. 2 éve hoztak anyám, meg húgom a menhelyről. Ez idáig nem lenne baj, csak engem más a második héten megkapott, mert kiszökött és bevittem, illetve rám meg apámra is morog, ha nem tetszik valami + össze vissza szarik a kertben. A németjuhász kutyánkkal sokszor összeveszekszenek, illetve barátnőm is (akinek kiskorában egy kutya úgy megkapta, hogy 2 csontja is eltört és műteni is kellett) fél tőle (csak a vizslánktól, de a németjuhászunkat, merg örömmel sétáltatja meg simogatja)
2013. febr. 15. 21:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy séta pont remek alkalom lenne összeszokni a vizslával
2013. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez a "vizslaszerzet""


Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy te nem fogadod őt el. Német juhászt akartál volna a másik helyett, ehelyett kaptál egy menhelyi keveréket. És ahogy te viszonyulsz hozz, úgy viszonyul ő is tehozzád. Rakd először magadban rendbe a dolgokat, próbáld meg elfogadni, hogy ő csak egy "szerzet", és a juhász helyett vidd magaddal őt sétálni holnap. Érhet komoly meglepetés.

2013. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mielőtt elkerültem volna egyetemre, szinte minden nap elvittem sétálni a németjuhászunkat, meg minden nap játszottam vele, de az egyetemről meg nem tudok minden nap hazajárni, ezt kérlek értsétek meg.

Nem én erőltettem, hogy legyen még egy kutyánk és azért "vizslaszerzett"-ként hívtam itt, mert ok nélkül morog mindenkire. Mint ahogy a kérdésben is írtam, egy kutya minden ok nélkül eltörte a barátnőm jobb karját több ponton és kétszer meg kellett műteni. És nem akarom, hogy bármelyik húgommal ezt csinálja, ez a... Mért engem szapultok, amikor engem nem bír a kutya? Próbáltam vele békülni, de bárhogyan közeledek felé, vagy morog, vagy csattogtatja a fogát... Nagyobbik húgommal meg anyámmal rendesen kijön...

Bár valljuk be, manapság a GYK-n, bármilyen kérdést kiír az ember, csak szapulni tudják...

2013. febr. 16. 13:24
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás, ez nem is kérdés. Nem élsz otthon, persze, hogy nem tudsz eleget és megfelelően foglalkozni a kutyákkal így. Azt nem értjük, hogy a családtagjaid miért akartak 2 aktív kutyát, ha képtelenek velük törődni? A vizsla lakásba való, nem kertbe! És napi sok óra sétára, munkára van szüksége. A nj-nak valamivel kisebbek az igényei, de a napi szellemi fárasztást és 2-3 órás sétát ő is igényli! Ha ezt nem tudják megadni a rokonaid, az lesz a legjobb, ha felkeresitek a fajtamentőket és normális, felelős gazdához kerülhetnek végre szerencsétlen állatok.
2013. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahonnan hoztátok a kutyát ott kellene utána érdeklődni, hogy honnan való..tudnak e valamit az előéletéről. Meg próbálni kideríteni, hogy miért is morog, hogy mindig vagy csak bizonyos helyzetekben. Lehet hogy az előző gazdái is férfiak voltak, és ők voltak durvák vele..ez megmaradt a kutyában.. Lehet tesódékat ez miatt fogadja el. De mindenképpen érdeklődjetek utána hogy hol és milyen körülmények között tartották..már ha ez lehetséges, és nem egy befogott kóbor kutya volt. De egyébként ezt a kapcsolatot is szépen lassan ki lehet alakítani, lépésről-lépésre. Lehet hogy hónapokba fog telni, de gondolom megérné az az erőfeszítés hogy utána normálisan együtt tudjatok élni a kutyával.
2013. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!