Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó ötlet, a...

Szerintetek ez jó ötlet, a kutyám "éhhalála" ellen?

Figyelt kérdés

Kutyusom folyton éhen akar halni. Felnőtt állat, Brit premium-ot eszik, az adagolási útmutató szerint, de mást sem csinál napközben, mint kaját kunyerál. Nem rég került hozzám, nagyon dagi volt, tehát fogyókúrázott, ezért eddig elnéztem neki. És nem úgy csinálja mint más kutya, ismerek más kutyákat. Tényleg sokkal durvábban. Mintha minden erről szólna. De már nem fogyózik, és még mindig csak enni akarna. Akármit nem akarok neki adni, mert vigyázok hogy ne hízzon vissza megint.

Szerintetek az jó ötlet, ha adok neki nap közben egy almát, vagy egy répát, hogy elűzze az éhséget? Esetleg milyen zöldségek vannak még, amit adhatok neki?



2013. febr. 17. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem halál felesleges, ezzel csak partner vagy a "játékában" és ő nyer hisz valamit kap. Én nem adnék semmit neki ha tudom h egyébként a tápanyagszükséglete ki van elégítve. Sőt ha kunyerál, én a sajátomat a helyére küldöm. A másik meg h igen adsz neki egy almát, juhé, tart meddig? 2 percig? és utána gondolod h azt mondja, h "de jó már nem is vagyok éhes/már nem is érzem h kunyerálnom kéne még, megyek lefekszem" - megsúgom, nem. Ugyanúgy fog tovább kunyerálni és a napi alma, zöldség adag hirtelen felcsúszik 3-4-5re. És az egészet a kutya irányítja. Csodás :o) mm a kutyának. Ha jót akarsz magadnak és a kutyának is, akkor csak meghatározott - lehetőleg azonos - időben etesd!
2013. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tőlem már nem is kunyerál, mert én sosem adok neki az etetési időn kívül, nálam feladta.

Viszont jár velem dolgozni, ott is kunyerál, és hiába mondom hogy ne adjanak neki, csak azért is adnak. A futtatóban már sikerült a gazdák fejébe vernem, hogy ne adjanak neki,de ehelyett ott gügyögnek neki nagy kedvesen, hogy "sajnálom, nincsen, nem adhatok, de aranyos vagy". Ez roppant idegesítő, mert ezzel is csak ráerősítenek, hogy kunyerálni jó, mert ha kaját nem is kap, kedvességet és dicséretet igen. Majd szólok neki hogy ezt se csinálják, de már így is tök gonosznak néznek, hogy nem engedem meg, hogy enni adjanak neki...

2013. febr. 17. 11:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Én munkahelyen szájkosarat tennék rá, és megmondanám a kollégáimnak h ha adtok neki akkor rajta lesz, mert nem kaphat és sajnos máshogy nem tudod megakadályozni h ne egyen.

Én meg ezért nem járok futtatóra. Nekem az nem séta h megállok egy csomó gazdival beszélgetni amíg a kutyák jobb esetben játszanak, rosszabb esetben uncsiznak. És ezzel h én nem járok ilyen helyekre nem is találkozom olyan emberekkel akik "veszélyeztetnék az én nevelésemet" :D

2013. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De egyébként ha meg nem adsz akkor minek vetődött föl ez az alma/zöldség dolog? Meg ha épp erről akarod leszoktatni akkor nem is értem...
2013. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam ha kevésbé éhes, akkor kevésbé kunyerál. De már rá is jöttem hogy ez hülyeség... Mindegy mennyit eszik, kunyerálni fog.

Főleg, hogy hozzá tartozik a sztorihoz, hogy ő egy mentett kutyus, akinek egész életében meg kellett küzdeni az ételért, valószínűleg innen ered a dolog.


Futtatóba azért szeretem vinni, hogy szocializálódjon, legyen sokat más kutyákkal.

2013. febr. 17. 12:01
 6/9 sippara ***** válasza:
100%

Kajamegtagadás!!!

Nektek találták ki :) Nézz utána, kezdjetek gyakorolni, addig viszont szerintem inkább a kollégákat kéne nevelni (nálunk elég volt egy csúnya "figyelj: én értelmesebbnek nézlek, mint egy óvodás, de ha nem vagy képes felfogni, hogy nem kaphat kaját, akkor nem fogom a közeledbe engedni sem. Világos?" és mindenki megértette).

2013. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kajamegtagadás alatt arra gondolsz, amihez egy másik ember is kell? Tehát hogy nyújtja neki a falatot, és odapöckölget az orrára amikor el akarja venni, majd amikor feladja, és eljön tőle, megdicsérem. Erre gondolsz?
2013. febr. 17. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Kajamegtagadásra tudok neket partnert. Te az enyémet, én a tiedet csábítom, aztán ordibálunk a sajátunkra :D

A mienk is hihetetlenül kunyerál, anyósom kezéből múltkor majdnem ki kellett vernem a tálat, nem akarta megérteni, hogy etetjük rendesen, nem azért kunyerál, mert éhen fog halni. :)

2013. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Budapest, 11. kerület.
2013. febr. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!