Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüköriskola és az Alfa kutyais...

Tüköriskola és az Alfa kutyaiskola közötti különbségek?

Figyelt kérdés
Az Alfa a tükörmódszerből indult ki, de külön váltak. Tudja valaki, hogy mik a különbségek? Mi az, amit másképp csinálnak?
2013. febr. 17. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Az Alfások pár éve még Tükör suliban oktattak, aztán kiváltak. Tehát az utóbbi pár év újításai náluk nincsenek ott. Nincs pl. messze akkora terápiás tapasztalat, hisz az utóbbi években nagyon sok figyelmet fordítottak a Tükör-terápiára, és szerintem pl. Tükör ÖV sincs, mert az is az utóbbi évek fejleménye. Pont nemrég lett megreformálva a középfok, nyilván az sem ment át az Alfába.

Tehát amit ők csinálnak, az tulajdonképpen a tükör módszer néhány évvel ezelőtti változata. Ugyanez a helyzet a Pomáziakkal is egyébként.

2013. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom, valami oka biztos volt, ami miatt külön váltak. Na mindegy, majd megtudom, ha meglátogatom őket.
2013. febr. 17. 20:36
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Attól hogy kiváltak, feltételezem hogy még az Alfásoknál sem állt meg az idő. Nyilván ők is újítanak, fejlesztenek.
2013. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Nyilván újítanak és fejlesztenek, csak nincs meg mögöttük az a tudás és szakember gárda, ami a hatékony fejlődéshez szükséges. Ettől persze még lehet jó, amit csinálnak.
2013. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok

Mint érintett írnék kicsit a témában, és megpróbálok tényszerű maradni.


Az Alfában se állt meg az élet, mint ahogy azt egyik kommentelő írja. Mi is fejlődtünk, sőt kicsit talán jobban, inkább más irányba mint a Tükör-módszer.


Azt sose tagadtuk, hogy a Tükör-módszer adta az alapot, de tapasztalataim alapján nagyobb hangsúlyt fektetünk az ösztönök kezelésére. A tanfolyamokon, főleg a középfokon sokkal nagyobb ösztön alapú tárházat adunk a gazdinak, olyanokat is, amit a Tükör-módszer esetében nem tanítanak. Nekünk az a célunk, hogy a gazda, önállónak is meg tudja oldani a különböző problémákat, ebben megadunk neki minden segítséget.


A szocializációs foglalkozásokon olyan kutyákkal is rövid időn belül eredményt érünk el, akikről más (akár Tükör-módszeres) iskolákban is lemondtak (gazdik által kapott infók alapján). Mindezt nem több ezer forintért tesszük, hanem INGYEN!


A kutyaoviban hasonló foglalkozás zajlik, itt a gazda mindig kap megoldást az általa feltett kérdésre, nem csak annyit, hogy majd a tanfolyamon megtanulja. Ezen felül a kutyaovi is INGYENES! és nem jár semmi kötelezettséggel


Az alapfok kb ugyanaz, a fent említett ösztönkezelésre vonatkozó kitétellel, míg a középfok eltér, főleg a több eszköz és az erősebb ösztönkelezéssal kapcsolatos tanítása miatt.

ÉS ez évtől a középfok végére hivatalos BH vizsgát tesz a kutya, tehát nem csak egy suli által kiállított oklevelet kap. Ezek miatt a tanfolyamok hossza is megnőtt, jelenleg 8 hét.


Ha valakit érdekel részletesebben, akkor szívesen válaszolok konkrét kérdésekre is, illetve a módszerről illetve az iskolákról a weboldalunkon lehet találni bővebb infót (kutyaiskola.eu)

2013. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon tetszik!
2013. febr. 18. 14:47
 7/14 anonim ***** válasza:

3. válaszolo vagyok.

Ez tetszik, de azért meghallgatnék egy ilyen promót a tükörsulisoktól is, biztosan ők is ki tudnák emelni a saját erősségeiket.

2013. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. onnan írt, legalábbis olyan infókat adott, amit egy belsős ember tudhat..


Én is örömmel olvasok az összehasonlításról, feltéve, ha valós tényeken és nem fikciókon alapszik.

2013. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hamarosan nekem is lesz összehasonlítási alapom :)
2013. febr. 18. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Én meg megtudtam, hogy vannak az alfában ingyenes szocializációs foglalkozások, ami sajnos ráfér a kutyusomra, úgyhogy ez a kérdés számomra felettébb hasznos volt. :)


Az Alfa Kutyasuliban egyébként van arra lehetőség, hogy csak úgy belenézek pl egy alapfokú tanfolyamba, hogy lássam mégis hogyan zajlik?

2013. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!