Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki vigye a kutyát kutyaiskoláb...

Ki vigye a kutyát kutyaiskolába? A barátomat tekinti a dominánsabbnak (azt nem mondanám, hogy falkavezérnek), de én szívesebben vinném. (Tüköriskola)

Figyelt kérdés

Bő 1 hete van nálunk, egyértelműen a barátomat tekinti a dominánsabbnak. Pl. tőle finomabban veszi el a kaját, ha morog, és ő szól rá, abbahagyja. Próbáltuk a japán vacsorát. Egy idő után tőle elsomfordált, aztán leült mellé. Engem képen nyalt :)

Nekem nagyon tetszik a tükörsuli, sokat olvastam róla. Még csak 1 hete van nálunk, 1 éves kutyus. Úgy gondolom, evvel a sulival lehetne formálni, hisz pont az a lényeg, hogy a gazdi (is) változik, így idomul hozzá a kutyus.

Úgy érzem, én jobban szeretném, ha "iskolázott" lenne :). Szívesebben vinném, de a párom is elvinné, csak benne ez az igény annyira nincs meg.

Szóval, nem zavarná ez össze a kutyust? Jobb lenne neki, ha az vinné el, aki neki természetesen a dominánsabb?



2013. jan. 8. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a suli még egy kicsit korai,ha csak 1 hete van nálatok,de az nem zavarná össze szerintem,ha te vinnéd. Szerintem pont neked van rá nagyobb szükséged,így jobban összeszoknátok a kutyival:)
2013. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az vigye, aki többet foglalkozik vele, aki komolyabban veszi a kutyatartást, akiben nagyobb lendület van. Ha te szeretnéd jobban az iskolát, vidd te! Ez még jó is lenne, hisz így te is nőnél a szemébe, neked is nagyobb tekintélyed lenne. Nem zavarná össze a kutyát. És persze az sem elhanyagolható tény, hogy kinél maradna a kutya egy esetleges szakítás után.
2013. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek mindketten, okosodjatok, tanuljátok meg kezelni - szerintem. Épp az a lényege a sulinak, hogy mindketten a kutya fölé kerüljetek a rangsorban; ez őt nem zavarja össze, épphogy segít neki tisztán látni a dolgokat.

De az a legbiztosabb, ha megkérdezitek a suliban, hogy ők mit és hogyan javasolnak :) Láttam már olyat (bár nem tükörsuliban), hogy a pár tagjai felváltva dolgoztak a kutyával, éppen azért, hogy tudatosuljon benne, hogy mindenkinek dolgozni kell, meg persze hogy a kiképzők tudják mindkettejüket instruálni, hogy jól tudják kezelni a kutyát.

2013. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is valahogy így gondoltam, hogy inkább nekem (nekünk) lenne rá nagyobb szükségünk.

A párom most kezdett új munkahelyen, és úgy néz ki, elég sokat fog dolgozni, szóval én leszek vele többet.

2013. jan. 8. 10:12
 5/13 A kérdező kommentje:

Akumi


Erre nem is gondoltam, pedig jó ötlet! Néztem képeket, videókat a suliról, és ott mindenhol egy gazdit láttam egy kutya mellett. Mindenképpen rákérdezek majd.

2013. jan. 8. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ketten! Az a legjobb, mindketten tanultok.
2013. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rákérdezni, mehet az egész család! Nem is árt, ha mindenki hallja az elméleti anyagot. Persze ettől még egyikőtök fog dolgozni a kutyával, a másik csak megfigyelőként van jelen. Viszont 1 hét alatt még nem alakult ki kötődés, így most ebben a pillanatban valószínűleg nem raknának be benneteket egy tanfolyami csoportba. Szóval menjetek ki a sulira a kutyával, kérdezzétek meg hogy mikor indul a következő tanfolyam addig meg kérjetek tőlük segítséget a kötődés kiépítésében!
2013. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Úgy tűnik, tapasztalatból is ismered a sulit. Azt nem tudod esetleg, hogyha ketten megyünk, duplán kell fizetni, vagy az ár kutyánként értendő?

2013. jan. 8. 11:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába gazda iskola, az ár kutyánként érendő. :)
2013. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyánként kell fizetni. :)
2013. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!