Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

„Kedves Országos Állatmentő Alapítvány!


Lady 2010. nov-ben született, keverék szuka kutya. 2011. ápr-ba került hozzánk. Kertes házban él velünk. Nagyon barátságos, játékos, eleven kutyus. 2011 nyarán ivartalanította az állatorvosa. 2011.10.24-én kiszökött az utcára ( sajnos a kerítés nincs túl jó állapotban ) majd este tért vissza, sírva, sebesülten, az esőtől elázva. Jobb mellső lábára nem tudott ráállni. Úgy gondoljuk autó üthette el.


Nagyon megijedtünk, hogy milyen sérülései lehetnek Ladynek, mert az éjszaka folyamán sokat sírt a fájdalmaitól. Másnap fordultunk az állatorvosához, és kértük a segítségét. Sajnos abban a pillanatban nem tudtuk finanszírozni a vizsgálati és az egyéb díjakat, nem készültünk fel váratlan anyagi kiadásra. Így az állatorvos elutasította Lady ellátását.


Próbálkoztunk segítséget kérni, kétségbe voltunk esve, mert Lady nagyon szenvedett. Több lehetőségnél ( állatmenhely, állatmentő vállalkozó stb. ) is próbáltunk segítséget kérni, de mindenhonnan azzal utasítottak el, hogy ingyen nem tudnak segíteni. Nekünk valójában csak pillanatnyilag lett volna szükségünk anyagi segítségre, természetesen a későbbiekben rendeztük volna a költségeket.


Üdvözlettel:


2013. febr. 18. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy nagy szemét az az állatorvos aki nem segít a sérült kutyán....

Nekem a cicámat kell egyszer sürgősségileg műteni, úgy hogy 200 Ft. volt a zsebemben és csak egy hónap múlva tudtam fizetni, de szó nélkül megműtötték, kedvesek voltak a kontrolloknál, semmi gond nem volt.

2013. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép levél, de mire akarsz kilyukadni vele? Mert ez az eset 2011-ben történt...
2013. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb állatorvossal azért meg lehet beszélni részlet fizetést is. Másik orvost kellene keresni sürgősen. Ismerősöktől is lehetne kölcsön kérni.


Saját vélemény: a gazdák nagyon felelőtlenek! Az állattartás pénzbe kerül, bármikor lehetnek balesetek, hirtelen betegségek, ezt számításba kell venni! Nem értem egyszerűen, miért vesz magához kutyát az, aki erre nem képes felkészülni? Csak szerencsétlen állat szenved, mint itt is. Pláne tudták a tulajok, hogy rossz a kerítés, úgy néz ki mégse akartak tenni semmit, hanem megvárták, míg komoly következménye lesz. Azt már csak félve teszem hozzá, hogy egy olyan kutya, amelyiket megfelelően nevelnek, amelyikkel eleget foglalkoznak, nem szökik el!

2013. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elgondolkodnék, hogy mi az, amire képes lennék pénzt szerezni és mire nem. Mondjuk ha egy családtagunk balesetet szenved egy másik városban, és mondjuk oda kell utaznunk meglátogatni a kórházban? Hopp, egy tank benzin ára. Mondjuk elromlik a kazán és ott állunk februárban fűtés nélkül? Hopp, a szerelés ára. Meghal valaki, ott a temetés költsége... Szerintem azok a családok, akik annyira szegények, azok nem tudnak egyáltalán eljutni az orvoshoz, meg leveleket írogatni menhelyeknek... Aki erre képes, az 10 ezer forintot összegyűjteni is képes. Átmegyek a szomszédhoz, a barátokhoz, a kollégákhoz, a családhoz, ha csak 100 ft-ot kér mindenkitől, akkor is összegyűlhet legalább az első részlet ára. Aki ilyenkor hagyja a kutyát, nem is akar igazán segíteni rajta.
2013. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyfranc egy állatorvos.

Én szinte mindig viszek a klinikára sebesült kutyát. nagyon sokat járok arra. talán 2x fordult elő, hogy akkor a helyzetben nem tudtam fizetni de ennek ellenére ellátta a kutyát és lebeszéltünk egy időpontot, hogy addig fizessem be. Sosem volt gond...

2013. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha valaki rendszeresen hordja a kutyáját állatorvoshoz, és megvan a kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolat, ez szerintem sem fordulhat elő.


De azért azt az állatorvost is elhajtanám a francba, aki nem lát el egy sérült kutyát, legalább nagyjából...

2013. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából képet szerettem volna kapni arról, ki mit gondol.


Én is azt mondom, ha valaki nem képes biztosítani kedvencének az ellátást. Az ne tartson.

Sajnos ilyen világban élünk. Mindent a pénz mozgat.

Eleinte azt gondoltam, egy állatorvos azért az, mert szereti őket. Most már nem gondolom.

Szerencsére vannak kivételek.


A szívfájdalmam az, hogy ha ott feszik elötte egy láthatóan sérült kutya, és láthatóan erős fájdalmai is vannak, hogyan képes elküldeni kezelés nélkül?

Úgy értem érzelmileg, lelkileg. Hogy képes nyugodtan aludni este? Nem jár a fejében az, hogy mi lehet az állattal? Hogy szenved?

Hogy képes tükörbe nézni?

Ott volt az állat, megvolt a lehetősége, felszerelése, tudása ahhoz, hogy segítsen.

Hogyhogy nem sajnálta meg?

mi tehetetlenek vagyunk ilyen helyzetben, és nem hiszem, hogy minden nap betoppanának hozzá egy ilyen esettel.

Hogy lehetséges az, hogy jobban érdekelte pár ezer forint, mint az a kutya, amelyik ott feküdt elötte fájdalmasan nyöszörögve? Hogyan? Hogyan? Hogyan?


Kérem szépen valaki magyarázza ezt el nekem, mert egyszerűen fizikai fájdalmat érzek, annyira rosszul vagyok ettől. Nem tudok napirendre térni felette.:(

Nyitott vagyok, mindent átgondolok.


Nagyon rossz ez az egész. Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de ennek az embernek most azt kívánom éljen nagyon sokáig, de ne úgy ahogyan azt eltervezte.


Sajnálom!

2013. febr. 18. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések bennem is felmerültek, majd mikor magam is elkezdtem részt venni az állatvédelemben kezdtem megérteni, hogy azért van ez így, mert meg kell húzni egy határt - persze adódhatnak kivételek, de könnyen a kivételek kerülhetnek többségbe.

Ugyan ezeket a kérdéseket fel lehet tenni a menhelyeknek is. Miért nem vesznek be minden kutyát? Vagy az utca emberének: miért nem fogadják be a kóborló, sérült, beteg kutyát? Miért fordítják el a fejüket napig ha állatkínzást látnak? Nem igaz, hogy nem tudnak befogadni egy darab kutyát mondjuk egy darab hétre, átmenetileg. Nem igaz, hogy a menhelyen nem fér el még egyetlen egy darab kutya.

A gond csak az, hogy soha nem egy kutya van, hanem rengeteg. Meg kell húzni a határt. Ismerek olyan állatmentőt, aki rendszeresen túlvállalja magát, az egész élete az alapítványról szól, mindig befogad csak még egy balesetes kutyát, csak még egy láncosat, mert amúgy agyonütik, csak még egy kölyköt, mert különben elássák, szinte naponta kap ilyen hívásokat. Három év után most kezd rámenni az egészségére, és most fogja majd felismerni, hogy nem lehet mindenkin segíteni.

2013. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek Wintersunsettel. Azért az állatorvosok többsége sem keresi halálra magát. Annyi kutyának lehetne ingyen segíteni, de ha megtenné, bezárhatná a boltot egy hónap múlva. És melyiken segítsen? Más, de pl van két kutyám. Régóta gondolkodom, hogy "csak egy harmadikat". Csak a környezetemben van 3 olyan kutya, akit jól ismerek, szeretek, gazdi kellene neki, és tényleg szeretem őket, a magam módján próbálok segíteni. De a férjemnek igaza van: kettőt tudunk eltartani normálisan anyagilag, ennyvel van időm foglalkozni, sétálni. Lehet, hogy fizikailag elférne egy harmadik, negyedik, ötödik... És hol lenne a megállás? Nagyon sajnálom, hogy nem tudok minden kutyán segíteni. De pl az egyik kutyámat ma ivartalanították, és örülök, hogy volt rá pénzem. Ha még 3 befogadott kutyának kellene kaját vennem, erre pl már nem maradna pénz.
2013. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szép és jó amit írtok. Csak ott hibádzik, hogy a levél írója nem ingyenes ellátást akart, csak halasztott fizetést. azért nem ugyan az a kettő.
2013. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!