Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a kutyámat? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja van nálam a kutyus. Az utcán séta közben megugatja/megmorogja a kamionokat, buszokat, nagyobb autókat, bicikliseket és néha embereket is (inkább csak a pasikat). Nem félelemből teszi hanem inkább támadna szerintem. Eddig falun lakott, most városban elég forgalmas környéken. Szeretném mindenhova probléma nélkül magammal vinni úgyhogy kérlek segítsetek ki néhány hasznos tanáccsal. Falkavezérségen is nagyon dolgozunk.


Egyébként másfél év körüli beagle-foxi keverék. :)



2013. febr. 9. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ezekben a veszélyt látja azért csinál így. tiltsd le, mert nem az ő dolga hogy eldöntse mi veszély és mi nem. és türelem. idővel leszokik róla. hasznos az is ha amikor elmegy ilyen dolgok mellett és ő semleges marad akkor adsz neki jutalomfalatot hogy ezzel ráerősíts a jó viselkedésére. illetve dicséred.
2013. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ortonkaa" válasza:
Talán azért mert falun volt és a falukon nincs olyan forgalom és nyüzsgés és ezért lehet
2013. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "falkavezérségen" hogy dolgozol? Miket próbálsz?


Ha megfelelő lesz a kapcsolatod a kutyával, elég tekintélyed lesz a szemében, ezek maguktól is elmúlhatnak. Ha biztos vagy benne, hogy nem félelemből viselkedik így, mindenképp tiltsd le erről.

2013. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló írt, az jó ötlet. Kb. én is ezt tudnám tanácsolni. A tiltásnál annyi, hogy az én kutyám ha olyat csinál, amit nem kéne, akkor határozott "á-á" hangot adok ki. Ez elég erős és rövid, felfigyel rá a kutya.

Arra figyelj, hogy ha rászólsz, akkor utána ne dicsérd meg. De ha teszem azt 3x rászólsz és 4-re nem kell szólnod, akkor sok dicséret meg juti. :)

2013. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szólók véleményét! Lehet hogy csak a környezetváltozás a probléma, de azért kell hozzá a te cselekedeted is, hogy minél hamarabb leszokjon róla. Ha normálisan neveled, akkor lehet magától is felhagy majd szokásával, de jobb ha te is beleavatkozol ilyen téren.
2013. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Rá szoktam szólni mindig csak az a baj hogy ilyenkor ha túl sok az inger általában figyelmen kívül hagy.

Falkavezérségnél: én megyek ki előbb, csak akkor ehet amikor engedélyt kap rá, mögöttem kell jönni sétánál. Ezeket szoktuk gyakorolni és elég jól mennek már. :)

2013. febr. 9. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!