Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom már elviselni a...

Nem bírom már elviselni a kutyámat, nagyon unom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Két kutyánk van, amelyikről most szó esik, egy 12 éves erdélyi kopó. Kiskora óta nálunk van, nevelgettük, tanítgattuk. Az alapvető trükköket gyorsan elsajátította (ül, fekszik, pacsi, marad) és póráz nélkül is lehetett sétáltatni. Amolyan házi kedvencnek tartottuk, komolyabb feladatai soha nem voltak. Sokat futottunk vele, szóval nem láncra vert jószág volt. Ennek ellenére makacs volt világéletében és bosszúálló. Szó mi szó, nincs jó természete. Időközben kertes házba költöztünk(4 éve). Öregségére módszeresen elhülyült. Éjszaka bent alszik a házban, nappal pedig átpakoljuk a garázsba (fűtött). Egyedül vagyok itthon egész nap és MINDEN ÁLDOTT REGGEL a kib.szott ugatására ébredek. Kijön a garázsból, megáll a kert közepén és ütemesen ugatni kezd. Nem valamit megugat, hanem két-három másodpercenként ugat egyet és képes órákig ezt csinálni. MINDEN NAP! Állatorvos látta, kutya baja (miért is lenne, hiszen egész életében kímélőprogramon volt). Hogy MIÉRT ugat, azt nem tudom, feltehetőleg azért, hogy beengedjem a lakásba, vagy adjak neki enni. Ez a két dolog érdekli, a kaja és a meleg. Egyáltalán nem hálás, nem hűséges, öreg korára kifejezetten egy ellenszenves dög lett.


A másik kutyával nincs baj, bár az is ugatós, de ő megugatja azt, aki elhalad a kapu mellett és kész. Ha viszont elkezd ugatni, a szóban forgó másik szintén rákezd (fogalma sincs, mit ugat) és ismét kezdődik az egész előlről.


Szóval amikor ugat, rászólok. Ez rendszerint nem használ, mintha ott sem lennék. Mivel ez nem segít, bezavarom a garázsba, betakargatom a radiátor mellett(röhej), bezárom az ajtót (kilincsre)és visszakúszok tanulni. Negyedóra múlva ismét a kert közepén van. Ha kulcsra zárom a garázsajtót, bentről ugat. Próbáltam szépen, következetesen, próbáltam fizikálisan rábírni, jól elagyaltam egy seprűvel. Most már utánam is kap, vicsorít, morog. Nem tudok tanulni, nem tudom kipihenni magam, a szomszédok is szívükből gyűlölnek már.


Kifejezetten megutáltam ezt a kutyás és már teljesen idegbeteg vagyok a viselkedésétől, ott tartok, hogy talán nem bánnám, ha elpusztulna.


Most is ugat, reggel óta. Ma még semmit nem tudtam tanulni tőle, a szomszéd is épp most szólt be valamit. Megállt a ház előtt, mutogatott és tökéletesen megértem. Meg is romlott a viszonyunk... Elegem van.


MIT TEGYEK?!


Az olyan válaszokra, hogy mennyire szívtelen vagyok, nem vagyok vevő. Nincs az a zen szerzetes, aki ne borulna ki ettől nap mint nap.


2013. febr. 18. 12:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%
Idős már, persze, hogy vannak rigolyái. Ha nem vagy vele ellenséges, hanem naponta elviszed sétálni, adsz neki kaját, magad mellé engeded, akkor jóval kevesebb az esélye, hogy így fog viselkedni. Amúgy csak rád van bízva, más nincs a családban? Mindenki utálja, vagy csak te? (Az erkölcsi részét nem említem, mert mondtad, hogy arra nem vagy kíváncsi.) szóval ha van más a családban, aki hajlandó sétáltatni, foglalkozni vele, az jó lenne.
2013. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
85%

Azt írod, nevelési tanácsot akarsz. Hát neveld! Ha megfelelően foglalkozol vele, le tudod tiltani az ugatásról. Ha megfelelően foglalkoznál vele, nem mászkálna a lakásban mindenfelé, mert ezt is megtiltod neki. Ennyire egyszerű.

És látom, az hogy szellemileg is le kell fárasztani, már nem maradt meg benned.

2013. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 MrHard ***** válasza:
64%
Ha szerencséd van, akkor a szomszédok megmérgezik és megoldódik a probléma...
2013. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Attól azért annyira nem lennék boldog, de én is ettől félek...
2013. febr. 18. 14:23
 25/38 anonim ***** válasza:
74%

Biztos én vagyok a hülye, de egyszerűen fogalamam sincs mit vársz tőlünk. Azt mondod: nevelési tanácsot. De szerinted ha egy kutyával nem volt kitartóan, következetesen foglalkozva nap mint nap 12 éves koráig, akkor most mormolunk valami varázsigét és szépen nyugodtan átalussza majd az egész napot és éjszakát?

Idős kutya már, biztos vannak rigolyái, de te vajon milyen leszel 90valahány éves korodban? Lehet, hogy még a szart is magad alá engeded majd, szerinted lesz ember aki bűbájos kedvességgel, mosolyogva, türelmesen fog pelenkázni egy nap 8-szor?

Légy egy kicsit toleránsabb ezzel a kutyával, nincs már olyan sok neki hátra, ne nehezítsd meg élete utolsó szakaszát.


Egy jó tanács: tanuláshoz, alváshoz használj füldugót.

2013. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
El vagy tévedve, te is csak az érme egyik oldalát látod. Én a gonosz, intoleráns gonosz gazda. Ha nem lennék kicseszett toleráns, akkor nem mosnám mindennap az összepisilt szarjait, hanem leütném egy ásóval és kiraknám a mező szélére. Mivel toleráns vagyok, foglalkozom a témával, feltettem a kérdést, naponta hatszor lemegyek hozzá, stb. Ne hasonlítgassatok már egy embert egy kutyához, annyira primitív dolog. Nem láttok tovább a saját hülye képzeteteken, miszerint az állat szent, az ember gyarló. Nem kérek több választ, köszönöm az eddigieket, pláne az olyan szintűeket, hogy ássam el magam és tapló vagyok. Különösen hasznos volt valamennyi, nektek pedig biztosan derűs napotok lett tőle.
2013. febr. 18. 14:46
 27/38 anonim ***** válasza:
68%

Olvastam, azt írod, hogy nem vársz több választ.

Azt azért beláthatod, a válaszokat olvasva is, hogy Saját magadon múlik - most főleg, mivel téged zavar - hogy mit teszel a kutyával.

Nem írtad, hogy mennyire vagy elfoglalt. Családos vagy, van gyereked, vagy egyedülálló, dolgozó ember?

Ez csak annyiban számít, hogy mennyi időd van a kutyára. Mert ezt a helyzetet meg kell oldanod, mint ahogy szeretnéd is.

A kutya természetes tudja, érzi, hogy utálod és csak kötelességből minimális szinten törődsz vele.


Tudod nekem van családom, 2 munkahelyem - nem vagyok semmilyen egyház tagja (sem zen szerzetes - egy kutya akivel napi szinten törődök, mert felelősséget vállaltam érte, illetve pontosítanék: nem én hoztam a házhoz, de tudom, hogy ugyanolyan felelősséggel tartozom érte, a maga szintjén mint bármelyik családtagomért, mert együvé tartozunk.

Ha látom, hogy a gazdája nem foglalkozik vele, akkor az én lelkiismeretem nem nyugtathatom azzal, hoyg a kutya az övé.

Öreg is, elhanyagolt is, türelmet pedig gyakorolni kell, mert ha nekem nem tetszik valami nem megyek a szomszédnak karóval!

2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
51%
A kutya 12 éves... Ez nagyon hosszú idő.. Én megértelek, mert engem is idegesít a szomszéd kutya (ugyanígy ugat, ahogy te leírtad xD), de talán próbálj vele barátságosabb lenni, játsz vele, tényleg fáraszd le. A gond itt igazából a hosszú életkora. Azért ilyen hülye, mert nem lett rendesen nevelve, szocializálva, vagy nem kapott az ő habitusához megfelelő embert.
2013. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
37%
Kedves utolsó! Szerinted aki így beszél egy kutyáról aki rá van bízva (állítólag nem az övé) az fog költeni akár 5 Forintot is arra, hogy szocira vigye ezt a 12 éves csóri ebet? És szerinted rá fogja áldozni a szombat-vasárnap délutánját erre? Ugyan már, hiszen tanul, dolgozik, ha meg egyik sem akkor minndezek fáradalmait kell kipihennie. Rengeteg bokros teendője van...
2013. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
29%
Ez is igaz.Itt kérdezgetni ingyen van,és még a gép elől sem kell felállni egy utált kutya miatt.
2013. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!